Lotnisko w podkrakowskich Balicach znakomicie rozpoczęło nowy rok. Miniony miesiąc okazał się rekordowy. W styczniu 2016 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało 303 677 pasażerów, co oznacza wzrost o 16 procent w stosunku do stycznia ubiegłego roku - podał Kraków Airport w komunikacie. Wzrost odnotowano również w liczbie operacji lotniczych, których łącznie było 2 770, czyli o 4 procent więcej aniżeli przed rokiem.

- Po raz pierwszy krakowskie lotnisko przekroczyło próg 300 tys. obsłużonych pasażerów w pierwszym miesiącu roku – powiedział Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Cieszymy się również z ogłoszenia w styczniu przez linię lotniczą Air France nowego połączenia pomiędzy Krakowem a Paryżem. Air France to już 15 tradycyjny przewoźnik oferujący połączenia ze stolicy Małopolski w tym roku. Pokazuje to, że oprócz ruchu turystycznego, krakowskie lotnisko ma znaczny potencjał ruchu biznesowego – podkreśla Pamuła.

W styczniu linia lotnicza Air France ogłosiła połączenie z Krakowa do Paryża CDG. Po raz pierwszy w historii ten jeden z największych przewoźników na świecie oferuje loty z Kraków Airport. To druga linia lotnicza, obok easyJet, która operuje na tej trasie.

22 stycznia linia lotnicza SprintAir zainaugurowała loty z Krakowa do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. A za dwa tygodnie, od 15 lutego, linia lotnicza KLM wprowadzi dodatkowy, poranny lot z Krakowa do Amsterdamu zwiększając swoją ofertę do 14 rejsów tygodniowo.

Źródło: Gazeta Krakowska / Kraków Airport