Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie. "Pasy" lepsze od wicelidera Polskiej Hokej Ligi. W play-off też się spotkają?

boch
Hokeiści Comarch Cracovii
Hokeiści Comarch Cracovii Andrzej Banas
Comarch Cracovia pokonała JKH GKS Jastrzębie 3:2 w meczu 35., przedostatniej kolejki fazy zasadniczej Polskiej Hokej Ligi. "Pasy" pozostały na 7. miejscu w tabeli, JKH jest wiceliderem - jeśli taki stan rzeczy utrzymałby się, zespoły trafią na siebie w I rundzie play-off. Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego odbędzie się w piątek 19 lutego.

Cracovia - JKH. Szybkie riposty "Pasów"

Intensywna gra „Pasów” w I tercji przyniosła im okazje bramkowe (Nechvatal poradził sobie ze strzałami Ignatowicza i Nemca), a w końcu i gola, gdy Goodwin wykorzystał podanie Kapicy. Wicelider z Jastrzębia miał problem z rozwinięciem skrzydeł. Wprawdzie w 28 min, finalizując dobrą akcję Urbanowicza, Phillips wyrównał wynik, ale „Pasy” wykonały szybką ripostę (Doherty).

W III tercji od początku trwał napór JKH. Po drodze był strzał Murphy’ego w słupek, jednak głównie ataki gości. Ten w 51 min skończył się pechowo dla obrońcy Cracovii Ignatowicza, który łyżwą skierował krążek do własnej bramki. Jednak gospodarze znów odzyskali prowadzenie i odnieśli zwycięstwo.

Dodajmy, że podczas meczu ogłoszono, iż hokeistą 115-lecia Cracovii kibice wybrali Leszka Laszkiewicza.

Cracovia. Byli piłkarze "Pasów" zmieniają kluby. Transfery z...

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Bramki: 1:0 Goodwin (Kapica, Murphy) 16, 1:1 Phillips (Urbanowicz, Hovorka) 28, 2:1 Doherty (Ferrara, Goodwin) 30, 2:2 Kasperlik 51, 3:2 Jeżek (Csamango, Brynkus) 52.
Cracovia: Pieriewozczikow - Dudas, Ignatowicz; Murphy, Goodwin, Kapica - Doherty, Gutwald; Ferrara, Welsh, Nemec - Saukko, Kostromitin; Tiala, Sołowiow, Oksanen - Gosztyła, Gula; Brynkus, Jeżek, Csamango.
Sędziowali: Michał Baca (Oświęcim) i Tomasz Radzik (Krynica). Kary: 10 - 8 min.