2/8 Zamknij

1. Dobre śniadanie = dobry start!Nasze posiłki powinny być niewielkie objętościowo, a urozmaicone i spożywane w równych odstępach czasu (mniej więcej

pixabay.com

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

1. Dobre śniadanie = dobry start!

Nasze posiłki powinny być niewielkie objętościowo, a urozmaicone i spożywane w równych odstępach czasu (mniej więcej co trzy godziny). Pamiętajmy też o odpowiednim nawodnieniu organizmu: trzeba wypijać 2-3 litry wody dziennie.
Ważne w procesie powrotu do idealnej sylwetki jest z kolei śniadanie, które należy spożyć około godziny po przebudzeniu. Osoby pozbawione nawyku jadania śniadań mają zwykle większe problemy z kontrolowaniem masy ciała. Rezygnacja z pierwszego, porannego posiłku może też skutkować problemami z koncentracją i złym samopoczuciem.

Wbrew pozorom, kolacja nie jest też czymś, co może zniweczyć nasze starania w walce o wymarzoną sylwetkę.
W zależności od naszego trybu życia, możemy zafundować sobie wieczorny posiłek, pod warunkiem, że zjemy go najpóźniej na 2-3 godziny przed snem. Oczywiście nie może to być posiłek ciężkostrawny i kaloryczny. Zatem rezygnujemy z przekąsek – słodkich i słonych, ale też nie jedzmy na noc owoców.

Częstą praktyką osób na diecie jest spożywanie posiłków „na zimno”. Jednak warto pamiętać, że ciepły posiłek daje uczucie większej sytości. Zatem przewaga zimnych posiłków nad ciepłymi może prowadzić do niedosytu a w konsekwencji do zgubnego dojadania. Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy