Diamentowa Liga: Trzy kwalifikacje dla Polaków

Filip Bares
Filip Bares
Tomasz Majewski, Patryk Dobek i Sofia Ennaoui zapewnili sobie udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeioro podczas mitingu diamentowej ligi w Szanghaju.

Najlepszy wynik wśród polskich zawodników uzyskał Dobek. Zajął on drugie miejsce na dystansie 400 m przez płotki mimo startu z pierwszego toru. Przed nim do mety dobiegł jedynie Michael Tinsley z czasem 48, 90- tylko jedenaście setnych szybciej od Dobka.

Dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski również zapewnił sobie awans do Rio. W konkursie kulomiotów zajął czwarte miejsce z wynikiem 20, 76 m. Zawody wygrał Kurt Roberts, który pchnął kulą na odległość 21, 40 m.

Szanse na medal zaprzepaściła Sofia Ennaoui, która przez większość biegu na 1500 m zajmowała drugą pozycję. Niestety Polka
opadła z sił na finiszu i ostatecznie zakończyła wyścig na dopiero siódmym miejscu.

Materiał oryginalny: Diamentowa Liga: Trzy kwalifikacje dla Polaków - Polska Times