I liga koszykarzy. Wyjazdowa porażka AZS AGH Kraków

Wojciech Matusik
Nie był to dobry mecz koszykarzy AZS AGH. O porażce krakowian w Radomiu zadecydowała tak naprawdę już pierwsza kwarta.

Można powiedzieć, że podopieczni Wojciecha Bychawskiego na środkowe spotkanie dojechali z dużym opóźnieniem. W pierwszej kwarcie tak naprawdę nie było ich na parkiecie, a wygranie tej części przewagą ponad dwudziestu punktów mówi wszystko o różnicy klas obu zespołów.

Przy takiej przewadze, w kolejnych kwartach gospodarzom pozostało już jedynie spokojnie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie wygrali całe spotkanie 90:81, choć w czwartej kwarcie krakowianie napędzili im jeszcze trochę strachu.

Dodajmy, że na kilka godzin przed meczem w Radomiu, AZS AGH poinformował, że na prośbę Kacpra Rojka kontrakt tego koszykarza z krakowskim klubem został rozwiązany.

HydroTruck Radom - AZS AGH Kraków 90:81 (30:9, 17:20, 21:16, 22:36)
HydroTruck: Jeszke 27, Zegzuła 19, Patoka 16, Zalewski 12, Formella 6 oraz Pietras 6, Sowa 2, Sadło 2, Olender 0.
AZS AGH: Szmit 17, Wydra 11, Sobiech 6, Lis 5, Zmarlak 0 oraz Dyrda 17, Szymański 14, Leśniak 6, Abdelaal 3, Orłowski 2, Hościłowicz 0, Śmiglak 0.
Sędziowali: Tomasz Tomaszewski, Grzegorz Łata oraz Tomasz Sawicki.