Egipt zima 2021/2022. Obostrzenia COVID, zasady wjazdu, ceny, praktyczne porady i najważniejsze atrakcje

Emil Hoff
Emil Hoff
Hurghada to najbardziej znany z egipskich kurortów. Jest tu wszystko: czyste niebo, przejrzysta woda, słońce, piasek, dobrze rozwinięta turystyczna infrastruktura.
Hurghada to najbardziej znany z egipskich kurortów. Jest tu wszystko: czyste niebo, przejrzysta woda, słońce, piasek, dobrze rozwinięta turystyczna infrastruktura. Photo by Sean Wang on Unsplash
Udostępnij:
Egipt to świetny kierunek na zimowy wypoczynek w sezonie 2021/2022. Ceny są nieco niższe niż latem, pogoda mniej upalna, kurorty i promenady mniej tłoczne. Zima w Egipcie to okazja do odpoczynku w słońcu, na złotych plażach pod turkusowym niebem, do nurkowania wśród raf koralowych, do oglądania surowego piękna pustyń i wspaniałych zabytków starożytnej cywilizacji. Jakie są zasady wjazdu do Egiptu zimą 2021/2022, ceny wycieczek all inclusive, który kurort wybrać i na jaką wycieczkę fakultatywną pojechać? Prezentujemy praktyczny poradnik dla turystów: wakacje w Egipcie zima 2021/2022.

Spis treści

Egipt zima 2021/2022: zasady wjazdu

Turyści z Polski, chcący dostać się na teren Egiptu, muszą mieć przy sobie albo zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu przeciw COVID-19 (z kodem QR, wydrukowane i w wersji anglojęzycznej) albo negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, przeprowadzonego w ciągu 72 godzin przed wylotem, także w formie wydrukowanego zaświadczenia z kodem QR lub pieczątką laboratoryjną. Dzieci do lat 6 są zwolnione z obowiązku szczepienia lub testowania.

Władze Egiptu nie sprecyzowały, jaką dokładnie formę mają mieć zaświadczenia o szczepieniu lub negatywnym wyniku testu PCR. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z przewoźnikiem przed wylotem do Egiptu. Z reguły honorowane jest zaświadczenie o szczepieniu, które można ściągnąć i wydrukować z Internetowego Konta Pacjenta.

Test na COVID-19 można przeprowadzić w jednym z laboratoriów, wskazanych przez oddział wojewódzki MSZ. Przydatną listę laboratoriów można znaleźć TUTAJ.

Turyści mogą wykonać test PCR na koronawirusa także na miejscu, o ile zmierzają bezpośrednio do kurortów w Hurghadzie, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Tabie. Tam na lotnisku można wykonać odpłatny test za 30 USD, ale trzeba poddać się też kwarantannie do czasu uzyskania negatywnego wyniku.

Egipt zima 2021/2022: jakie dokumenty są potrzebne na granicy?

Poza dowodem zaszczepienia przeciw COVID lub negatywnym wynikiem testu na koronawirusa, turyści z Polski, zmierzający do Egiptu, muszą też mieć przy sobie ważny paszport. Wizę turystyczną można wyrobić sobie online, w ambasadzie Egiptu lub na lotnisku już w Egipcie. Kosztuje 25 USD. W przypadku wycieczek zorganizowanych cena wizy często wliczona jest w ogólny koszt wycieczki.

Każdy turysta musi także wypełnić formularz lokalizacyjny.

Oprócz niego, na pokładzie samolotu zostaną także rozdane deklaracje zdrowia, które także trzeba wypełnić.

Turyści przybywający do Egiptu muszą też mieć ubezpieczenie zdrowotne. W związku z sytuacją pandemiczną najlepiej nie oszczędzać i wykupić ubezpieczenie z wieloma usługami.

Kair to największe miasto Afryki. Mieszka to prawie 10 mln ludzi. Metropolia rozrasta się w zawrotnym tempie. Piramidy w Gizie, które jeszcze 100 lat
Kair to największe miasto Afryki. Mieszka to prawie 10 mln ludzi. Metropolia rozrasta się w zawrotnym tempie. Piramidy w Gizie, które jeszcze 100 lat temu stały pośrodku pustyni, dziś otoczone są z każdej strony przez miasto. Photo by Omar Elsharawy on Unsplash

Egipt zima 2021/2022: obostrzenia COVID na miejscu

Na terenie Egiptu, według informacji z ministerstwa, obowiązuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. W restauracjach i barach tylko 50% miejsc może być zajętych. Sklepy zamykają się o godz. 21:00, a restauracje o godz. 22:00.

Turystów obowiązują także ograniczenia w poruszaniu się po kraju. Uczestnicy wycieczek zorganizowanych mogą poruszać się po trzech gubernatorstwach:

  • Morze Czerwone
  • Synaj Południowy
  • Marsa Matrouh

Kto chce przekroczyć granice tych gubernatorstw, musi okazać negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonanego w ciągu 72 godzin przed podróżą.

Egipt zima 2021/2022: zasady powrotu do Polski

UWAGA. Przed powrotem do Polski trzeba też wypełnić Kartę Lokalizacji Podróżnego i deklarację zdrowia, dostępną na pokładzie samolotu lub online. Osoby niezaszczepione muszą po powrocie do kraju odbyć 10-dniową kwarantannę, którą można skrócić po wykonaniu testu PCR w 7. dniu izolacji.

Zimowe wakacje w Egipcie 2021/2022. Ceny wycieczek all inclusive

W listopadzie 2021 można jeszcze rezerwować wycieczki last minute do Egiptu na zimę 2021/2022.
Dwoje dorosłych może spędzić grudniowy tydzień w jednym z egipskich ośrodków turystycznych, np. w Hurghadzie, za cenę niecałych 2 tys. zł za osobę. Ceny są jeszcze nieco niższe w styczniu, od lutego zaczynają rosnąć, by osiągnąć szczyt w sezonie letnim.

Mimo to Egipt pozostaje krajem stosunkowo tanim i nawet w szycie sezonu można wykupić tygodniową wycieczkę all inclusive za ok. 2-3 tys. zł za osobę. Za wycieczki fakultatywne np. do piramid czy starożytnych świątyń płaci się dodatkowo.

Oczywiście, hotele i kurorty w bardzo wysokim standardzie bywają znacznie droższe. Trzeba też pamiętać, że standard w Egipcie jest nieco odmienny od europejskiego, a hotele pięciogwiazdkowe odpowiadają raczej europejskim czterogwiazdkowym.

Decydowanie się na np. trzygwiazdkowy hotel w Egipcie może więc być ryzykowne, choć cena na pewno będzie kusząca.
Samoloty do Egiptu startują najczęściej z Warszawy, Katowic, Poznania i Gdańska. Lot trwa od 4 do 5 godzin.

Zima 2021/2022 w Egipcie. Który kurort wybrać?

Biura podróży najczęściej oferują turystom wycieczki all inclusive do jednego z egipskich kurortów z możliwością wykupienia wycieczek fakultatywnych w inne miejsca, np. do Kairu czy Luksoru. Egipt słynie przede wszystkim z kurortów zlokalizowanych na wybrzeżu Morza Czerwonego.

Hurghada to prawdopodobnie najpopularniejszy wśród polskich turystów kurort Egiptu. To zarówno zagłębie turystyczne, oferujące wszelkiego rodzaju atrakcje, od nurkowania w Morzu Czerwonym po aquaparki, jak i baza wypadowa do wycieczek fakultatywnych do Doliny i Delty Nilu. W Samej Hurghadzie zwiedzać można np. meczet, koptyjski kościół i akwarium miejskie.

Plaże są tu czyste i złote, woda przejrzysta. Najpopularniejszymi miejscami do nurkowania są okolice wyspy Giftun i Abu Ramada, windsurfing uprawia się np. w pobliskim El Gouna. Pamiątki, przyprawy, a nawet cenne rękodzieło można kupić na bazarze w El Dahar, historycznej dzielnicy Hurghady, pamiętającej czasy, gdy miasto było jeszcze tylko cichą wioską rybacką.

Hurghada to najbardziej znany z egipskich kurortów. Jest tu wszystko: czyste niebo, przejrzysta woda, słońce, piasek, dobrze rozwinięta turystyczna
Hurghada to najbardziej znany z egipskich kurortów. Jest tu wszystko: czyste niebo, przejrzysta woda, słońce, piasek, dobrze rozwinięta turystyczna infrastruktura. Photo by Sean Wang on Unsplash

Marsa Alam słynie z prawdopodobnie najpiękniejszych plaż w całym Egipcie. Najsłynniejsza jest plaża w Abu Dabbab, gdzie można podglądać dziko żyjące żółwie.

Infrastruktura turystyczna jest w Marsa Alam świetnie rozwinięta, ale samo miasto nie ma dużego historycznego centrum. Na północ od Marsa Alam znajduje się jednak el Quseir, najstarszy port w regionie i najstarsza egipska wioska turystyczna, gdzie można kupić pamiątki, a nawet rękodzieło.

Sharm el-Sheikh to najpopularniejszy kurort na Synaju i Mekka entuzjastów nurkowania. Poza nurkowaniem i obserwacją bujnego życia w kolorowej rafie koralowej (jest tu ok. 250 raf!), kurort oferuje szereg atrakcji. Na Starym Mieście można zrobić zakupy na tradycyjnym bazarze, wypalić sziszę, a wieczorem potańczyć na dyskotece w Naama Bay; złocisty piasek zachęca do odpoczywania na plażach Sharm el-Sheikh. Jest tu także Muzeum Tutanchamona, w którym wystawia się kopie zabytków z Muzeum Egipskiego w Kairze.

Sharm el-Sheikh to najsłynniejszy kurort na Synaju. Łączy typowe turystyczne luksusy i atrakcje z surowym pięknem natury.
Sharm el-Sheikh to najsłynniejszy kurort na Synaju. Łączy typowe turystyczne luksusy i atrakcje z surowym pięknem natury. Photo by Irina Nakonechnaya on Unsplash

Taba to kurort na wybrzeżu Półwyspu Synaj. Krajobraz jest tu szczególnie piękny, a hotele stoją nad błękitną wodą u stóp malowniczych gór. Taba ma nieco inny charakter od innych ośrodków turystycznych, jest tu zaciszniej, a piękno natury odgrywa istotną rolę w tworzeniu atmosfery spokoju i wypoczynku.

Poza luksusowymi hotelami i świetnymi miejscami do nurkowania i podziwiania rafy koralowej, Taba to także brama z Egiptu do Izraela i Jordanii. Niestety, obecnie ruch na przejściu granicznym jest dla turystów zamknięty.

Marsa Matrouh to jeden z nielicznych egipskich kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Słynie z czystej wody i rozbudowanej promenady nad samym morzem. Z Marsa Matrouh jest szczególnie blisko do Aleksandrii czy Kairu, warto więc wybrać się na wycieczkę fakultatywną.

Zimowe wakacje w Egipcie. Wycieczki fakultatywne

Spragnieni wrażeń nie muszą ograniczać się do luksusów i pięknej pogody, dostępnych w turystycznych kurortach. Oferta turystyczna Egiptu jest bardzo bogata, a biura podróży mają do zaproponowania swoim klientom wiele wycieczek fakultatywnych. Są wprawdzie dodatkowo płatne, ale dzięki nim można wzbogacić swoje wakacje o niezapomniane wrażenia i atrakcje.

Większość biur i kurortów (czasem też prywatnie przedsiębiorcy, także rodem z Polski) oferuje np. kursy nurkowania, rejsy katamaranem, ale też samochodowe safari po pustyni, czasem z możliwością wynajęcia quada. Safari pozwala odczuć potęgę i piękno natury na pustkowiu, wykonać niesamowite zdjęcia majestatycznych skał w świetle wschodzącego lub zachodzącego słońca, poobserwować pustynne zwierzęta, a także ludzi, Beduinów, którzy czasem wpuszczają turystów do swoich wiosek.

Wiele kurortów organizuje także safari wodne, podczas którego można oglądać rafę koralową ze specjalnych przeszklonych łodzi, a nawet popływać z delfinami w ciepłym Morzu Czerwonym.

Kurorty synajskie organizują często wycieczki w góry oraz do klasztoru św. Katarzyny i parku narodowego Ras Muhammad z pięknymi lasami namorzynowymi.

Ile kosztują wycieczki fakultatywne w Egipcie?

Cena wycieczki jest oczywiście zależna od jej rodzaju. Podczas negocjowania ceny (zawsze można próbować się targować) warto zwrócić uwagę na plan wycieczki i wszystkie zawarte w nim atrakcje. Nieraz może okazać się, że w tańszej wersji wycieczki nie ma np. rejsu po Nilu, a w droższej zabraknie zwiedzania konkretnego miejsca, albo że ceny biletów wejściowych do konkretnych atrakcji nie są zawarte w ofercie (co będzie wiązało się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów na miejscu).

Średnio - wycieczka quadami po pustyni to koszt około 20 dolarów za osobę, a rejs statkiem po Morzu to około 30 dolarów.

Surowe góry Synaju pięknie prezentują się o każdej porze dnia i nocy. Klasztor św. Katarzyny stoi u stóp Góry Mojżesza, identyfikowanej według tradycji
Surowe góry Synaju pięknie prezentują się o każdej porze dnia i nocy. Klasztor św. Katarzyny stoi u stóp Góry Mojżesza, identyfikowanej według tradycji z Horebem, czyli miejscem, w którym Mojżesz otrzymał od Boga tablice z przykazaniami.

Photo by Dyaa Eldin Moustafa on Unsplash

Egipt zima 2021/2022. Najważniejsze atrakcje Doliny o Delty Nilu

Egipt nie byłby Egiptem bez cudownie pięknych zabytków starożytności. Wycieczki fakultatywne do Doliny i Delty Nilu, często trwające kilka dni, organizowane są z każdego turystycznego kurortu, a zwłaszcza z Hurghady. Biura podróży oferują też czasem wycieczki all inclusive nastawione na zwiedzanie zabytków cywilizacji starożytnego Egiptu, choć w dobie pandemii koronawirusa straciły one na popularności i obecnie rzadko udaje się je znaleźć w ofertach.

Trzeba też pamiętać, że przy opuszczaniu gubernatorstw, w których znajdują się nadmorskie kurorty, turyści mogą być zobowiązani do ukazania negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa.

Oto najwspanialsze zabytki starożytnego Egiptu, które każdy turysta powinien zobaczyć!

Hurghada to najbardziej znany z egipskich kurortów. Jest tu wszystko: czyste niebo, przejrzysta woda, słońce, piasek, dobrze rozwinięta turystyczna infrastruktura.

Egipt zima 2021/2022. Obostrzenia COVID, zasady wjazdu, ceny...

Aleksandria: tu największe wrażenie robią pozostałości po słynnej bibliotece Aleksandryjskiej, z której jednak została tylko jedna kolumna, tzw. Kolumna Pompejusza, dawniej zdobiąca świątynie Serapisa przy Bibliotece. Warto też zobaczyć starożytny teatr na Kom el-Dikka, który odkopują polscy archeolodzy.

Kair: w Kairze trzeba oczywiście zobaczyć piramidy w Gizie. Największa i najstarsza jest piramida Cheopsa, do której można wejść za dodatkową opłatą. Można także wybrać się do nieodległych ruin Memfis oraz zobaczyć piramidę schodkową faraona Dżosera w Sakkarze.

W samym Kairze koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Egipskie. Latem 2022 r. powinno zostać otwarte nowe, Wielkie Muzeum Egipskie w samej Gizie, w sąsiedztwie piramid. To właśnie tam mają ostatecznie zostać wystawione wszystkie skarby Tutanchamona oraz mumie faraonów. Bilet wstępu ma kosztować ok. 7 USD, wstęp do galerii mumii kolejne 9 USD.

Piramida Cheopsa jest największa w Egipcie i najwyższa na świecie. Bok podstawy liczy 230 metrów długości. To tyle, ile liczy wysokości Pałac Kultury
Piramida Cheopsa jest największa w Egipcie i najwyższa na świecie. Bok podstawy liczy 230 metrów długości. To tyle, ile liczy wysokości Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Photo by Siddhesh Mangela on Unsplash

Luksor: to dawna stolica starożytnego Egiptu. Stoją tu słynne kompleksy świątynne Karnaku (Harem Północny) i tzw. świątyni luksorskiej (Harem Południowy). W Karnaku największe wrażenie robi wielka sala kolumnowa, a w świątyni luksorskiej – kolosalne posągi faraonów. Na zachodnim brzegu Nilu trzeba zwiedzić świątynie kultu grobowego władców, np. słynne Ramesseum, a także Dolinę Królów z grobowcem Tutanchamona.

Każdego roku faraon odbywał w świątyni w Luksorze specjalny rytuał, który miał mu przywrócić witalność i boską moc.
Każdego roku faraon odbywał w świątyni w Luksorze specjalny rytuał, który miał mu przywrócić witalność i boską moc.

rperucho / pixabay.com

Asuan: z Hurghady można się wybrać na najdalsze południe, najpierw do Asuanu, gdzie podziwiać można piękną ptolemejską świątynię bogini Izydy, a potem aż za Zwrotnik Raka, do Abu Simbel nad jeziorem Nassera, gdzie stoją wielkie skalne świątynie króla Ramzesa II.

Dodatkowe atrakcje: spragnieni romantyzmu starożytnych ruin powinni odwiedzić także piękną świątynię bogini Hathor w Denderze, gdzie kapitele kolumn przedstawiają boginię o krowich uszach, a także nietypową świątynię Setiego I w Abydos, słynącą z pięknych reliefów.

Skalna świątynia Ramzesa II i królowej Nefertari w Abu Simbel także została pocięta na bloki i przeniesiona wyżej, by nie zalały jej wody Jeziora Nasera.
Skalna świątynia Ramzesa II i królowej Nefertari w Abu Simbel także została pocięta na bloki i przeniesiona wyżej, by nie zalały jej wody Jeziora Nasera. Przenosiny świątyni w latach 60. XX w. nadzorował polski archeolog, Kazimierz Michałowski.

Photo by AussieActive on Unsplash

Zimowe wakacje w Egipcie 2021/2022. Informacje praktyczne dla turystów

Pogoda. Od listopada do kwietnia w Egipcie trwa łagodna zima. Pogoda jest nadal słoneczna, ale upały nie są tak dotkliwe, jak latem. Zima to więc świetny czas na wypoczynek w Egipcie.

W grudniu i styczniu średnia temperatura powietrza w dzień wynosi w Egipcie 20 stopni Celsjusza, a w nocy 10 stopni, woda ma ok. 23 stopnie. Opady prawie się nie zdarzają. Ale bywa wietrznie.

Co zabrać do Egiptu? Każdy turysta powinien mieć ze sobą krem z filtrem UV, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne.
Nie zaszkodzi też zabrać ze sobą coś cieplejszego, bo różnica temperatur między dniem a nocą bywa w Egipcie dość znaczna, zwłaszcza w czasie wypadów na pustynie. Poza kurortami turystycznymi dobrze też nosić ubrania zasłaniające w całości nogi i ramiona – tego wymaga obyczajowość muzułmańska.

W apteczce podróżnej dobrze mieć np. lek przeciwbiegunkowy, węgiel aktywowany i wapno. Z uwagi na sytuację pandemiczną trzeba też mieć ze sobą maseczkę i żel antybakteryjny.

Na zachodnim brzegu Nilu w Luksorze stoją świątynie kultu grobowego faraonów, a dalej w górach leży Dolina Królów, gdzie znajdują się wejścia do grobowców.
Na zachodnim brzegu Nilu w Luksorze stoją świątynie kultu grobowego faraonów, a dalej w górach leży Dolina Królów, gdzie znajdują się wejścia do grobowców. Na zdjęciu świątynia grobowa kobiety-faraona Hatszepsut, odrestaurowana przez polskich archeologów.

Photo by Jeremy Bezanger on Unsplash

Szczepienia. Przed podróżą do Egiptu nie trzeba szczepić się przeciwko egzotycznym chorobom, choć przewoźnicy często zalecają profilaktyczne szczepienia przeciw tężcowi, polio, zapaleniu wątroby i durowi brzusznemu.

Klątwa faraona. Turyści z Europy często miewają w Egipcie dolegliwości żołądkowo-jelitowe, wywołane przez odmienną florę bakteryjną, zwane żartobliwie klątwą faraona. By uniknąć dolegliwości, należy starannie przestrzegać zasad higieny, często myć ręce, dokładnie płukać owoce i warzywa, kupione w sklepie czy na targowisku, pić tylko wodę butelkowaną, a także nie przesadzać z obfitością posiłków.

W przypadku wystąpienia dolegliwości, można poratować się lekami dostępnymi w każdej egipskiej aptece po dość przystępnych cenach. Apteki na terenie kurortów turystycznych z reguły są dobrze wyposażone.

Można także wzmocnić własną florę bakteryjną jeszcze przed przylotem do Egiptu. Wystarczy w zażywać przez mniej więcej 2 tygodnie przed wylotem dostępne bez recepty suplementy probiotyczne albo wprowadzić do diety jogurty i kefiry z aktywnymi kulturami bakterii.

Strefa czasowa. W Egipcie jest o jedną godzinę później niż w Polsce.

Gniazdko i napięcie elektryczne. Gniazdka w Egipcie mają taki sam kształt, jak w Polsce, przejściówki nie są więc potrzebne, choć zdarzają się także niestandardowe gniazdka w bardziej odludnych miejscach.

Piękna świątynia Izydy na Filae pod Asuanem została pocięta na bloki i przeniesiona w obecne miejsce, tak by nie zalały jej wody Nilu spiętrzone przez
Piękna świątynia Izydy na Filae pod Asuanem została pocięta na bloki i przeniesiona w obecne miejsce, tak by nie zalały jej wody Nilu spiętrzone przez Tamę Asuańską.

Photo by Jeremy Bezanger on Unsplash

Waluta i ceny. Walutą nad Nilem jest funt egipski (EGP), wart ok. 26 groszy, który dzieli się na 100 piastrów. Egipcjanie bardzo chętnie posługują się także dolarami amerykańskimi i zazwyczaj właśnie w dolarach wylicza się ceny korzystania z atrakcji turystycznych w kurortach. Dolary chętnie są także przyjmowane w innych miejscach poza kurortami i w ramach cen ustalanych w czasie targowania się. Kurs dolara liczy się wtedy raczej na oko. USD są także mile widziane jako napiwki.

Ceny w Egipcie bywają bardzo różne. W sklepach hotelowych i na terenie kurortów turystycznych są wyższe niż w miejscach, gdzie najczęściej zaopatrują się sami Egipcjanie. Poza kurortami butelka wody kosztuje ok. 5 EGP, 0,5 kg chleba 9 EGP, posiłek w taniej jadłodajni 50 EGP. Ceny usług i towarów podlegają negocjacjom (targowaniu), w sklepach przeznaczonych dla turystów są jednak z góry ustalone.

Ceny za korzystanie z atrakcji turystycznych najczęściej nie są wygórowane. Zwiedzanie wnętrza piramidy Cheopsa to w przeliczeniu koszt ok. 100 zł, nurkowanie z wypożyczonym sprzętem także powinno kosztować ok. 100 zł.

Obyczaje. Egipt jest krajem muzułmańskim, obyczajowość jest dość surowa. Poza teren kurortów turyści powinni nosić ubrania zasłaniające całkowicie nogi i ramiona.

Dni urzędowo wolne wypadają w piątek i sobotę, ale w wielu miejscach także w niedzielę urzędy działają krócej lub wcale. Za to sklepy są z reguły otwarte 7 dni w tygodniu.

Egipcjanie lubią się targować. Na targowiskach do dobrego tonu należy negocjowanie ceny. Wiele towarów nie ma metek z cenami lub też ceny podane są w cyfrach arabskich (innych niż używane przez nas), co niestety skazuje wielu podróżnych na łaskę sprytnego egipskiego kupca, który często zawyża rzeczywistą cenę towaru. Niektóre sklepy, przeznaczone specjalnie dla turystów, mają sztywne, z góry ustalone ceny.

Egipt napiwkami stoi. Na napiwek mówi się tu bakszysz, a słowo to oznacza „prezent”. Dolar napiwku należy się za niemal każdą drobną usługę i pomoc, także ze strony obsługi hotelowej.

Hurghada to najbardziej znany z egipskich kurortów. Jest tu wszystko: czyste niebo, przejrzysta woda, słońce, piasek, dobrze rozwinięta turystyczna infrastruktura.

Egipt zima 2021/2022. Obostrzenia COVID, zasady wjazdu, ceny...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Hiszpania wprowadza kary dla turystów

Wideo

Materiał oryginalny: Egipt zima 2021/2022. Obostrzenia COVID, zasady wjazdu, ceny, praktyczne porady i najważniejsze atrakcje - Strona Podróży

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie