Jacek Czaplewski
Polska - Izrael 4:0
Polska - Izrael 4:0 Bartek Syta
Eliminacje Euro 2020. Reprezentacja Polski nie dała szans Izraelowi, wygrywając 4:0 (1:0). Po golu strzelili kolejno Krzysztof Piątek, kapitan Robert Lewandowski, Kamil Grosicki oraz debiutancko Damian Kądzior. Na PGE Narodowym w Warszawie zasiadło 57 229 widzów.

Eliminacje Euro 2020. Polska - Izrael 4:0

Zmiana ustawienia, nastawienia, ale cel nadrzędny ten sam - wygrać (czwarty raz z rzędu) i utrzymać pozycję lidera w grupie G. By tak się stało, selekcjoner Jerzy Brzęczek do składu desygnował Krzysztofa Piątka, który w piątek zagwarantował zwycięstwo nad Macedonią Północną (1:0).

Na grę Polski w końcu dało się popatrzeć. Pierwsza połowa stała na zdecydowanie wyższym poziomie niż w Skopje. Ofensywni zawodnicy wykazali więcej ochoty i pomysłu na mecz. Ich wysiłek nie poszedł zresztą na marne. W 35 minucie wynik otworzył niezawodny Piątek, kończąc akcję duetu Robert Lewandowski - Tomasz Kędziora.

Izrael próbował nam szybko odpowiedzieć, ale między słupkami czuwał Łukasz Fabiański, rozgrywający swój jubileuszowy, bo pięćdziesiąty mecz (po raz 106. wystąpił Lewandowski, który w klasyfikacji wszech czasów dogonił lidera, Jakuba Błaszczykowskiego).

Bramka Krzysztofa Piątka w meczu z Izraelem:

Po przerwie Polska nie spuściła z tonu tylko poszła za ciosem, czego efektem były kolejne trafienia. Po zagraniu ręką jednego z Izraelczyków jedenastkę na 2:0 wykorzystał niezawodny Lewandowski. A wynik na 3:0 podwyższył Kamil Grosicki. Kapitalnym przerzutem w tej akcji popisał się Piotr Zieliński, którego krytykowano za bezbarwną grę przeciw Macedonii Północnej.

Chwilę przed końcem w rolach głównych wystąpili zmiennicy; podał Arkadiusz Milik, a na 4:0 wynik ustalił Damian Kądzior.

To najlepsze spotkanie Polski za kadencji Jerzego Brzęczka. Po czterech kolejkach biało-czerwona drużyna przewodzi tabeli z kompletem dwunastu punktów i jest już blisko awansu na przyszłoroczne Euro. Mimo porażki Izrael utrzymał pozycję wicelidera (7 punktów).

W innych meczach naszej grupy Austria (6 punktów) pokonała Macedonię Północną 4:1, zaś Słowenia rozniosła Łotwę, wygrywając u niej 5:0.

Piłkarz meczu: Piotr Zieliński