Gloker – tu zdobędziesz nowy zawód. Bezpłatnie!

Artykuł sponsorowany MERCURIALIS SP. z o.o.
Z powodu epidemii koronawirusa straciłeś pracę i chciałbyś się szybko przekwalifikować? A może właśnie zdałeś maturę i nie masz pewności, czy dostaniesz się na studia? Zapoznaj się z ofertą, jaką ma dla ciebie Gloker – Niepubliczna Szkoła Policealna w Krakowie.

Na krakowskim rynku edukacyjnym Gloker funkcjonuje już od ponad 20 lat. Co istotne, placówka posiada uprawnienia szkoły publicznej (działa pod stałym nadzorem Małopolskiego Kuratorium Oświaty i Urzędu Miasta Krakowa) i oferuje kierunki bezpłatne oraz kierunki z dofinansowaniem.

Obecnie szkoła ma swojej ofercie ponad 40 kierunków, prowadzi również dofinansowane kwalifikacyjne kursy zawodowe. Na kierunkach rocznych, półtorarocznych i dwuletnich można zdobyć wykształcenie np. jako: technik administracji, technik masażysta z fizjoterapią, dekorator wnętrz, opiekun medyczny, asystentka stomatologiczna, trener personalny czy florysta.

Jeśli zaś chodzi o kwalifikacyjne kursy zawodowe (z dofinansowaniem), to w ofercie Glokera znajdziemy ich kilkanaście. Technik informatyk, cukiernik, fotograf, technik technologii żywności, technik fotografii i multimediów, technik logistyk, technik reklamy – to tylko niektóre z kierunków, spośród których można wybierać.

Oczywiście placówka wciąż dostosowuje swą ofertę do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, więc na bieżąco przygotowuje nowe, atrakcyjne kierunki. Jakie? Choćby takie jak sterylizacja medyczna oraz kosmetyka ze stylizacją i wizażem oraz fryzjerstwem. – Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na fachowców z tych dziedzin, dlatego poszerzyliśmy naszą ofertę – wyjaśnia Ewa Cwetsch, dyrektor szkoły Gloker.

Zajęcia w tej placówce odbywają się w formie wykładów i warsztatów, w systemie dziennym, wieczorowym bądź zaocznym. Oczywiście placówka zapewnia wykwalifikowaną kadrę i praktyki zawodowe. Ma własne nowoczesne pracownie i sale wykładowe w centrum miasta, przy ul. Basztowej 4. Absolwenci otrzymują certyfikaty zawodowe – również w języku angielskim, co uprawnia do podjęcia pracy w całej UE.

Zmień branżę, znajdź pracę

Warto również podkreślić, że Gloker bardzo szybko zareagował na kryzys związany z pandemią koronawirusa i stara się przeciwdziałać jego negatywnym skutkom. Placówka ma dofinansowanie w programie „Zmień branżę – znajdź pracę”, dzięki czemu można się tu uczyć za darmo lub minimum 60 procent taniej. Ta atrakcyjna oferta skierowana jest m.in. do osób, które z powodu epidemii straciły pracę i chcą się szybko przekwalifikować, jak również do tegorocznych maturzystów, którzy tkwią w niepewności, nie wiedząc, czy dostaną się na wymarzone studia, bo rekrutacja na wyższych uczelniach wciąż trwa i zakończy się dopiero w drugiej połowie sierpnia lub jeszcze później.

- Uczymy zawodów, które dają największe szanse zatrudnienia i zapewniają najlepsze wynagrodzenie. Nasze kierunki są dofinansowane w różnym stopniu, ale znaczna część z nich jest całkowicie bezpłatna - informuje Ewa Cwetsch. I dodaje, że bezpłatne kierunki to: masaż z fizjoterapią, kosmetyka z odnową biologiczną, florystyka, administracja, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy, sterylizacja medyczna oraz higienistka i asystentka stomatologiczna.

Jeśli natomiast chodzi o kierunki z dofinansowaniem, to możemy wybierać spośród następujących: rachunkowość, informatyka (kwalifikacja programowanie), grafika i multimedia, kucharz, cukiernik, grafika i poligrafia cyfrowa, fotograf, fryzjer, specjalista SEM, stylizacja i wizaż, stylista fryzur, księgowość i kadry, trener personalny, coaching, dekorator wnętrz, instruktor odnowy biologicznej, biomasaż, pracownik biurowy, marketing i dziennikarstwo internetowe oraz dietetyka.

Więcej informacji o ofercie szkoły Gloker można znaleźć na stronie internetowej gloker.edu.pl.
Paulina Szymczewska

Dodaj ogłoszenie