Auto gotowe na wakacje z rodziną

Materiał informacyjny Warty
Zaczęły się wakacje, więc większość z nas planuje letnie wyjazdy. Obecna rzeczywistość skłania nas do podróżowania z rodziną, własnymi autami. To dobry moment, aby pomyśleć o dobrym pakiecie AC/Assistance. Podpowiadamy, jakiego powinniśmy szukać!

Każdego miesiąca w Polsce rejestruje się ponad 100 tysięcy samochodów osobowych. To właśnie swoje auta wybieramy najczęściej jako wakacyjny środek lokomocji. Szczególnie ważne będzie to w tym sezonie urlopowym, gdy przede wszystkim odpoczywać planujemy w Polsce i Europie. Jadąc w podróż z rodziną własnym samochodem, koniecznie trzeba zadbać o jego stan techniczny. Należy sprawdzić m.in ciśnienie w oponach, koło zapasowe, poziom płynu chłodniczego, hamulcowego i do spryskiwaczy. Pamiętajmy też, że jest wiele zdarzeń, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Najlepszym rozwiązaniem na takie sytuacje jest dobre ubezpieczenie – tylko jakie wybrać?

Co mówi ekspert?

Wielu kierowców wybiera tylko standardowe, obowiązkowe ubezpieczenie OC. Musimy jednak pamiętać, że nie jest ono dla nas pomocą w razie nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak upadek gałęzi na auto, zalanie, zderzenie z sarną, awaria silnika czy kradzież. W przypadku wakacyjnych wypadów warto zadbać o dobre autocasco i assistance, bo takie sytuacje zdarzają się często – mówi Przemysław Piąty, Agent Warty z Wielkiej Wsi.

Występujące anomalie pogodowe latem, takie jak silny wiatr i gwałtowne burze, intensywne gradobicia coraz częściej powodują szkody w samochodach. Jak tłumaczy ekspert, wgnieciony dach i wybite szyby należą do kosztownych szkód, których cena naprawy często przewyższa wartość samego pojazdu. Oczywiście dobre ubezpieczenie zapewni nam szybkie i komfortowe rozwiązanie problemu, ale wypłata odszkodowania to tylko część tego, czego możemy się spodziewać od ubezpieczyciela. - W razie wypadku lub awarii na drodze, możemy liczyć na odholowanie samochodu do warsztatu i bezpłatny samochód zastępczy, pomoc w organizacji kontynuacji naszej podróży lub pobyt w hotelu dla całej rodziny na czas naprawy samochodu. Związane z tym koszty mogą być bardzo obciążające, dlatego dobrze jest zabezpieczyć się odpowiednią polisą, jak np. ubezpieczeniem Autocasco i Moto-Assistance Warty. Jeżeli zdecydujemy się na takie ubezpieczenie, to w razie wypadku lub awarii, wystarczy jeden telefon, aby otrzymać pomoc ubezpieczyciela. – zapewnia agent Warty.

Polisę kupisz też bez wychodzenia z domu

W czasach, gdy ograniczamy kontakty z innymi, wiele firm wychodzi nam naprzeciw. Nie inaczej jest z zakupem ubezpieczenia. Swój samochód można ubezpieczyć w Warcie zdalnie, wystarczy kontakt z lokalnym agentem ubezpieczeniowym.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zadzwoń, lub napisz maila do naszej agencji F.H.U. "FABIO" Przemysław Piąty, 32-089 Wielka Wieś, ul. Szkolna 2, Tel. 604 209 996, mail: [email protected]
Zapraszamy też na profil https://www.facebook.com/piaty.przemek.fabio/

Dodaj ogłoszenie