200 tysięcy dla Krakowa – Cordia i Futureal wspierają walkę z koronawirusem

Materiał informacyjny
Do Urzędu Miasta w Krakowie trafi 200 tys. zł na współfinansowanie miejskich ośrodków kwarantanny. Wsparcie finansowe dla miasta zapewnił węgierski deweloper Cordia i grupa dewelopersko-inwestycyjna Futureal, które przeznaczyły 250 mln forintów, czyli ponad 3 mln zł na walkę z epidemią COVID-19 w regionie. Wsparcie od dewelopera otrzymały też władze Warszawy, Gdańska i Poznania. W sumie Cordia i Futureal przekażą polskim miastom 1 mln złotych.

Urząd Krakowa przeznaczy środki od Cordiii i Futureal na współfinansowanie pobytów w miejskich ośrodkach kwarantanny osób, które zostały na nią skierowane przez sanepid, a nie mają możliwości izolacji we własnym domu (m.in. mieszkają z osobami z grupy ryzyka).

COVID-19 to nasz wspólny problem i wspólna odpowiedzialność. Wierzymy, że pomoc w walce z epidemią jest naszym obowiązkiem – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

Łącznie Cordia i Futureal przekażą polskim miastom 1 mln zł. Poza Krakowem, wsparcie trafiło również do Warszawy, Gdańska i Poznania. Środki w pozostałych miastach zostaną przeznaczone na zakup żywności dla seniorów, zakup laptopów dla dzieci objętych obowiązkiem edukacji zdalnej oraz zaopatrzenie miejskiego szpitala zakaźnego w niezbędną odzież ochronną.

Kolejne 2 mln zł węgierski deweloper przeznaczył na wsparcie walki z epidemią na Węgrzech, gdzie obie grupy mają swoją siedzibę.

Dodaj ogłoszenie