Hokej. Re-Plast Unia Oświęcim wygrała w Sosnowcu z Zagłębiem, mając mecz pod kontrolą

Ekstraklasa hokejowa: Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświęcim 3:7. Oświęcimianie z łatwością "dziurawili" siatkę sosnowieckiej bramki Jerzy Zaborski
Po przerwie świąteczno-noworocznej oraz po nieudanej przygodzie z Pucharem Polski, hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim wrócili do walki o ligowe punkty w ekstraklasie. Lider wygrał w hali jednego z outsiderów. W czwartek, 6 stycznia 2022 (godz. 18), oświęcimianie podejmą JKH GKS Jastrzębie, aktualnego mistrza Polski.

Sosnowiczanie mieli jeden cel, czyli nie pozwolić „odjechać” liderowi. Do pewnego momentu taka strategia zdawała egzamin. Jednak pod koniec drugiej tercji, oświęcimianie zdobyli dwa gole w ciągu 37 sekund, uciekając na 6:2. Losy meczu zostały rozstrzygnięte.

- Sosnowiczanie zaczęli agresywnie, ale wiadomo, że każdy chce zbić lidera – tłumaczył po meczu Łukasz Krzemień, napastnik oświęcimian. - Najtrudniejsza była dla nas pierwsza tercja. W drugiej części szybko strzelone gole pozwoliły nam opanować sytuację na tafli. Ważne, że wracamy do Oświęcimia z pełną pulą. W trzeciej części szanowaliśmy siły przed konfrontacją z Jastrzębiem we własnej hali.

Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświęcim 3:7 (1:2, 2:5, 0:0)

Bramki: 0:1 Oriechin (S. Kowalówka) 7, 1:1 Piotrowicz 7, 1:2 Oriechin (Themar, Krzemień) 17, 1:3 W. Strielcow (A. Strielcow, Paszek) 29, 2:3 Nikiforow (Baszyrow, Wasilijew) 30, 2:4 Carlsson (Orłow) 33, 2:5 Da Costa (Themar, Carlsson) 35, 2:6 Krzemień (Oriechin, S. Kowalówka) 35, 2:7 Carlsson (Da Costa, Themar) 37, 3:7 T. Kozłowski (Sikora) 40.

Zagłębie: Fiłonienko (od 41 min. Czernik) - Naróg, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew, Baszyrow - Khoperia, Jaśkiewicz; Dubinin, Rzeszutko, Lundvald - Luszniak, Krawczyk, Sikora, Kozłowski, Bernacki - Gniewek, Opiłka, Blanik, Nahunko, Piotrowicz.

Re-Plast Unia: Saunders – Stasienko, Orłow; Themar, Carlsson, Da Costa – Glenn, Bezuszka; Dziubiński, W. Strielcow, A. Strielcow – M. Noworyta, Paszek; S. Kowalówka, Krzemień, Oriechin - M. Noworyta; Wanat, Trandin, Prusak oraz Jerassow.

Sędziowali: Marcin Polak (Bytom) i Patryk Pyrskała (Katowice). Kary: 12 – 4 minut. Widzów: 600.

Inne mecze:

JKH GKS Jastrzębie – Energa Toruń 3:1 (2:0, 0:1, 1:0); GKS Katowice – Comarch Cracovia 2:5 (1:3, 1:1, 0:1). Mecz: Ciarko STS Sanok – Tauron Podhale Nowy Targ – przełożony.