Jaki serwis mercedesa w Krakowie wybrać? Przegląd w ASO czy w serwisie niezależnym?

Materiał informacyjny Mercedes-Benz Kraków
Jeżeli chcesz, aby twój niemiecki samochód sprawował się bez zarzutu, powinieneś go powierzyć tym, którzy znają jego mechanizm od podszewki. Poniżej podpowiadamy, czy zaufaniem warto obdarzyć punkt ASO, czy niezależny serwis samochodowy.

Czym różnią się punkty ASO od warsztatów niezależnych?

Chyba każdy kierowca słyszał o punktach ASO, czyli Autoryzowanych Stacjach Obsługi. Jednak nie wszyscy wiedzą, jakie usługi oferują tego typu warsztaty.

Serwis taki zajmuje się tylko pojazdami wybranej marki. Do ASO Mercedesa trafiają wyłącznie auta od niemieckiego producenta samochodów. Pracujący tam specjaliści mają do dyspozycji cały arsenał oryginalnych części, które w razie potrzeby wykorzystują podczas naprawy. Mercedesy to ich konik – fachowcy są gruntownie przeszkoleni, jeżeli chodzi o budowę i likwidację usterek zarówno młodszych, jak i starszych modeli.

Serwisom niezależnym nie można odmawiać tego, że również pracują tam kompetentni fachowcy. W dzisiejszych czasach warsztaty te zwykle także mają nowoczesne zaplecze techniczne. Mimo tego brak im jednego: wąskiej specjalizacji.

Mercedesy to marka premium, a ich właściciele to szczególnie wymagających kierowcy. Ich oczekiwaniom mogą sprostać jedynie punkty ASO. Pracująca tam załoga jest przygotowana na każdą okoliczność – kompetencje, znajomość wszystkich detali aut przekładają się na imponujące efekty realizowanych usług.

Przegląd Mercedesa w ASO czy w warsztacie niezależnym?

Na rynku mechaniki samochodowej jest dosyć tłoczno. Dlatego też właściciele serwisów robią, co tylko mogą, aby to właśnie ich usługi przyciągnęły jak największą liczbę właścicieli aut marki Mercedes. Mimo tego niektóre serwisy przegrywają w tym wyścigu już na starcie.

Nawet najlepszy sprzęt i zaangażowana załoga serwisu niezależnego nie wystarczą, aby dorównać możliwościom punktów ASO Mercedesa. ASO Mercedesa to punkt, który ściśle współpracuje z samym producentem aut. Dlatego personel jest gruntownie przeszkolony, a specyfika budowy aut tej marki jest im znana jak własna kieszeń.

Przegląd w ASO Mercedesa to gwarancja gruntownego i skrupulatnego przyjrzenia się podzespołom samochodu. Oceniany jest układ hamulcowy, wydechowy i kierowniczy auta. Sprawdzany jest stan jego nadwozia, opon, oświetlenia, zawieszenie, elementy bezpieczeństwa.

Fachowcy z serwisów niezależnych również są w stanie zbadać te podzespoły. Jednak usługi oferowane przez ASO gwarantują drobiazgowy przegląd oraz wykrycie nawet najmniejszej usterki.

Korzyści związane z naprawą w ASO w Krakowie

Tylko w ASO Mercedesa można liczyć na to, że wszystkie części niezbędne do naprawy będą dostępne praktycznie od ręki. W innych punktach zreperowanie auta może opóźnić czas oczekiwania na zamówione elementy.

Dobrym przykładem tego, czego można spodziewać się po autoryzowanych stacjach, jest ASO Mercedes-Benz Kosmowski w Krakowie. U podstaw profesjonalizmu fachowców leżą liczne i regularnie odbywane szkolenia. Ciągłe podnoszenie kwalifikacji, wykorzystywanie tylko oryginalnych części i narzędzi dedykowanych do naprawy konkretnych modeli to najlepsza recepta na szybką oraz skuteczną naprawę Mercedesa.

Niektórzy jako wadę tych serwisów wskazują ich drogi cennik. Jednak trzeba pamiętać, że ASO Mercedesa to coś więcej niż zwykłe warsztaty. Wysokie standardy obsługi, doskonała jakość usług i priorytetowe traktowanie oczekiwań klienta to wizytówka tego typu zakładów.

Dodaj ogłoszenie