IV liga. Relacje z meczów rozegranych 9-10 października. Jaką przewagę ma Wieczysta?

boch
Beskid Andrychów - Wieczysta Kraków 0:1
Beskid Andrychów - Wieczysta Kraków 0:1 kswieczysta.com
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
IV liga małopolska, grupa zachodnia. 9 i 10 października rozegrano mecze 13. kolejki. Wieczysta Kraków strzeliła tym razem tylko jedną bramkę, ale to wystarczyło jej do zwycięstwa w Andrychowie.

Dalin Myślenice – Wiślanka Grabie 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Stelmach 60, 1:1 Nowak 90+3 karny.
Dalin: Szuba – Tokarz, Przetocki, Stelmach, Rusek – J. Górecki, Jędrzejowski, Kałat (65 Burkat), Wojtan, Biel (85 Malina) - Ostafin (75 Wójcik).
Wiślanka: Kobyłka – Gruszkowski (55 Lipowiecki), Kulka, Żakieta, Łomnicki (55 Waś) – Kmak, Gładysz, Bienias (55 Kubic), Nowak, Steinhoff (60 Czech) – Drabik (60 Piotrowski).
Sędziował D. Gaździak (Kluszkowce). Żółte kartki: Jędrzejowski - Żakieta. Widzów: 100.

Podanie Kałata, strzał Ostafina, interwencja Kobyłki i dobitka Stelmacha – tak Dalin objął prowadzenie. Wiślanka wyrównała na koniec meczu z rzutu karnego – za zagranie piłki ręką, przy czym gospodarze decyzją sędziego czuli się skrzywdzeni.

Słomniczanka – Pcimianka 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Skrzypek 30 karny, 2:0 Skrzypek 57 karny, 2:1 Sołtys 79.
Słomniczanka: Dul – M. Feret, Rodrigo (70 Sz. Reczulski), Strona, Ł. Feret – Filipek (85 Wasik), Broda, M. Reczulski, Wątroba (80 Nawrocki) – Kozieł, Skrzypek.
Pcimianka: Jękot – Moniak (60 Kuczek), K. Pandyra, Kowalczyk, Chochlinski – Friday, Mizera (60 D. Pandyra), Kłusek, Sołtys, Chlebda – Dziadkowiec (60 Kolbiarz).
Sędziował: D. Kogut (Żabno). Filipek, Sz. Reczulski – Jękot, Kowalczyk, Kłusek, Chlebda. Widzów: 150.

Skrzypek okazał się skutecznym egzekutorem rzutów karnych (zdaniem gości, zamiast drugiej „jedenastki”, w tamtej sytuacji im należał się rzut wolny, po faulu na Moniaku). Z wielu innych okazji po obu stronach urodził się tylko jeden gol.

Obiekty Wieczystej - na pierwszym planie boisko treningowe - widziane z ogrodu kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Ostrobramskiej. Blok za stadionem - to ul. Meissnera 6.

Wieczysta Kraków. Dlaczego taka nazwa? Zobaczcie otoczenie s...

Garbarnia II Kraków – TS Węgrzce 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Ząbczyk 10 karny.
Garbarnia II: Świerczyński – Surma, Kardas, Kowalski, Bentkowski – N. Zalejski (71 Paczka), Malik (46 Laskoś), Supel (89 Dzierżak), Ząbczyk (75 Kołton), D. Zalejski – Kuczera (46 Sarga).
Węgrzce: Bożok – Jurzec, Matyja, Lesak – Moskal (65 Chuchro), Kwaśny (88 Rdest), Czapla, Grudnik (65 Kosakowski), Wcisło – Ochman, Piszczewskij (65 Kwiatkowski).
Sędziował: D. First (Gorlice). Żółte kartki: Surma, N. Zalejski, Supel - Kwaśny. Widzów: 30.

Klarownych okazji bramkowych było mało. Najlepszej na wyrównanie nie wykorzystał Ochman, ze stałych fragmentów goście też nic nie wskórali. Gol z karnego, podyktowany za zagranie piłki ręką, pozostał więc jedynym.

Sokół Kocmyrzów – Tempo Białka 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Pietrzyk 30 karny, 1:1 Hutyria 54 karny.
Sokół: Sendorek – Podyma, Cholewa, Orłowski, Romuzga - Obrzut, Pietrzyk, Targosz (74 Brak), Stepankow (72 Stec), Hałat (57 Frołow) - Assinor.
Tempo: Wałach – Gruca, Mentel, Groń, Palarczyk – Puzik, Motor, Piekarczyk (75 Basiura), Wacławik, Janeczek – Hutyria.
Sędziował: L. Wesołowski (Oświęcim). Żółte kartki: Romuzga, Orłowski – Mentel, Palarczyk. Widzów: 50.

W 52 min gospodarze mieli drugi rzut karny, znów po faulu na Assinorze. Znów „jedenastkę” wykonał Pietrzyk, ale ten jego strzał Wałach obronił. A za moment, po zagraniu piłki ręką, był karny dla Tempa – i wyrównanie wyniku. Bramek powinno paść więcej, obie ekipy miały ku temu okazje.

Clepardia Kraków - Jutrzenka Giebułtów 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Silczuk 40.
Clepardia: Napieralski - Bąk, Bosak, Wołk, Obracaj - Bugajski, Kupiec, Błasiak (70 Morgaś), Suwała, Dziób (60 Wójcik) - Wiczkowski.
Jutrzenka: Maciejowski - Polachow, Grodzicki, Zieliński, Litewka - Pietrzyk, Serafin (85 Polniak), Majcherczyk, Podobiński, Silczuk (80 Ślaski) - M. Jeż (70 Gniecki).
Sędziował: R. Arendarczyk (Niedzica). Żółte kartki: Suwała, Wołk - Serafin, Majcherczyk, Zieliński. Widzów: 70.

Silczuk świetnie strzelił z wolnego z 25 m. Jutrzenka najbliższa podwyższenia wyniku była w 75 min – Gniecki trafił w słupek, ale Clepardia też miała swoje szanse. Najlepszą - w 90 min, kiedy z bliska główkował Wiczkowski. Górą był Maciejowski.

Beskid Andrychów - Wieczysta Kraków 0:1 (0:1)

9.10.2021, Andrychów: mecz IV ligi Beskid - Wieczysta

Wieczysta Kraków. Skromne zwycięstwo "Żółto-czarnych" w Andr...

Unia Oświęcim – LKS Jawiszowice 2:3 (0:1)

IV liga piłkarska w Małopolsce, grupa zachodnia: Unia Oświęcim - LKS Jawiszowice 2:3

IV liga piłkarska. Wymiana ciosów Unii Oświęcim z LKS Jawisz...

KS Chełmek – Wiślanie Jaśkowice 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Monsuru 13, 0:2 Czarnecki 33, 0:3 N. Morawski 55, 0:4 Lasik 90.

MKS Trzebinia – Orzeł Ryczów 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Kowalik 70 karny, 2:0 Kowalik 85, 3:0 Górka 90.

Tabela - IV liga, grupa zachodnia

1.Wieczysta Kraków......12...34...57-8
2.Wiślanie Jaśkowice....13...26...41-20
3.Orzeł Ryczów.............13...24...32-25
4.Sokół Kocmyrzów......13...24...23-20
5.Beskid Andrychów.....13...22...22-12
6.LKS Jawiszowice........13...22...25-21
7.Unia Oświęcim............13...22...25-23
8.Tempo Białka..............13...21...27-22
9.Słomniczanka..............13...20...21-19
10.Jutrzenka Giebułtów..13...17...17-20
11.Pcimianka................13...15...26-35
12.KS Chełmek..............13...14...28-29
13.MKS Trzebinia............13...14...15-26
14.Dalin Myślenice..........12...12...19-25
15.Garbarnia II..............13...11....9-17
16.Wiślanka Grabie........13...11...13-26
17.TS Węgrzce..............11....9...10-21
18.Clepardia Kraków......13....4....5-46

Znamy przyszłość Roberta Kubicy. WYWIAD

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie