I liga koszykarzy. Dziki nie były im straszne. Pewna wygrana AZS AGH Kraków

Ekipa AZS AGH wróciła na zwycięską ścieżkę. Krakowianie byli wyraźnie lepsza od Dzików Warszawa i pewnie pokonali ekipę ze stolicy we własnej hali.

Początek meczu był jeszcze wyrównany. Obie drużyny grały twardo w obronie, a najczęściej na tablicy widniał remis. Dopiero pod koniec pierwszej kwarty goście zaczęli pudłować zarówno spod kosza jak i z dystansu. I to często z czystych pozycji! A że krakowianie pod tym względem wyglądali dużo lepiej, to po pierwszej części prowadzili ośmioma punktami.

W drugiej kwarcie przewaga AZS AGH systematycznie rosła. Gościom, dopingowanym przez głośną grupkę kibiców z Warszawy, nie można było odebrać ambicji, ale w takich koszykarskich elementach lepsi byli jednak krakowianie. Lepsi i solidniejsi. I to właśnie decydowało, że na przerwę podopieczni trenera Wojciecha Bychawskiego schodzili już z przewagą naprawdę solidną, bo wynoszącą aż siedemnaście punktów (45:28).

Goście nie mieli jednak zamiaru się poddawać i po zmianie stron ostro ruszyli do odrabiania strat. Kilka razy schodzili nawet do siedmiu punktów, ale na koniec trzeciej kwarty znów udało się krakowianom nieco odskoczyć i do decydującej części przystępowali oni z dziesięcioma punktami przewagi (55:45). A w czwartej kwarcie przewaga krakowian błyskawicznie urosła ponownie do kilkunastu punktów i mogli oni spokojnie dograć mecz do końca, kontrolując sytuację na parkiecie.

AZS AGH Kraków - Dziki Warszawa 75:58 (20:12, 25:16, 10:17, 20:13)
AZS AGH: Majka 12, Fraś 12, Leszczyński 8, Zmarlak 7, Rojek 5 oraz Pawlak 12, Wydra 11, Dyrda 8, Matyja 0, Pruefer 0, Pieniążek 0.
Dziki: Majewski 25, Nowakowski 10, Kopycki 7, Grochowski 5, Kuźkow 5 oraz Wieluński 4, Piliszczuk 2, Groth 0, Żeleźniak 0, Janik 0,
Sędziowali: Mateusz Wawrzyński, Paweł Szafraniec oraz Szymon Roliński.