Clepardia - Pcimianka. Luberda efektownie postawił pieczęć na zwycięstwie [ZDJĘCIA]

boch
Clepardia Kraków - Pcimianka
Clepardia Kraków - Pcimianka Aneta Żurek / Polska Press
Clepardia - Pcimianka 1:3 w meczu 13. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. - W pierwszej połowie goście zdominowali nas - nie ukrywa Jan Miczek, kierownik drużyny Clepardii.

- Już w piątej minucie mogło być 0:1, ale Pasternak z linii bramkowej wybił piłkę - mówi Miczek. Kluczowy dla całego meczu okazał się drugi kwadrans, w którym Pcimianka zdobyła dwa gole. Pierwszego po rzucie rożnym - zagłówkował Banik, Fundament odbił piłkę, ale dopadł do niej Sane i kopnął do siatki. Nie minęło pięć minut, tym razem korner wykonywali miejscowi, ale jego efektem była kontra pcimian, rozpoczęta przez Sołtysa. Podał do Moniaka, a ten z piłką wbiegł w pole karne i zaskoczył bramkarza uderzeniem w bliższy róg.

Krakowianie najbliżsi trafienia w I połowie byli wtedy, gdy Tracz strzelił w słupek. Jego zmiennik, Kupiec, z wolnego z bocznego sektora, w 53 min tak dośrodkował, że piłka spadła na poprzeczkę. - Po przerwie sytuacja na boisku się zmieniła, to my mieliśmy przewagę - analizuje kierownik Clepardii.

Clepardia - Pcimianka. Luberda efektownie postawił pieczęć n...

W 57 min prowadzenie Pcimianki podwyższyć mógł Moniak, ale w sytuacji sam na sam nie pokonał Fundamenta. A bardziej aktywna gra gospodarzy efekt przyniosła po rzucie rożnym w 71 min: zacentrował Kupiec, Chlebowski zagłówkował na 1:2.

Kilka minut później kropkę nad i postawili jednak przyjezdni. Kontrę, rozpoczętą przechwytem przez Fridaya, kapitalnie zakończył Luberda, który zbiegł ze skrzydła do środka i z 16 m strzelił w "okienko".

Clepardia Kraków – Pcimianka 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Sane 24, 0:2 Moniak 28, 1:2 Chlebowski 71, 1:3 Luberda 77.
Clepardia: Fundament - BąkŻ, Matyja, Pasternak, Sarancza (61 Gumula) - Bosak, PróchnoŻ (65 Łucarz), Tracz (46 Kupiec), Sadowski, Czekaj - Chlebowski.
Pcimianka: JękotŻ - G. Chlebda, MorawskiŻ, K. PandyraŻ, Friday - MoniakŻ (67 B. Chlebda), SaneŻ, D. Pandyra (46 Kolbiarz), Sołtys (86 Mizera), Luberda (84 Oramus) - Banik (81 Dziadkowiec).
Sędziował: Marek Kowalik (Żabno).

MEMY. Kibole, pseudokibice, chuligani ze stadionów. "Odpowie...

Numer 10. Kto go nosi w drużynach z Krakowa i okolicy? Od ek...