Hokej, Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim wygrał w Jastrzębiu, odzyskując pozycję wicelidera ekstraklasy

Ekstraklasa hokejowa: JKH GKS Jastrzębie - Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim 3:4 po karnych. Jerzy Zaborski
Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim wygrywając w Jastrzębiu przerwał pasmo trzech porażek w hokejowej ekstraklasie. Przy równoczesnej porażce tyszan z Katowicami, oświęcimianie odzyskali pozycję wicelidera. Liderująca Comarch Cracovia miała pauzę.

Oświęcimianie zaczęli mecz w Jastrzębiu po małym liftingu w ustawieniu i byli przede wszystkim skuteczni, wykorzystując dwa okresy gry w liczebnej przewadze. Kiedy na początku drugiej części Krystian Dziubiński posłał krążek obok leżącego bramkarza, wydawało się, że przyjezdni nie będą mieli kłopotów z zaksięgowaniem pełnej puli.

Jastrzębianie powoli zaczęli wracać do gry. Najpierw Sinegubovs trafił między parkanami Lindskouga, a potem Paś wykorzystał fakt zasłonięcia bramkarza.

Na początku trzeciej odsłony miejscowi doprowadzili do remisu, po indywidualnej akcji Kaleinkovasa. Gdyby chwilę później, w zamieszaniu przed oświęcimską bramką, jastrzębianie trafili po raz czwarty, mogliby przechylić szalę na swoją stronę. Po analizie wideo sędziowie gola jednak nie uznali.

Pod koniec dogrywki oświęcimianie grali w liczebnej przewadze, ale nie udał im się zdobyć „złotego gola”. W konkursie rzutów karnych byli jednak perfekcyjnie, wykorzystując aż trzy. W drugiej serii pomylił się tylko Andriej Denyskin, więc kiedy na początku czwartej serii swoją szansę wykorzystał Krystian Dziubiński, goście mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w piątej, ostatniej serii części zasadniczej rozgrywek.

JKH GKS Jastrzębie - Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim 3:4 po karnych (0:2, 2:1, 1:0, dog. 0:0), karne 0:3

Bramki: 0:1 Da Costa – Djukov – S. Kowalówka 10, 0:2 Padakin – Denyskin – Dziubiński 15, 0:3 Dziubiński – Padakin – Pangiełow-Judłaszew 25, 1:3 Sinegubovs – Bryk – Paś 26, 2:3 Paś – Rajamaki 31, 3:3 Kaleiniskovas – Svec – Górny 46, 3:4 Szczechura 65, decydujący karny.

JKH GKS Jastrzębie: Balizs – Kostek, Viinikainen; Rajamaki, Paś, Urbanowicz – Jansons, Horzelski; Svec, Mikyska, Huhndapaa – Kamieniew, E. Sevczenko; Singebovs, Freidenfelds, Kaleinkovas – Bryk, Górny; Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Najewajka.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Jakobsons, Pangiełow-Judłaszew; Denyskin, Dziubiński, Padakin – Djukov, Jerofeev; Ahopelto, Cichy, Da Costa – Bezuszka, P. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Szczechura – Paszek; Laakso, Wanat, Sołtys.

Sędziowali: Tomasz Radzik (Krynica), Krzysztof Kozłowski (Sosnowiec). Kary: 8 – 6 minut. Widzów: 600.