Dzień dobry, jestem Bartosz Białek! Młodzieżowcy na boisku: 15. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
10.11.2019 lubin ekstraklasa pilka nozna mecz zaglebie lubin - rakow czestochowa zawodnicy z lubina w pomaranczowych strojach nz bartosz bialekgazeta wroclawskapiotr krzyzanowski/polska press grupa Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
PKO Ekstraklasa. Objawił nam się kolejny młodzieżowiec. W przeddzień swoich urodzin Bartosz Białek z Zagłębia Lubin zdobył bramekę i zapisał asystę - i to w debiucie. Gorzej poszło Janowi Sobocińskiemu z ŁKS Łódź, który zaliczył samobója.

Występy młodzieżowców w 15. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Kamil Antonik (rocznik 1998) - Wrócił do jedenastki. Z Wisłą Kraków zaliczył prawie cały mecz.
Mateusz Młyński (2001) - Pierwszy występ od 7. kolejki. W 86 minucie wszedł za Antonika.

Cracovia - Sylwester Lusiusz (1999) - Nie oddaje miejsca w składzie. Z Wisłą Płock zagrał przez 72 minuty. W końcówce zmienił go Milan Dimun.
Kamil Pestka (1999) - Dostał żółtą kartkę. Na murawę wszedł już w 20 minucie, bo urazu nabawił się Michal Siplak.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - 1:5 od Legii Warszawa. Na osłodę tylko fakt, że trafił honorowo - pierwszy raz w tym sezonie i w ogóle w ekstraklasie. W następnej kolejce jednak nie wystąpi z uwagi na czwartą żółtą kartkę.
David Kopacz (1999) - Od 58 minuty biegał za Łukasza Wolsztyńskiego. Też nic nie zdziałał.
Daniel Ściślak (2000) - W 69 minucie zameldował się na boisku. Zastąpił Kamila Zapolnika.

Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - Tym razem bez trafienia. Z Piastem Gliwice dopisał 77 minut.
Bartosz Bida (2001) - Wszedł w 51 minucie, a w 88 musiał zejść - z uwagi na dwie żółte kartki i czerwoną w ich konsekwencji...

Korona Kielce - Mateusz Spychała (1998) - Zaliczył 90 minut z Lechem Poznań. Był to jego szósty występ w pełnym wymiarze czasowym.

Lechia Gdańsk - Tomasz Makowski (1999) - Z Pogonią Szczecin zastąpił Karola Filę na prawej obronie.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Tradycyjnie od pierwszego do ostatniego gwizdka - tym razem z Koroną Kielce.
Tymoteusz Puchacz (1999) - Zaliczył 67 minut. Jedną z akcji powinien był zakończyć lepiej.
Kamil Jóźwiak (1998) - Najlepszy z młodzieżowców i w ogóle piłkarzy z pola.
Paweł Tomczyk (1998) - W 79 minucie wszedł za Karlo Muhara. Mógł zdobyć zwycięską bramkę, lecz piłka jak na zlość obiła poprzeczkę.
**Filip Marchwiński (2002) - Wrócił po urazie. Zmienił Puchacza.

[b]Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Prawie zachował czyste konto. Prawie, bo obrońca Górnika Zabrze pokonał go kwadrans przed końcem. Michał Karbownik (2001) - Cały mecz na lewej obronie. Bez zarzutu. Mateusz Praszelik (2000) -Wszedł za Luquinhasa. Była wtedy 61 minuta. Kacper Kostorz** (1999) - Witamy debiutanta! W 76 minucie zmienił Jarosława Niezgodę.

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - Źle stanął - cytując szczecińskiego klasyka. Stoper zaliczył samobója w meczu ze Śląskiem Wrocław. Nabił go inny młodzieżowiec, Przemysław Płacheta.
Piotr Pyrdoł (1999) - 67 minuty gry. Resztę dostał Pirulo, który zdecydowanie ożywił grę.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - 82 minuty przeciw Jagiellonii Białystok. Drugi raz w sezonie obejrzał żółtą kartkę.
Dominik Steczyk (1999) - Zmienił Milewskiego.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - W wygranym meczu z Lechią Gdańsk obejrzał żółtą kartkę.
Marcin Listkowski (1998) - Biegał do 66 minuty. Potem szansę otrzymał Jakub Bartkowski.

Raków Częstochowa - Kamil Piątkowski (2000) - Całe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Gratulujemy pierwszej asysty w ekstraklasie.
Michał Skóraś (2000) - W 73 minucie zastąpił Piotra Malinowskiego.
Miłosz Szczepański (1998) - Powrót po krótkiej przerwie. W 82 minucie zmienił Rusłana Babenkę.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Wypracował gola z ŁKS-em Łódź. Zszedł w 82 minucie.
Piotr Samiec-Talar (2001) - W końcówce zmienił Płachetę.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Biegał do ostatniego gwizdka przeciw Cracovii.
Mikołaj Kwietniewski (1999) - Zapisał 78 minut.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Wszedł za Kwietniewskiego.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Kolejny występ bez liczb... Z Arką Gdynia wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, bo tak nakazuje przepis o młodzieżowcu.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Pełen mecz z Rakowem Częstochowa.
Bartosz Białek (2001) - To się nazywa debiut. Dzień przed urodzinami zdobył bramkę i zaliczył asystę w ekstraklasie. Życzymy zdrowia i kolejnych takich występów!
Patryk Szysz (1998) - W doliczonym czasie zastąpi Białka.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
6 GOLI i 2 ASYSTY: Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
3 GOLE i 1 ASYSTA: Kamil Jóźwiak (Lech Poznań).
3 GOLE: Damian Michalski (Wisła Płock), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE i 2 ASYSTY: Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź).
3 ASYSTY: Michał Karbownik (Legia Warszawa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa).
2 GOLE: Patryk Szysz (Zagłębie Lubin).
1 GOL i 1 ASYSTA: Bartosz Białek (Zagłębie Lubin), Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock).
2 ASYSTY: Sebastian Milewski (Piast Gliwice).
1 GOL: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Michał Rakoczy (Cracovia), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 ASYSTA: Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Jakub Moder (Lech Poznań), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).