Skrót meczu Barcelona - Rayo Vallecano. Robert Lewandowski z pięknym golem w przedostatniej kolejce

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Barcelona pokonała u siebie Rayo Vallecano 3:0 w 37. kolejce ekstraklasy hiszpańskiej. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Piłkarze z Katalonii zapewnili sobie tytuł wicemistrzowski. Norweg Alexander Sorloth pokonał bramkarza Realu aż czterokrotnie i prowadzi z 23 golami. Do końca sezonu została już tylko jedna kolejka.

Najciekawsze sytuacje z meczu FC Barcelona - Rayo Vallecano

Lewandowski otworzył wynik meczu już 3. minucie i po dośrodkowaniu Lamine Yamala umieścił piłkę w siatce. To 18. gol w ligowym sezonie kapitana reprezentacji Polski. W drugiej połowie wynik ustalił Pedri, zdobywając dwie bramki w odstępie zaledwie trzech minut (72. i 75.). Wygrana "Dumę Katalonii" przesądziła o wywalczeniu tytułu wicemistrza Hiszpanii.

Na kolejkę przed końcem sezonu Barcelona zgromadziła 82 punktów, o cztery więcej od trzeciej Girony, która w niedzielę pokonała na wyjeździe 3:1 Valencię. Jednego gola dla gości zdobył Ukrainiec Artem Dovbyk.

Miano najlepszej drużyna Laliga już wcześniej zapewnił sobie Real Madryt. "Królewscy" urządzili prawdziwą kanonadę (4:4) w wyjazdowym spotkaniu z Villarrealem. Aż cztery trafienia dla gospodarzy zaliczył Alexander Sorloth. Norweski napastnik awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników. Na koncie ma 23 bramki. Dwie mniej ma Dowbyk, a o cztery gorszy jest Anglik Jude Bellingham (Real Madryt), który w niedzielę nie powięszył swojego dorobku. Lewandowski w tym zestawieniu jest czwarty.

Ostatnią kolejkę zaplanowano na sobotę, 25 maja. Real podejmie Betis Sewilla, a Girona Granadę. Sorloth z Villarrealem zagrają na wyjeździe z Osasuną. Granada, której piłkarzami są Kamil Jóźwiak i Kamil Piątkowski, została już relegowana do niższej klasy rozgrywek. (PAP)

Po nich zdecydowanie więcej się spodziewaliśmy. Przychodzili jako gwiazdy oraz wielkie hity transferowe, ale PKO Ekstraklasa bardzo szybko ich zweryfikowała. Kluby takie jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy Raków Częstochowa wydały na swoich zawodników worek pieniędzy - a ci są cieniami własnych piłkarzy. Oto największe rozczarowania transferowe w PKO BP Ekstraklasie ostatnich lat! Sprawdź, który klub sprowadził najwięcej "niewypałów transferowych". Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć największe niewypały w PKO BP Ekstraklasie!

Największe rozczarowania transferowe ostatnich lat. Niewypał...