I liga siatkarzy. AZS AGH Kraków - Mickiewicz Kluczbork [ZDJĘCIA]

AZS AGH Kraków - Mickiewicz Kluczbork
AZS AGH Kraków - Mickiewicz Kluczbork Andrzej Banaś / Polska Press
W meczu 17. kolejki I ligi siatkarze AZS AGH Kraków przegrali z Mickiewiczem Kluczbork.

AZS AGH Kraków - Mickiewicz Kluczbork 1:3 (19:25, 22:25, 25:18, 21:25)
AZS AGH:
Rajchelt, Gąsior, Dudziński, Stajer, Błasiak, Smolarczyk, Biniek (libero) oraz Kącki, Gajdek, Janusz, Kacperkiewicz, Zmarz.
Mickiewicz: Polański, Popik, Mucha, Parcej, Frąc, Pasiński, Sachnik (libero) oraz Stysiał (libero), Brożyniak, Miarka, Napiórkowski, Maćkowiak, Kowalonek, Jedliński.

Ta porażka dla krakowian może okazać się kosztowna. Drużyna, która walczy o uniknięcie spadku, przegrała na swoim parkiecie z przedostatnim w tabeli zespołem, który zbliżył się na 2 pkt.

W dwóch pierwszych partiach to goście częściej byli na prowadzeniu. Gospodarze wracali do gry - w I secie wyrównali na 15:15, potem było 19:21, a w II z 10:16 doprowadzili do 22:21. Więcej zimnej krwi w końcówkach zachowywali jednak siatkarze z Kluczborka.

Gdy na początku III seta Mickiewicz odskoczył (1:8), wydawało się, że jest po meczu. Krakowianie jednak nie odpuścili, ze stanu 10:15 doprowadzili do 18:16 i tej szansy nie zmarnowali.