
Sobota-niedziela
Spacery z przewodnikiem
Sobota, 29 sierpnia
Weekendowe spacerowanie rozpoczniemy na prawym brzegu Wisły, poznając „Kościoły Podgórza”. Przechadzając się po jednej z najbardziej tajemniczych dzielnic Krakowa, poznamy historię średniowiecznej osady, ale przede wszystkim usłyszymy opowieści o kościołach miasta Podgórza: św. Benedykta, oo. Redemptorystów czy św. Józefa.
Start spaceru: godz. 12.00. Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Spacer z dużymi ograniczeniami dla osób z niepełnosprawnością ruchową (schody).
To będzie najbardziej teatralny z dotychczasowych spacerów! Podczas drugiego z sobotnich spacerów poznamy miasto z perspektywy krakowskich scen: od średniowiecznych igrców, poprzez historię najstarszego teatru w Polsce, po współczesne życie teatralne Krakowa.
Start spaceru „Teatr w Krakowie”: godz. 14.00. Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Spacer dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Niedziela, 30 sierpnia
Każdy krakowianin powinien znać historię Podgórza – dzisiaj kipiącej życiem modnej dzielnicy, a podczas II wojny światowej miejsca, które przeznaczono na niesławne getto. Dzięki niedzielnemu spacerowi „Getto w Podgórzu” zagłębimy się w jego historię, poznając tło historyczne tamtych tragicznych wydarzeń.
Start spaceru: godz. 12.00. Spacer przeznaczony dla osób dorosłych. Spacer dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
„Budujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom…” – to Nowa Huta, czyli miasto pracy i walki. W niedzielne popołudnie przemierzymy trasę „Ślady po PRL – Nowa Huta”. Maszerując szerokimi chodnikami w cieniu starych drzew, poznamy życie codzienne mieszkańców socjalistycznego miasta.
Start spaceru: godz. 14.00.Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Spacer dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Na spacery obowiązuje wcześniejsza rezerwacja wejściówek. Wejściówki można rezerwować przez portal EVENEA.

SOBOTA
Park Zaczarowanej Dorożki (ul. Jana Kaczary 1B)
Kino plenerowe
godz. 20.00
29.VIII (sobota) „Lato Muminków” reż. Maria Lindberg, Cezary Morawski / 2008 / 88’ https://app.evenea.pl/event/862085-2/
Konieczne jest pobranie bezpłatnej wejściówki

Sobota
Nowohuckie Centrum Kultury
"Nasz papież" – spektakl słowno-muzyczny w stulecie urodzin Jana Pawła II
Wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie na polskiej scenie teatralno-muzycznej w całości oparte na wierszach Karola Wojtyły, z muzyką Janusza Strobla.
Poezja Karola Wojtyły stawia ważne pytania o sens życia jednostki oraz podejmuje próbę poszukiwania Prawdy, Miłości i Wolności. W niezwykły sposób mówi też o problemach współczesnego człowieka. Jest chwilą zadumy i refleksji, a muzyka Janusza Strobla doskonale ilustruje nastrój twórczości Karola Wojtyły oraz inspiruje do pogłębionych rozważań wokół tej ponadczasowej twórczości. Wykorzystane w postaci zdjęć i filmów materiały archiwalne wzruszają i potęgują przekaz wartości głoszonych przez Ojca Świętego.
godz. 18:00
Wstęp wolny - zaproszenia do odbioru w Kasie NCK lub w Biurze Organizacji Widowni.
Ilość miejsc ograniczona.

Sobota
Aleja Róż
Wielkie Kredobranie na alei Róż
godz. 16.00-17.00
Już po raz czwarty Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa i Ośrodek Kultury Norwida zapraszają dzieci i dorosłych na Wielkie Kredobranie na alei Róż! Wakacyjne upiększanie serca Nowej Huty odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 sierpnia w godz. 16.00-17.00.
Aleja Róż to jeden z najbardziej znanych punktów reprezentacyjnych Nowej Huty. To strefa spotkań mieszkańców i ulubione miejsce zabaw dzieci. W cieniu na ławeczkach odpoczywają seniorzy, a na nagrzanej słońcem płycie dokazują dzieciaki. I to właśnie tę szarą płytę placu pomiędzy Centrum B a Centrum C chcemy odmienić. W ruch pójdą kolorowe kredy i szablony. Będziemy rysować, pisać i kolorować. Wielkie Kredobranie nada alei Róż nowego, ubarwionego charakteru.
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnej kredy. Wstęp wolny.