CLJ U-17. Pierwsze zwycięstwo Hutnika Kraków, druga strata punktów Wisły Kraków, piąta porażka Cracovii

Juniorzy młodsi Cracovii wciąż grają poniżej swoich możliwości
Juniorzy młodsi Cracovii wciąż grają poniżej swoich możliwości Anna Kaczmarz
W piłkarskich meczach 8. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów, Hutnik Kraków wygrał u siebie z ŁKS Łódź 3:0, Cracovia przegrała w Rącznej z Jagiellonią Białystok 1:2, a Wisła Kraków zremisowała w Rzeszowie ze Stalą 1:1.

Hutnik zakończył wreszcie fatalną serię - siedem kolejnych porażek - i odniósł pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Dla łódzkiej drużyny była to czwarta przegrana - czwarta wyjazdowa. Przez ponad godzinę obie drużyny grały nieskutecznie w ataku. W końcu przełamali się gospodarze, którzy w ciągu kwadransa zdobyli aż trzy gole. Do bramki drużyny przyjezdnych trafiali kolejno Mateusz Mucha, Szymon Waligóra i Miłosz Bobka.

Cracovia nie dała rady Jagiellonii, która w meczach wyjazdowych spisuje się znakomicie (cztery zwycięstwa i remis). Goście objęli prowadzenie po trafieniach Jakuba Kolo i Bartosza Mazurka. Gospodarze lepiej spisywali się w drugiej połowie spotkania, ale dopiero w jej końcówce strzelili bramkę, której autorem był Alan Mazur. Świetne interwencje Michała Malinowskiego w bramce uchroniły Cracovię od wyższej porażki - piątej w tym sezonie.

Wisła - srebrna medalistka CLJ U-17 w ubiegłym sezonie - zanotowała drugą stratę punktów w bieżących rozgrywkach (poprzednio porażka 3:4 z Widzew Łódź w Myślenicach - 9 września w 5. kolejce) i zarazem pierwszy remis. W Rzeszowie objęła prowadzenie w pierwszej połowie spotkania ze Stalą po celnym strzale Filipa Kowalskiego w 30 minucie, ale tuż po zmianie stron straciła gola i w ten sposób dwa punkty.

Hutnik Kraków - ŁKS Łódź 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Mucha 66, 2:0 Waligóra 79, 3:0 Bobka 81.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Kolo 20, 0:2 Mazurek 26, 1:2 Mazur 83.

Stal Rzeszów - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Kowalski 30, 1:1 nieznany 46.

Czołówka tabeli po 8. kolejce: 1. Legia Warszawa (24 pkt), 2. Wisła Kraków (19 pkt), 3. Korona Kielce (19 pkt)... 12. Cracovia (7 pkt), 16. Hutnik Kraków (3 pkt).