Cracovia II przełamała wiosenną wyjazdową niemoc

KS Wiązownica - Cracovia 1:3
KS Wiązownica - Cracovia 1:3 Anna Kaczmarz
Cracovia II przełamała wiosenną niemoc w meczach wyjazdowych. Wreszcie wygrała, wywożąc trzy punkty z Wiązownicy. To nie niespodzianka, wszak miejscowi bronią się przed spadkiem, a „Pasy” walczą o awans.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy. O mało co gola nie zdobył Rak, ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka bramki Madejskiego. Rak znów zagroził golkiperowi Cracovii II w 26 min, gdy strzelał z linii pola karnego, ale bramkarz był górą. Gospodarze osiągnęli znacząca przewagę, ale goście dobrze się bronili.

Po przerwie krakowianie starali się grać wyżej, na połowie rywala, przysparzając mu problemów przy wyprowadzaniu piłki. W 62 min po rzucie rożnym groźnie główkował Bociek, ale miejscowi wybili piłkę z linii bramkowej. W 65 min ten zawodnik był faulowany w polu karnym i goście mieli rzut karny. Z 11 m gola zdobył Strózik i „Pasy” prowadziły. Goście poszli za ciosem i trzy minuty później Budziński podwyższył na 2:0. Ale to nie był koniec emocji. Po chwili Madejski obronił karnego, ale w 84 min skapitulował po strzale Hurenki. 60 s później odpowiedział Budziński i było po meczu.

Wiązownica - Cracovia II 1:3 (0:0)
Bramki:0:1 Stróżik 67 karny, 0:2 Budziński 70, 1:2 Hurenko 84, 1:3 Budziński 85.
Wiązownica: Budzyński – Hurenko, Tonia, Kordas, Melinyszyn – Surmiak, Janiczak, Mianowany, Rak, Gierczak – Musik (46 Chełmecki).
Cracovia II: Madejski – Stachera, Bracik, Bociek – Wiśniewski, Budziński (87 Ożóg), Jodłowski (88 Pieńczak), Zaucha - Kapek (54 Nowicki, 80 Gut), Ogorzały – Strózik.
Sędziował: Michał Wasil (Lublin). Żółta kartka: Bracik. Widzów: 200.