2 1 połowa

Valencia CF

1

0 1 połowa

• Koniec spotkania. W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Atalanta Bergamo gromi Valencię aż (4:1) i jest jedną nogą w kolejnej rundzie!

• Josip Ilicić jeszcze zdołał wywalczyć rzut rożny. Niespiesznie udaje się do narożnika.

• Adrien Tameze wchodzi za Mario Pasalicia.

• I na potwierdzenie słów - Kevin Gameiro uderza wysoko nad bramką.

• Michael Oliver dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

• A taką okazję na piątą bramkę miał Duvan Zapata

• Kevin Gameiro podaje nie w tempo w pole karne do Denisa Cherysheva. O ile Rosjanin sporo wniósł po wejściu na murawę (nie tylko bramkę), o tyle o "grze" Francuza ciężko coś napisać.

• Jose Gaya podłączył się do akcji ofensywnej "Nietoperzy", ale rozbrzmiał gwizdek sędziego. Spalony.

• Źle rozegrany rzut wolny Valencii zapoczątkował groźną kontrę gospodarzy! Duvan Zapata zaplątał się w dryblingu i podaje w pole karne do Ruslana Malinovsky'ego, który faulował Jose Gayę.

• Zdaniem sędziego Marten de Roon faulował Ferrana Torresa na lewej stronie.

• Ruslan Malinovsky, po podaniu Duvana Zapaty uderza wysoko nad bramką Jaume Domemecha.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Mouctar Diakhaby. Ferran Torres pokazuje, że konieczna jest zmiana.

• Za Alejandro Gomeza na murawie melduje się Ruslan Malinovsky.

• Żółta kartka dla Hansa Hateboera za faul na Denisie Cheryshevie. To pierwsze indywidualne upomnienie w tym spotkaniu.

• Teraz na strzał z dalszej odległości zdecydował się Geoffrey Kondogbia. Przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Carlos Soler uderza z woleja, z linii 16. metra, daleko od bramki Atalanty.

• Duvan Zapata wchodzi za Mattię Caldarę.

• Piłkarze Valencii domagają się rzutu karnego. Ich zdaniem Mattia Caldara zagrał ręką w polu karnym, a Jose Palomino zahaczył Carlosa Solera. Michael Oliver nakazuje grać dalej.

• Kevin Gameiro zmienia Maxiego Gomeza.

• Rzut rożny dla Valencii. Radzą sobie jednak gospodarze.

• Nie ma drugiego gola dla Valencii! Tym razem Pierluigi Gollini był górą w sytuacji sam na sam z Denisem Cheryshevem!

• Płaskie uderzenie Rosjanina zza "szesnastki" znajduje drogę do siatki tuż przy prawym słupku. Wyciągnięty jak struna Pierluigi Gollini nie był w stanie skutecznie interweniować.

• GOL DLA VALENCII!! DENIS CHERYSHEV!!!

• Denis Cheryshev zmienia Goncalo Guedesa.

• Jeszcze Michael Oliver przez blisko minutę czekał na sygnał z wozu VAR. Ostatecznie i definitywnie wskazał na środek. Bramka uznana.

• Josip Ilicić sprytnie przepuścił piłkę zagraną z głębi pola, oszukując dwóch rywali. Wystartował do niej Hans Hateboer, który pognał w pole karne, by mocnym uderzeniem po dalszym rogu po raz drugi wpisać się dzisiaj na listę strzelców!

• KNOCK-OUT! DUBLET HANSA HATEBOERA!!!

• Jak nie idzie to nie idzie. Goncalo Guedes pudłuje z bliskiej odległości.

• KA-PI-TAL-NE uderzenie Remo Freulera! Z linii 16. metra posłał piłkę po dalszym rogu nie do obrony! Jaume Domenech był bezradny!

• GOL DLA ATALANTY! REMO FREULER!!!

• Robin Gosens nie zdążył do prostopadłego podania Alejandro Gomeza. Szybszy od niego był Daniel Wass.

• Hans Hateboer znowu w roli głównej. Tym razem bez problemu poradził sobie z Jose Gayą.

• Carlos Soler przegrywa pojedynek jeden na jeden z Hansem Hateboerem, ale Valencia ma korner. Mario Pasaić wybija na uwolnienie.

• W odpowiedzi Ferran Torres zagrywa płasko w pole karne do Carlosa Solera, ale ten przestrzelił o półtora metra.

• Nie ma trzeciego gola Atalanty! Alejandro Gomez zbiega z piłką w pole karne i podaje przed bramkę do Martena de Roona, ale piłka od odbiciu się od nogi Mouctara Diakhaby'ego wychodzi na rzut rożny tuż przy prawym słupku!

• Zablokowany strzał Remo Freulera z dystansu. Atalanta zdołała szybko odzyskać piłkę 25 metrów od bramki gości.

• A teraz po rajdzie lewą stroną Alejandro Gomeza Eliaquim Mangala wybija piłkę na korner. Valencia wybija na uwolnienie.

• Za mocna laga Daniego Wassa do Ferrana Torresa. Piłkę łapie Pierluigi Gollini.

• Atalanta zaczyna drugą połowę. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy na San Siro, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Atalanta - Valencia. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze (2:0).

• Cóż więcej dodać? Gospodarze wyglądają jakby "dostali wiaderko witamin". Są ruchliwi, grają szybko i stworzyli 3 dogodne okazje, z których wykorzystali 2. Najpierw Hans Hateboer idealnie ruszył do podania Alejandro Gomeza, by uderzyć "tam, skąd przyszła" po nodze Jaume Domenecha. A tuż przed przerwą wynik kapitalnym uderzeniem PRAWĄ NOGĄ podwyższył Josip Ilicić.

A Valencia? Niewiele (dobrego) można napisać o jej postawie w pierwszej połowie. Po trochu brakowało wszystkiego. Apatyczna gra w środku pola i eksperymentalnie zestawiony środek obrony nie napawa optymizmem przed drugą odsłoną.

A co nas w niej czeka? Przekonamy się niebawem.

• +1'

Koniec pierwszej połowy. Atalanta, po bramkach Hansa Hateboera i Josipa Ilicia, prowadzi z pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Valencią. I to w pełni zasłużenie!

• Życiowa forma

• Prosta strata Daniego Parejo zapoczątkowała kontrę Atalanty. Gospodarze mają aut na wysokości "szesnastki" rywala.

• Przez nikogo nie atakowany Słoweniec przejmuje piłkę na 18. metrze i ustawił ją sobie do strzału. Chciał go powstrzymać Carlos Soler, ale Josip Ilicić nie tylko dobrze się zastawił, lecz także uderzył idealnie niemal w sam okienko bramki Jaume Domenecha!

• JOSIP ILICIĆ PODWYŻSZA PROWADZENIE ATALANTY!!!

• Alejandro Gomez ruszył błyskawicznie do prostopadłego podanie Jospia Ilicicia, by z pola karnego uderzyć nad bramką. Jeszcze Argentyńczyk był na spalonym.

• Marten de Roon uderza z "dropsztyka" metr nad poprzeczką. A do bramki miał ok. 16 metrów.

• To powinien być remis! Goncalo Guedes przedostał się z piłką w "szesnastkę" gospodarzy i huknął po dalszym rogu. Akcji nie zdołał "zamknąć"... Eliaquim Mangala, który podłączył się do akcji zaczepnej "Nietoperzy". Zabrakło mu naprawdę niewiele, by trącić piłkę do pustej bramki!!

• W odpowiedzi atak Atalanty. Hans Hateboer podaje niepotrzebnie górą do mierzącego 165 cm wzrotu Alejandro Gomeza. Wysoko wyskoczył Mocutar Diakhaby, który wyjaśnił sytuację.

• Kontra Valencii spaliła na panewce. Chociaż początek był obiecujący, jak Goncalo Guedes urwał się lewą stronę i ścinając do środka, podał do Maxiego Gomeza. Jego strzał z ok. 18 metrów został zablokowany.

• Po chwili uderzył Goncalo Guedes i po rykoszecie Valencia ma rzut rożny. Ten nie przynosi zagrożenia pod bramką Pierluigiego Golliniego

• Słupek ratuje Atalantę! Bliski szczęścia był Ferran Torres, który urwał się rywalom przy stałym fragmencie gry!

• Remo Freuler zabrał piłkę Daniemu Parejo w dziecinny sposób i po wymianie z Josipem Iliciciem zalazł się na prawym skrzydle. Jego podanie na bliższy słupek było bardzo niedokładne. Jeszcze interweniował Jaume Domenech.

• Carlos Soler podaje w "szesnastkę" do nikogo. Nie było tam ani Goncalo Guedesa, ani Maxiego Gomeza.

• Carlos Soler podaje na wolne pole do Maxiego Gomeza. Ten dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Składna kontra gospodarzy, gdy piłka jak po sznurku przeszła z prawego na lewe skrzydło do Robina Gosensa. Ten strzela w boczną siatkę!

• Valencia rzuciła się do odrobienia straty. Ferrana Torresa faulował Marten de Roon. Piłkę po centrze Daniego Parejo wybijają na uwolnienie obrońcy Atalanty.

• Alejandro Gomez podholował piłkę kilkanaście metrów i na wysokości lewego narożnika pola karnego podaje na dalszy słupek do wbiegającego Hansa Hateboera. Ten urwał się Jose Gayi i uderzył tam, skąd przyszła. Piłka przeszła jeszcze po nodze Jaume Domenecha i wpadła do siatki!

• GOL DLA ATALANTY! HANS HATEBOER!!!

• Dośrodkowanie Daniego Parejo nie znajduje adresata. Jeszcze na strzał z woleja zdecydował się Carlos Soler, ale nie trafił w piłkę.

• Ostre wejście Jose Palomino na lewej stronie. Micheal Oliver nie zdecydował się sięgać do kieszonki. Jeszcze...

• Dani Parejo chciał podać miękko w pole karne do wbiegającego Maxiego Gomeza. Skutecznie na przedpolu interweniował Pierluigi Gollini, który... głową wybija przed siebie.

• A teraz próba dalekiego prostopadłego podania do Josipa Ilicicia. Uprzedził go jednak Mouctar Diakhaby.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Valencii.

• Jak tego nie wykorzystał Mario Pasalić?! Po podaniu Alejandro Gomeza między stoperów Chorwat wpadł w pole karne i uderzył pod poprzeczką, ale Jaume Domenech zdołał odbić piłkę nad poprzeczkę!

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosił się Goncalo Guedes, który przypadkowo został nastrzelony przez Rafael Tolóia.

• Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem Daniego Parejo.

• A teraz opłacił się wysoki pressing gości. Remo Freuler w prosty sposób stracił piłkę na rzecz Maxiego Gomeza i musiał ratować się faulem.

• Josip Ilicić trącił lekko piłkę, którą prostym podbiciem huknął Alejandro Gomez. Uderzył wysoko nad bramką Jaume Domenecha.

• Alejandro Gomez pognał z piłką prawie 20 metrów i został powalony tuż przed linią 16. metra przez Daniego Parejo. Może być groźnie.

• Na gwizdek ze środka zaczynają goście!

• W ostatniej chwili z wyjściowego składu Atalanty "wypadł" Berat Djimsiti. W jego miejsce jest Mattia Caldara.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Michael Oliver. Na liniach będą mu pomagać Stuart Burt i Simon Bennett. Arbitrem technicznym jest za to Martin Atkinson.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Alejandro Gomez i Dani Parejo.

• San Siro "żyje" meczem

• Dani Parejo zapisuje piękną kartę w historii "Nietoperzy"

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Michaela Olivera warto przeczytać zapowiedź:

• Rezerwowi Atalanty: Sportiello - Caldara, Castagne, Malinovsky, Muriel, Tameze, Zapata.

Rezerwowi Valencii: Cillessen - Czeryszew, Correia, Jaume Costa, Gameiro, Guiterrez, Sobrino.

• A nawet mniej!

• Po wtorkowych emocjach z Ligą Mistrzów, czas na drugi dzień tych elitarnych rozgrywek! Już za 20 minut, na San Siro w Mediolanie, rewelacyjnie spisująca się w Champions League Atalanta Bergamo zmierzy się z Valencią!