Trener Progresu Kraków Marcin Pasionek
Trener Progresu Kraków Marcin Pasionek Anna Kaczmarz
Piłka nożna. W meczu 27. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U-19 Progres Kraków nieoczekiwanie wygrał w Białymstoku z Jagiellonią 2:1.

Progres po trzech porażkach (0:3 z Koroną Kielce, 1:3 z Motorem Lublin, 0:5 z Cracovią) pokazał, że nie złożył broni w walce o utrzymanie i nadal ma nadzieję na zajęcie lokaty w pierwszej szóstce tabeli.

- Chłopcy udowodnili, że potrafią grać w piłkę. Pierwsza połowa była jedną z najlepszych w naszym wykonaniu w tym sezonie – przekonuje trener krakowian Marcin Pasionek.

Goście dominowali na boisku przed przerwą. Przy stanie 0:0 Reczulski z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, podobnie jak dobijający piłkę głową Kantyka. Prowadzenie dla Progresu uzyskał Nowak, a wynik podwyższył – także nogą – Dudek po rzucie rożnym.

Po zmianie stron goście nadal wypełniali założenia taktyczne. Gospodarze przebudzili się dopiero w końcówce meczu. Po ogromnym zamieszaniu na polu karnym jeden z krakowian sfaulował Bidę i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Łapiński.

Białostoczanie próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, ale Romanowicz zmarnował okazję po centrze Mąkoszy. Progres mógł podwyższyć wynik, jednak uciekającego od połowy boiska Jaszczaka – miał przed sobą tylko bramkarza - dogonił jeden z rywali.

Jagiellonia Białystok – Progres Kraków 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Nowak 33, 0:2 Dudek 43, 1:2 Łapiński 79 karny.

Progres: Frasik – Dudek, Jurczak, Szot, Kantyka – Hajduk, Reczulski, Linca (84 Szczepanek), Kurek, Nowak – Jaszczak.

Jagiellonia: Niezgoda – Gołaszewski, Ozga, Zysik, Huczko – Kostyk (36 Łapiński), Tabor – Głowicki (62 Bartkowiak), Nawrocki (77 Mąkosza), Nikołajuk (72 Romanowicz) – Bida.

Materiał oryginalny: Centralna Liga Juniorów: niespodziewana wygrana Progresu Kraków w Białymstoku z Jagiellonią - Dziennik Polski