500 plus na każde dziecko. Szczegóły o zmianach w 500 plus zostaną niedługo ogłoszone przez PiS. Co wiemy do tej pory?

  • Gazeta Pomorska

JS

Elżbieta Rafalska poinformowała o tym, że niedługo poznamy wszystkie szczegóły dotyczące nowej odsłony programu 500 plus. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej ogłosiła, że w sprawie „500 plus na każde dziecko” w ciągu tygodnia powinny rozpocząć się konsultacje społeczne. Ponadto zapewniła, że pieniądze na poszerzone 500 plus są już zabezpieczone.

500 plus na każde dziecko – najnowsze informacje o programie

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska potwierdziła w „Rozmowie Piaseckiego”, że pieniądze na 500 plus na każde dziecko się znajdą. Rozwiała w ten sposób wątpliwości dotyczące swojego zdumienia - media podały, że minister była zaskoczona zuchwałymi obietnicami Jarosława Kaczyńskiego. Elżbieta Rafalska stwierdziłą, że w ubiegłym roku nie mogła postawić tak śmiałej tezy o rozwoju programu 500 plus. Teraz jednak fundusze na "500 plus na każde dziecko" zostały już zabezpieczone.

Elżbieta Rafalska: To nie jest tak, że mówiąc to w 2017 i 2018, wiedziałam, że jest możliwe sfinansowanie tego programu. Od samego początku zabezpieczaliśmy finansowanie tego programu, uszczelniamy system poboru VAT, finansujemy to z dodatkowych wpływów do budżetu państwa. Tych pieniędzy wcześniej nie było, dzisiaj one są.

5 marca 2019 r. Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji ogłosił daty wprowadzenia zmian, potwierdzając tym samym nowe plany wyborcze PiS.

Elżbieta Rafalska za pośrednictwem TVNu poinformowała, że szczegóły dotyczące projektu „500 plus na każde dziecko” zostaną przedstawione w ciągu tygodnia:

W ciągu kilku najbliższych dni ten projekt będzie ujawniony, dosłownie najbliższych dni. W ciągu tygodnia – najpóźniej – konsultacje społeczne, parlament tak szybko, jak to możliwe.

500 plus na każde dziecko. Zmiany w programie ogłosił Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS 23 lutego 2019 r. zapowiedział, że partia rządząca planuje wprowadzenie zmian w programie 500 plus. - Mamy nowy program. Program trudny. Pierwszy jego punkt to 500 plus od pierwszego dziecka! Na słowa prezesa PiS zgromadzona w Hali EXPO publiczność odpowiedziała salwą braw.

500 plus od pierwszego dziecka – powiedział Jarosław Kaczyński o nowym programie.

Żeby uzyskać świadczenie konieczne będzie złożenie wniosku:

  • przez internet
  • w gminie
  • listownie

Z formularza znikną pola dotyczące zarobków rodziców. Pieniądze z budżetu będą dostępne już od drugiej połowy roku. Rząd postanowił wypłacić 500 plus na pierwsze dziecko także we wrześniu – z trzymiesięcznym wyrównaniem (zatem do dyspozycji rodziców zostanie przekazanych 1500 zł).

Prezes partii rządzącej apelował do wyborców twierdząc, że tylko zwycięstwo PiS doprowadzi do spełnienia wszystkich obietnic. - Damy radę, bo potrafimy dobrze rządzić, w przeciwieństwie do naszych przeciwników. Jest jeden warunek, by to się udało. Ten warunek to nasze zwycięstwo!

500 plus na każde dziecko to nie jedyne zapowiadane zmiany!

Zmiany w 500 plus nie były jedynymi, jakie zapowiedział Jarosław Kaczyński. Na konwencji prezes PiS ogłosił listę innych projektów PiSu. Zostały one okrzyknięte przez media mianem „piątki Kaczyńskiego”. Co planuje PiS?

„Piątka Morawieckiego”

  • wprowadzenie 500 plus już od pierwszego dziecka w rodzinie;
  • wprowadzenie trzynastej emerytury dla emerytów o najniższym świadczeniu (1100 zł);
  • przywrócenie zredukowanych połączeń autobudowych PKS;
  • obniżenie lub zredukowanie podatku PIT dla pracowników do 26 r. ż.
  • podwyższenie kosztów uzyskania przychodów przez pracowników.

Zmiany dotyczące 500 plus miałyby wejść w życie 1 lipca.

POLECAMY - KONIECZNIE fSPRAWDŹ:

FLESZ: Co zabija Polaków?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.03.2019, 18:29

Bardzo dobry pomysł. W końcu ktoś wspiera wszystkie rodziny.

17.03.2019, 08:15

Dajcie 500 , a my później i tak odspawamy was od koryta.
Ten program jest politycznie nie do zabrania.

16.03.2019, 07:26

Na pierwsze dziecko? Nie na każde bo mają być kryteria dochodowe i jak wcześniej media podawały chyba 800 zl na osobę w rodzinie . Jeśli tak będzie to nie dostanie nawet matka samotnie wychowujące dziecko zarabiajac 2tys. Czyli dla kogo to będzie ? Dla tych co w ogóle nie pracują ?

15.03.2019, 22:40

Brawo PiS !!!

15.03.2019, 21:11

Popieram 500 na każde dziecko, ale dla rodzin aktywnych zawodowo.., a nie dla nierobów żyjących z zasiłków, bo na ich utrzymanie płacą ludzie pracujący!!!!

15.03.2019, 18:17

Przed wyborami też mówili "NA KAŻDE DZIECKO" i co wyszło? Teraz też pewnie coś wprowadzą, np jak masz jedno dziecko to nic z tego, napewno coś robią , ale też nie mówią prawdy do końca (czyli kłamią). Tak wyjdzie pewnie że jak masz jedno dziecko i robicie za 3 tysia brutto to znaczy że się staracie i wam nie trzeba, lepiej innym dać co sobie zrobili źródło dochodu z 500 i pracą się nie hańbią, a i opieka społeczna takim pomoże (znam osobiście).

15.03.2019, 11:14

Czyli każdemu się przysługuje niezależnie od dochodu ?

14.03.2019, 12:42

Osoby które wychowują dziecko nie mogą pojsc do pracy a takie świadczenie się ptzuda

14.03.2019, 08:32

Brawo brawo brawo Będzie kasiora ;)

14.03.2019, 06:53

Jarek rozdaje mówi że ja wam dam , czyje jego, czy nasze niech da godnie zarobić

14.03.2019, 06:51

Codziennie piszecie 500 że będzie łatwiej ,czy Głos Pomorza ma to narzucone .Przecież na to nie można patrzeć a dopiero czytać PROSZĘ O OPAMIĘTANIE

14.03.2019, 05:59

PAtologia A może dajcie ludziom godnie zarobić, tanio żyć aby nie musieli żebrać o 500 . I tak wiemy co piSS jest wart.

13.03.2019, 16:01

A ja tymczasem zachecam do głosowania w nastepujacy sposob zeby skutecznie zwalczyc wrogi nam Torun i wrogie nam klerykalne robactwo. Do Sejmu i Senatu na PO zeby PiS nie panoszył sie razem z ich ukochanym pedofilskim klerem katolickim w naszej nowoczesnej, europejskiej metropolii. Ani grosza z budżetu miasta na bogaty, tłusty, chciwy kler, ich wyuzdane zachcianki i ich marmurowe smoleńskie pomniki. Czemu nie stawia się takich wypasionych pomnikow ofiarom kazdej zwyklej katastrofy lotniczej? Czy ofiary które zginely w katastrofie w Lasku Kabackim sa gorsze od tych których na śmierc posłała obsesyjna mania Lecha Kaczora żeby koniecznie „odfajkowac” swój kolejny nadęty wiec wyborczy w Katyniu?

13.03.2019, 11:08

Dla wszystkich już na pierwsze dziecko. Śmiechu warte. Ludzie dalej będą zaniżać pensje żeby dostać na wszystkie dzieci i dalej będą okradać państwo. Coż niepełnosprawnym rodzicom samotnie wychowującym dzieci się nie należy bo przekraczają próg dochodowy. Żenada
Dalej podział na gorszych i lepszych

12.03.2019, 21:06

Moim zdaniem, na dzieci niepełnosprawne i opiekunom tych dzieci - przyznać świadczenia godne, natomiast zamiast 500+ lepszym rozwiązaniem by było zapewnienie miejsc w żłobkach, przedszkolach, w świetlicach, a mamuśki "LENIE" - do PRACY!!!
Czy mamuśki, które wychowują dzieci, pracując zawodowo i często jeszcze dokształcając się, są gorsze od niepracujących zawodowo?

12.03.2019, 20:39

Jeżeli stać was na poszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko to czemu nie dacie wszystkim dziecia co się uczą tylko do 18 lat .A po 18 roku tez jeszcze dziecko się uczy dzienni i potrzebuje to ma nie dostać . Jeśli twierdzicie ze te pieniądze wracają do państwa to zróbcie zgodnie z prawem i sprawiedliwie jak Prawo i Sprawiedliwość ...

12.03.2019, 13:02

Kolejny artykuł skopiowany z gazety pomorskiej - niby zaktualizowany a wprowadzający w błąd. Nie będzie żadnego kryterium dochodowego do 500 , kryterium od 01.07.19r. będzie zniesione. Ponadto, ośrodki pomocy nie wypłacą świadczenia,bo planują strajk.

12.03.2019, 09:21

A PiS mówi tak - pieniądze sa - zapłacą za to przyszłe pokolenia ktore dopiero niedawno skończyły spłacać długi gierka . Żyjmy sobie na koszt naszych dzieci. Póki do wyborów teraz zryjcie ochłapy z 500 plus podczas gdy my zjemy kawior i trufle bo jak powiedziała mamuśka księża pedofila niejaka pokraka szydło- im to sie k**** po prostu należy , za długo zapierdalali na smoleńskie miesiączki to schudli i teraz musza sie nażreć.

12.03.2019, 09:20

Ludzie z PIS są całkowicie niewiarygodni. Ilość afer, oszustw, zatrzymań i zarzutów prokuratorskich dla członków PIS całkowicie dyskwalifikuje tych ludzi. Osobiście bedę głosował na PO lub PSL bo dotrzymują słowa, są wiarygodni i profesjonalni w tym co robią. Widac to po wynikach gospodarczych Polski za rządów PO/PSL i po tym jak wtedy lepiej żylo sie ludziom. Polska za rządów PO w 8 lat osiągnęła niemalze standardy europejskie w dobrobycie i rozwoju infrastruktury, podczas gdy PIS w zaledwie 3 lata zrobil z nas posmiewisko calej Europy i socjalno- katolicki skansen dla roszczeniowego ciemnogrodu. Jak PIS moze jeszcze cokolwiek obiecywac po tym jak przez 3 lata łamiac prawo i konstytucje confneli nas niemal do lat PRL. I jeszcze to ich kolaborowanie z pedofilskim klerem i sztuczne robudzanie wrogosci do Rosji przez oszczerstwa o rzekomym zamachu na ich nic nie wartego prymitywnego kartofla Lecha Kaczora. Nie, to zupełnie dyskwalifikuje tych ludzi z dalszego rządzenia krajem. Niebawem pojda oni przed Trybunal Stanu i do wiezienia za łamanie prawa i Konstytucji.

12.03.2019, 09:19

PiS to partia katolickich złodziei , pedofilów i faszystów czyli skrajnie prawicowy faszystowsko narodowy plebs i motłoch . Razem z Unia Europejska zrobimy z wami i ta wasza zboczona religia porządek raz na zawsze ! Niech żyje Europa i ateizm oraz tępienie zboczenia intelektualnego jakim jest wiara w bogi i niepokalane dziwki z obrazów w Częstochowie haha wy PiSowskie szmaty.

12.03.2019, 07:30

zdanie twierdzące ze znakiem zapytania na końcu - bałwan

11.03.2019, 23:03

Obiecują tylko że zaczynaja się gubić w tych obietnicach, dla każdego dziecka to jaki próg dochodów? Albo dostaje każdego dziecko, albo nie! Zeby te rozdane do tej pory pieniądze były dobrze chociaż spożytkowane i te dzieci, ktore z nich skorzystały kiedyś wniosły w nasz kraj cos dobrego, jak te jedynaki dla ktorych rodzice robia wszystko aby mialy dobry start w dorosłość bez pomocy panstwa i byli zaradnymi obywatelami kraju, ktory uwaza ich za mniej ważnych!!

11.03.2019, 21:19

Miało być bez kryterium, banda oszustów, napewno nie zagłosuje na nich, nic mi ta partia nie wniosła

11.03.2019, 17:16

No i po co ta ściema? Skoro kryterium dochodowe to nadal nie dla wszystkich. Jak sobie radzisz to spadaj.dzieki wielkie.ale podatki plac i na nas głosuj bo mu chcemy zarabiać.

11.03.2019, 16:59

W dniu 11.03.2019 o 15:11, ggg napisał: Jesli dla ciebie ludzie otrzymujący te marne 500 zł to w większości neiroby to gratuluję twojego płytkiego i okrojonego umysłu. Pozdrawiam z normalnej Polski b
Pewno że nieroby, no chyba że mówimy o produkcji patologii w tym to akurat celują ;)