Garbarnia Kraków. "Brązowi" wygrali w Siedlcach z Pogonią i awansowali na piąte miejsce w tabeli II ligi

Tomasz Kołbon (na pierwszym planie) udanie zadebiutował w roli kapitana Garbarni, którym poprzednio był Marek Masiuda (z tyłu) Andrzej Wiśniewski
W meczu 33. kolejki II ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków wygrała w Siedlcach z Pogonią 2:1 i awansowała na piąte miejsce w tabeli, premiowane prawem gry w barażach o awans na zaplecze ekstraklasy.

"Brązowi" odnieśli czternaste zwycięstwo, w tym siódme wyjazdowe. Z dziesięciu ostatnich spotkań wygrali aż siedem, dwa zremisowali i tylko jedno przegrali (w derbach Krakowa na boisku Hutnika).

Garbarnia - dwa gole do przerwy

W roli kapitana Garbarni zadebiutował Tomasz Kołbon. I to on - po pierwszych dwóch kwadransach, w których gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, była zacięta, ostra - uzyskał dla niej prowadzenie. W 31 min skutecznie wykończył świetnie przeprowadzoną przez gości akcję. To było jego czwarte trafienie w tym sezonie ligowym.

2 min później "Brązowi" prowadzili już dwoma golami. Tym razem do siatki trafił Daniel Morys, dla którego była to druga bramka w bieżących rozgrywkach.

Gospodarze w ostatnim kwadransie pierwszej połowy spotkania próbowali uzyskać kontaktowego gola, ale nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy rywali, którzy szukali z kolei okazji do podwyższenia wyniku.

Garbarnia - tylko jedna strata

W przerwie meczu trener Pogoni Bartosz Tarachulski dokonał podwójnej roszady w składzie. Niemający już nic do stracenia gospodarze ruszyli do ataku, ale początkowo ich poczynania nie przynosiły efektów. W końcu, w 55 min, do siatki trafił Ishmael Baidoo. Dla Ghańczyka był to już piąty gol uzyskany dla siedleckiej drużyny, którą wzmocnił we wrześniu 2020 roku.

Do końca spotkania - przedłużonego aż o 5 minut - trwała walka o zwycięstwo. Piłkarze obu drużyn starali się przedrzeć przez szyki obronne rywala, jednak nie kończyli swych akcji celnymi strzałami. "Brązowi" nie pozwolili sobie na kosztowne błędy w defensywie i utrzymali cenne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Kołbon 31, 0:2 Morys 33, 1:2 Baidoo 55.
Pogoń: Klebaniuk - Kołoczek, Ocenas, Repka, Olszewski - Danielewicz, Sewerzyński (46 Rymek) - Baidoo, Kozłowski II (81 Pierzchała), Wróblewski (46 Preuss) - Przybecki.
Garbarnia: Frątczak - Morys (58 Surma), Laskoś, Rutkowski, Pająk (71 Masiuda) - Górski (65 Radwanek), Duda (58 Kuczak), Kołbon, Marszalik - Fidziukiewicz, Feliks.
Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Żółte kartki: Danielewicz, Ocenas, Repka - Duda, Feliks, Masiuda. Widzów: 350.