Wisła Puławy pokonała w meczu towarzyskim Stal Stalową Wolę

PUKUS
KS Wisła Puławy
Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy mają za sobą pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. W sobotę podopieczni Adama Buczka pokonali swojego ligowego rywala – Stal Stalową Wolę. W ekipie gości pojawiło się dwóch testowanych zawodników.

W pierwszej połowie miejsce między słupkami zajął Sebastian Madejski. 20-letni wychowanek prawdopodobnie do Wisły zostanie wypożyczony z Podbeskidzia Bielsko-Biała. W poprzednim sezonie Madejski w rundzie jesiennej grał w Legionovii. Wiosną 2017 roku nie pojawił się na boisku, ponieważ leczył kontuzję nadgarstka.

Z kolei od 45. minuty na murawie zameldował się Sebastian Murawski. 23-letni obrońca grał między innymi w Pogoni Szczecin (osiem występów w Ekstraklasie), Chrobrym Głogów, a ostatnio w Rozwoju Katowice.

Poza tym w puławskiej ekipie zaprezentowały się nowe nabytki: Bartosz Sulkowski, Robert Hirsz i Alen Ploj.

Wynik spotkania (grano 3x30 minut) otworzył w 18. minucie najlepszy snajper Wisły z poprzedniego sezonu, Sylwester Patejuk. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Jakuba Smektały, strzałem głową bramkarza gospodarzy pokonał Ploj. Końcowy rezultat meczu ustalił Hirsz.

Po meczu kilku zawodników Dumy Powiśla udało się na wesele Michała Budzyńskiego. Obrońca biało-niebieskich dostał dzisiaj wolne, a jego wybranką jest Katarzyna.

12 lipca Wisła zagra mecz towarzyski z kolejnym ligowym rywalem – Radomiakiem. Będzie to sprawdzian generalny przed zaplanowanym na 15 lipca (godzina 18) domowym meczem rundy wstępnej Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Bramki: Patejuk 18, Ploj 21, Hirsz 56
Stal (skład wyjściowy): Brylewski - Waszkiewicz, zawodnik testowany, Kolbusz, zawodnik testowany, Korczyński, Hirskij, Wasiluk, Bukowiec, Jonkisz, Łętocha
Wisła: Madejski (45 Penkowec) – Sedlewski (31 Kusal), Poznański (45 Murawski), Litwiniuk, Sulkowski, Smektała, Popiołek (31 Dudkowski), Maksymiuk (45 Głaz), Szczotka, Patejuk (45 Darmochwał), Ploj (45 Hirsz(

Zobacz: Sportowy raport, wtorek 4 lipca