Ceny i dopłaty do sanatorium. Ile kosztuje zimowy wyjazd do uzdrowiska? Skierowanie do sanatorium z NFZ 18.02.2020

Patrycja Wacławska
Patrycja Wacławska
Wyjazd do uzdrowiska Fot. Adam Wojnar/Gazeta Krakowska
Ile kosztuje turnus w sanatorium? Zimowy wyjazd do uzdrowiska: co jest potrzebne, ceny, dopłaty. Jak dostać skierowanie do sanatorium? Wyjazd na turnus zimowy w sanatorium. Pytania o sanatorium. Osoby zainteresowane wyjazdem na kurację sanatoryjną z dofinansowaniem NFZ nurtują różne pytania. Przeczytaj - może znajdziesz wyjaśnienie swoich wątpliwości.

Ważność skierowania do sanatorium

Jak długo jest ważne poszpitalne skierowanie na leczenie uzdrowiskowe? Ile mamy czasu na przesłanie go do NFZ od wystawienia?
Nie ma wyznaczonych dat ważności skierowania poszpitalnego ani czasu przysłania skierowania do NFZ.

Wysokie OB

Czy wysoki wskaźnik OB dyskwalifikuje mnie do przyznania mi wyjazdu do sanatorium? Choruję na przewlekłą astmę i z tego powodu posiadam podwyższone OB. Lekarz twierdzi, że mój wniosek zostanie odrzucony. A ja chciałabym podreperować swoje zdrowie, gdyż mam kilka innych schorzeń związanych z kręgosłupem.

Wszystkie decyzje związane z konsultacją medyczną dotyczącą skierowania na leczenie uzdrowiskowe podejmuje lekarz konsultant zatrudniony w OW NFZ na podstawie dostarczonej dokumentacji medycznej, wywiadu umieszczonego w skierowaniu i wynikach badań pacjenta. Każda konsultacja dotyczy indywidualnie konkretnego przypadku.

ZOBACZ

Tętniak a sanatorium

Proszę o rozstrzygnięcie następującej kwestii: mam tętniaka przegrody międzyprzedsionkowej z przeciekiem nieistotnym hemodynamicznie, EKG jest w porządku. Lekarz POZ nie chce wystawić mi skierowania do sanatorium. Nadmieniam, że ze skierowaniami w poprzednich latach nie było kłopotu. Lekarz balneolog dobierał mi zabiegi na moje podstawowe schorzenie (choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa), uwzględniając dysfunkcję serca. Rzecz tym bardziej zastanawiająca, że do operacyjnego leczenia kręgosłupa nie było przeciwwskazań kardiologa, a do rehabilitacji w sanatorium jest. Czy lekarz POZ może w tym przypadku odmówić wypisania skierowania? Decyzję o wystawieniu skierowania na leczenie uzdrowiskowe podejmuje lekarz prowadzący, znając stan zdrowia pacjenta i biorąc pod uwagę brak przeciwwskazań do tej formy leczenia.

Sanatorium dla 14-miesięcznego dziecka

Jestem mamą 14-miesięcznego dziecka chorego na neuroblastomę, po leczeniu onkologicznym. Czy mogłabym ubiegać się o skierowanie do sanatorium/uzdrowiska razem z dzieckiem? Czy mogę liczyć na pokój z dzieckiem? Czy będę musiała pokryć część kosztów takiego wyjazdu? Ile trwa taki wyjazd? Czy długo będę oczekiwać na wyjazd - szybki termin jest priorytetem.Leczenie uzdrowiskowe może być realizowane dla pacjentów od 3. roku życia. Wówczas może odbyć się leczenie w zakresie leczenia sanatoryjnego dzieci od 3. do 6. roku życia pod opieką osoby dorosłej. W tym przypadku 14-miesięczne dziecko nie może odbyć leczenia uzdrowiskowego w ramach świadczeń refundowanych przez NFZ.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Zwrot wniosku do sanatorium

Jak sprawdzam status wniosku do sanatorium, widzę informację „SKIEROWANIE ZWRÓCONE DO LEKARZA KIERUJĄCEGO W CELU WERYFIKACJI/AKTUALIZACJI DANYCH MEDYCZNYCH Z POWODU BRAKU MOŻLIWOŚCI JEGO POTWIERDZENIA W OKRESIE 18 M-CY OD DNIA JEGO WYSTAWIENIA”. Czy to oznacza, że jestem wykreślona z listy i będę od początku w kolejce, czy jestem dalej na liście tylko trzeba potwierdzić dane medyczne? Istotnie, skierowanie po wpływie do Funduszu zostaje zarejestrowane w systemie komputerowym i otrzymuje indywidualny numer rejestru. W oddziale Funduszu skierowanie ocenia lekarz specjalista, który może poprosić lekarza kierującego na leczenie uzdrowiskowe o dodatkowe badania lub konsultacje, np. konsultację kardiologiczną. Skierowanie, które zawiera braki formalne, zwracane jest lekarzowi, który je wystawił w celu uzupełnienia. Jeżeli złożone do oddziału Funduszu skierowanie w okresie 18 miesięcy, licząc od dnia jego wystawienia nie zostanie zrealizowane, Narodowy Fundusz Zdrowia odsyła skierowanie do lekarza, który je wystawił celem weryfikacji (aktualizacji). Lekarz w ciągu 30 dni dokonuje weryfikacji skierowania i w przypadku pozytywnej weryfikacji odsyła je do Narodowego Funduszu Zdrowia. Pacjenci ze skierowaniami po weryfikacji wyjeżdżają w pierwszym wolnym terminie, o ile ich skierowania zostaną pozytywnie zaopiniowane przez lekarza Narodowego Funduszu Zdrowia.

RTG klatki piersiowej

Do skierowania do sanatorium wymagane jest prześwietlenie klatki piersiowej. Czy koszt badania refundowany jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia, czy wnioskujący płaci sam za to badanie? Zarówno koszt RTG, jak i pozostałych badań koniecznych do wniosku sanatoryjnego pokrywa lekarz, który zleca badania i wypisuje wniosek. Pacjent nie płaci za badania! Żądanie opłaty za badanie jest niezgodne z prawem.

Święta - przesunięcie terminu wyjazdu do sanatorium

Czy w przypadku przyznania skierowania wyjazdu do sanatorium w okresie świąt mogę przesunąć termin wyjazdu oraz jakie będą konsekwencje mojej prośby o przesunięcie tego terminu?Prośba o przesunięcie terminu, jeśli jedynym powodem są święta, będzie potraktowana jako rezygnacja z wyjazdu.

Jak często można korzystać z kuracji

Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego wystawia skierowanie na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową, zwane dalej „skierowaniem”, biorąc pod uwagę w przypadku osób dorosłych okres, jaki upłynął od dnia zakończenia przez świadczeniobiorcę ostatniego leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej - nie wcześniej niż przed upływem 12 miesięcy od tej daty oraz zalecaną częstotliwość korzystania z leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej, nie częściej niż raz na 18 miesięcy (rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 7 lipca 2011 r. w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe ze zmianami).

SANATORIUM MIŁOŚCI 2020

Skierowanie do sanatorium 18.02.2020

Dwa lata w kolejce do lekarza

Wideo

Materiał oryginalny: Ceny i dopłaty do sanatorium. Ile kosztuje zimowy wyjazd do uzdrowiska? Skierowanie do sanatorium z NFZ 18.02.2020 - Dziennik Łódzki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 45

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
16 lutego, 22:17, Adelajda:

Napiszę wam ,ludzie ,na temat sanatorium w RZ. Polsce . My ,Polacy ,mieliśmy mieć lepszy dostęp do tych uzdrowisk/ sanatorium ,tak darł się PiS w 2015 roku ,teraz w 2019 roku już o tym nic nueiwil ,a i takuernota ,ciemnota żyjąca w RZ. Polsce na nich głosowałam. Dziady dostali 500 ,ukradxionenie i innym Polakom ciężko pracującym,czy też emerytom ,gdyż za pracę 42 lat na PKP zmianowi jest 2500 netto ,to o czymś świadczy. Ale ten pusty ludek żyjący w RZ

Polsce dalej wybrał PiS. A sanatoria ,to kochani ludkowie ,od 2017 roku ,kilkanaście razy w roku co rok ,są przyjmowani ,właśnie w szpitalach.w RZ. Polsce ,ci [wulgaryzm] czy ounowcy ,bandersyny ,którzy kilka tysięcy wymordowali nawet ludzi z Donbasu twierdząc że oni są ororisyjscy ,ja widziałam na YouTube ,hak ci biedni ludzie źle mówili o rządzących w Kijowie. Ale tych morderców leczą nasze Polaków - szpitale i najlepsi lekarze ,później mają rehabilitację ,a później sanatorium i to wszystko my ,Polacy ,płacimy ,!! Czy wy o tym wiecie ?; To jest szczera prawda. A Polki z dziećmi chorymi nie mają szans ,czy przewlekle chorzy starsi czy młodzi ludzie !! Zero szansy i mało tego ,mósimy płacić i yo absolutnie nie tak mało ,w zależności na co mamy skierowanie do sanatorium,jedli je dostaniemy.Pomyslcie ,Polacy ,trochę ,zanim znowu wybierzecie żyda Andrzeja Dudę . Zapamiętajcie jedno :: zydku potrafią tak kłamać ,że jak nie wiesz o tym ,to myslisz że on mówi prawdę !! Żaden żydek prawdy nigdy nie powiedział. Głosujcie albo na Bosaka ,albo na ,Zbigniewa Potockiego ,albo na Kidawe Błońska ostatecznie na Kosiniak- Kysza ! Nie głosujcie na Żydów !! Bo po was ,!;.

Weź się naucz pisać

G
Gość

W Sanatorium Energetyk w Świnoujściu , to tak naprawdę pobyt nad morzem , tylko w przypadku gdy nie pada .

Menu jednolite dla wszystkich , niezależnie od diety!

Zabiegi i sprzęt prymitywny ! Zarządzającemu nie zależy na zabiegach , ale tylko na interesie !

Zabiegi to jedyne to czym powinien się zajmować prowadzący , o jak najwyższym standardzie !

G
Gość
3 lutego, 17:52, gosc 2:

Pani doktor Anna Kopta z przychodni na ul. Olszańskiej w Krakowie bez lapówki nie wypisze niczego, nawet banalnie prostej karty na leczenie onkologiczne tzw. szybka ścieżke, a za skierowanie do sanatorium natarczywie domaga sie łapówki !!! więc nie opowiadajcie, ze łatwo sie dostać do sanatorium

3 lutego, 19:53, zzz:

No sam mówisz, że wystarczy dać w łapę i po problemie...

Oj, żeby tylko ta doktor tego nie przeczytała, sąd jak nic,

G
Gosc

Skostnialej przepisy nie dostosowane do aktualnej sytuacji w służbie zdrowia

H
Hej, pobudka...
22 stycznia, 22:34, Gość:

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : wyspakobiet.eu/monia25

Ale jaki jest cel twojego postu ? Kogo chcesz poznać konkretnmie i co

znim robić ? Masz jakieś hobby, pasję, jakieś książki może czytasz, albo w tv oglądasz cos ciekawego, możesz studiowałaś grę na skrzypcach albo flecie prostym ? Napisz cos o sobie. Quiza hablas espanol y me puedes servir como una guia durante un viaje ? As-tu voyage dans quelque pays interessant ? Może mnie zaciekawisz znajomościa japońskiego albo baskijskiego ? Jakie masz poglądy w kwestii niepodległości Katalonii i przyszłości Nagorno-Karabachu ? Może rozwiń nieco temat..

G
Gosc
22 stycznia, 22:34, Gość:

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : wyspakobiet.eu/monia25

Może kilku kumpli się zrzuci po parę zł to po jednej nocy wybierzesz ale pod latarnią są lepsi jak już tak szukasz kobieto wejdź na stronę szukam frajera a nie piszesz takie bzdury

G
Gość

ja czekałam na sanatorium 34 miesiące i 3 tygodnie i to jechałam 1 raz po 29 latach pracy szkoda pisać

G
Gienek

Do ludzi dobrej woli. www.siepomaga.pl/serce-misi

G
Gość

Jak pojechać do sanatorium z dorosłym synem niepelnosprawnym

z
zzz
22 stycznia, 22:34, Gość:

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : wyspakobiet.eu/monia25

szukałaś w sanatorium? Tam chłopaki mogą się zrzucić na całą nockę.

z
zzz
3 lutego, 17:52, gosc 2:

Pani doktor Anna Kopta z przychodni na ul. Olszańskiej w Krakowie bez lapówki nie wypisze niczego, nawet banalnie prostej karty na leczenie onkologiczne tzw. szybka ścieżke, a za skierowanie do sanatorium natarczywie domaga sie łapówki !!! więc nie opowiadajcie, ze łatwo sie dostać do sanatorium

No sam mówisz, że wystarczy dać w łapę i po problemie...

g
gosc 2

Pani doktor Anna Kopta z przychodni na ul. Olszańskiej w Krakowie bez lapówki nie wypisze niczego, nawet banalnie prostej karty na leczenie onkologiczne tzw. szybka ścieżke, a za skierowanie do sanatorium natarczywie domaga sie łapówki !!! więc nie opowiadajcie, ze łatwo sie dostać do sanatorium

Ś
Śmierć
6 listopada 2019, 7:21, Gość:

Jestem po ciężkiej operacji i czekam od lutego na rehabilitację, chyba śmierci prędzej w tym kraju się doczekam

Masz rację. Będę szybciej.

E
EDeK
31 października 2019, 17:03, Gość:

Co za bzdury. Warto byłoby wcześniej zapoznać się z aktualnymi przepisamì a nie opierać się na tych z 2011 roku. Gdybym ja u siebie w pracy takie bzdury pisała już byłabym bezrobotną osobą. Ja nie mogę jednej literówki zrobić. Zanim zaniosę pismo do zwierzchnika 5 razy czytam i sprawdzam. A tu... nie do pomyślenia, że taka tolerancja na bzdety

100/100

G
Gość

W kwestii sanatorium z narodowego funduszu zdrowia to szkoda nawet mówić czas oczekiwania opowiadał znajomy to ok. 2 lata i dłużej. Uzdrowisko nie mam zdania. Cała nasza złużba zdrowiaod Ministerstwa Zdrowia począwszy i wszystkich tam zatrudnionych należy przebadać tez psychologicznie..bo kto przy zdrowych zmysłach tworzy takie przepisy. Ewentualnie kto ich nie tworzy komu na tym nie zależy lista osó byłaby bardzo długa. A dlaczego nikomu nie zależy aby uzdrowić i tak już chorą polityke Zdrowotna ??. Chętnych do dyskusji a raczej do wprowadzenia dobrych szybkich zmian i dyskusji zapraszam na mój fb. private. Chetnie sprzedam kilka informcji za darmo. Pozdrawiam serdecznie Zawsze Ewa Cwajda

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3