Barbara Wesoła

Barbara Wesoła

Redaktor onlineStrefa Edukacji

544 materiały

 

Zawodowo

Słowo pisane jest moim narzędziem pracy od 2013 roku. Długo zajmowałam się copywritngiem biznesowym, szeroko rozumianym marketingiem treści dla organizacji pozarządowych, a także obszarem rynku pracy, aby w końcu skierować swoje kompetencje na obszar edukacji, który od zawsze interesuje mnie w kontekście ogólnego rozwoju człowieka.

Dlaczego edukacja?

Uważam, że obecnie funkcjonujący system edukacji w Polsce jest ułomny i wierzę, że zwracanie uwagi na problemy, które odbijają się na wszystkich uczestnikach systemu, w szczególności jednak na dzieciach, może być cegiełką do pozytywnej zmiany.

Edukacja to nie tylko szkoła, w bardziej lub mniej określonej formie trwa przez całe życie. Dlatego też nigdy nie jest za późno na odkrycie jeszcze lepszych dróg edukacji dla kolejnych pokoleń. 

Szkoła, w której dzieci i młodzież, nie tylko zdobywają wiedzę, ale też kształtują swój charakter, odkrywają lub przynajmniej powinny odkrywać swoje mocne strony, może wyglądać inaczej, niż ta, którą określamy tradycyjną czy systemową. 

Z zaangażowaniem podejmuję więc tematy związane z edukacją, zarówno od strony formalnej, śledząc bieżące wydarzenia, jak i tej rozwojowej. Szczególnie bliska jest dla mnie:

  • neuropedagogika,
  • edukacja domowa,
  • potrzeby dzieci z orzeczeniem o kształceniu specjalnym,
  • prawa ucznia,
  • różne formy rozwijania umiejętności miękkich i unikalnych talentów dzieci i młodzieży, na co niestety brakuje pomysłu w dzisiejszej szkole.

Niektóre zagadnienia poruszyłam w materiałach:

Prywatnie

 

Życie wypełniam obcowaniem z rodziną i z naturą. Niemal codziennie czytam książki, czasem do późnych godzin nocnych oraz piję herbatę z miodem i z goździkami w nieprzyzwoitych ilościach. 

 

Gdy pozwala na to proza życia, ładuję baterie wędrując po lasach i górach lub odkrywając zakamarki starych miast. Polecam!

 

Rozwiń opis