Garbarnia Kraków. II-ligowi "Brązowi" nie dali rady III-ligowemu Ruchowi Chorzów w swym ostatnim zimowym sparingu [FILMIK]

Błażej Radwanek (na zdjęciu z piłką w meczu II ligi Garbarnia - Stal Rzeszów, 10.10.2020) ustalił wynik sparingu z Ruchem Chorzów Andrzej Wiśniewski
W sparingowym meczu piłkarskim, rozegranym na sztucznym bocznym boisku Garbarni Kraków, II-ligowy zespół gospodarzy przegrał z III-ligowym Ruchem Chorzów 1:2.

Był to szósty, ostatni sparing "Brązowych" w zimowej przerwie między rozgrywkami II ligi. Bilans gier nie jest dla nich korzystny: tylko jedno zwycięstwo, trzy zwycięstwa i dwie porażki. Strzelili dziewięć bramek (z tego aż cztery Rekordowi Bielsko-Biała), a stracili osiem (tylko dwukrotnie zachowując czyste konto strat).

Sparing Garbarni - zbyt ostra gra

W pierwszej połowie sobotniego meczu gra była zacięta, chwilami zbyt ostra, po faulach dochodziło do przepychanek i słownych utarczek między piłkarzami. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, mało było groźnych sytuacji podbramkowych.

Goście objęli prowadzenie w 39 min, po rzucie rożnym Łukasza Janoszki, próbie strzału przewrotką Michała Biskupa i celnym uderzeniu Kacpra Kawuli.

Sparing Garbarni - syn trenera w akcji

Po zmianie stron w Garbarni doszło do wielu zmian. Z wyjściowego składu na boisku pozostał tylko Donatas Nakrosius. Szansę gry otrzymał m.in. syn trenera "Brązowych" Łuksza Surmy - 19-letni obrońca Mateusz, który do rozgrywek II ligi został zgłoszony w listopadzie 2020 roku (w następnym miesiącu zaliczył kilkuminutowy epizod w meczu II ligi z Błękitnymi Stargard).

Garbarze w 61 minucie stracili drugiego gola. Przy wyprowadzaniu piłki obok linii bocznej na własnej połowie boiska przechwycił ją jeden z chorzowskich zawodników i zagrał do Mariusza Idzika, ten do Michała Biskupa, który silnym strzałem z pola karnego pokonał Aleksandra Kozioła. Gospodarze też szukali okazji do zdobycia gola. Udało się to im w 82 minucie, gdy Bruno Wacławek zagrał do Błażeja Radwanka, który z bliska trafił do siatki.

Garbarnia - czas na II ligę

W swym pierwszym meczu w rundzie wiosennej Garbarnia w sobotę, 27 lutego o godz. 13 spotka się w Częstochowie ze Skrą. Tydzień później, w następnej kolejce, będzie pauzować, potem (13 marca) zagra we Wrocławiu ze Śląskiem II, a na własnym boisku wystąpi dopiero w środę, 17 marca w spotkaniu z KKS 1925 Kalisz.

Garbarnia Kraków - Ruch Chorzów 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Kawula 39, 0:2 Biskup 61, 1:2 Radwanek 82.
Garbarnia: I połowa: Frątczak – J. Kowalski, Nakrosius, Masiuda, Rutkowski – Kołbon, Kuczak, Marszalik, Morys, Górski – Fidziukiewicz; II połowa: Kozioł - Surma, Laskoś, Nakrosius, Górecki (Pająk) - Duda, Janik, Malik, Radwanek, Wacławek -Feliks.
Ruch: Bielecki (61 Grzywaczewski) - Kasolik, Kawula, Kozłenko (46 Kulejewski) - Kwaśniewski, Mokrzycki, Wyroba (77 Wojtek), Janoszka, M. Kowalski (46 Będzieszak) - Biskup (62 Mamis), Idzik (77 Biskup).
Żółte kartki: Feliks, Janik - Kasolik, M. Kowalski, Wyroba.