Jeśli niezapomniane, słoneczne wakacje, to tylko w Dosłońcu!

Artykuł sponsorowany Hotel Mercury Dosłońce SPA

Wideo

Zobacz galerię (6 zdjęć)
Właśnie planujesz rodzinny, wakacyjny wyjazd i szukasz pięknego, cichego, spokojnego miejsca, idealnego na letni wypoczynek? Chcesz przy tym wykorzystać bon turystyczny? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z wakacyjną ofertą Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA.

Przypomnijmy, Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin, a pośrednio również dla branży turystycznej, która mocno ucierpiała z powodu kryzysu wywołanego epidemią. Bon jest przeznaczony dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Przysługuje niezależnie od wysokości dochodów i wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością.
Jak podaje Ministerstwo Rozwoju, bon (ma on formę elektroniczną) będzie można wykorzystać do opłacenia m.in. pobytu w hotelu, pensjonacie czy na kolonii, obozie, zielonej szkole itd. Zapłacimy nim za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie całego kraju.

Obecnie trwają prace nad katalogiem bazy turystycznej, które koordynuje Polska Organizacja Turystyczna. Od 24 lipca przedsiębiorcy turystyczni zgłaszają się do programu (ich lista na stronie bonturystyczny.gov.pl). Wśród obiektów, które do niego dołączyły, nie mogło oczywiście zabraknąć Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA. To wprost wymarzone miejsce na wakacyjny wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Obiekt oferuje mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych, a za wszystkie zapłacimy bonem (można go aktywować od 1 sierpnia, przez internet – na platformie PUE ZUS).
O jakich atrakcjach mowa? Zacznijmy od tego, że Dosłońce – niewielka miejscowość pod Racławicami, położona zaledwie 40 km od Krakowa – to malownicze, ciche i spokojne miejsce, z dala od zgiełku miasta i tłumów ludzi. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice na pewno docenią fakt, iż wokół jest mnóstwo zieleni – lasów, pól i łąk. To naprawdę świetna okolica na relaks i aktywny wypoczynek.

Mnóstwo atrakcji dla dzieci
Jako że lato w pełni, czterogwiazdkowy Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA przygotował wakacyjną ofertę dla rodzin. Jest ona wyjątkowo atrakcyjna, bowiem nie tylko można tu skorzystać z płatności bonem turystycznym. Dodatkowo dzieci do 10 lat mają zapewniony pobyt z wyżywieniem gratis. Warto przy tym podkreślić, że cała infrastruktura hotelowa jest przystosowana do potrzeb najmłodszych.
Dzieciaki, które przyjadą tu na wakacje, nie będą narzekać na nudę. Wśród atrakcji są np. codzienne animacje z profesjonalnymi animatorami, a w ich ramach: uprawa eko-poletek, warsztaty kulinarne, puszczanie gigantycznych baniek mydlanych oraz latawców, gry i zajęcia plastyczne, zabawy sportowe, nauka pływania, wypożyczalnia autek akumulatorowych, kino malucha itd. Prócz tego do dyspozycji najmłodszych jest multimedialna sala zabaw, zewnętrzny plac zabaw, kraina zabawek dziecięcych oraz wodny świat zabaw z wieloma atrakcjami – takimi jak dmuchane brodziki, ślizgi wodne czy wodne zraszacze.

Balijskie SPA – to dopiero relaks!
W hotelu w Dosłońcu nie tylko dzieci świetnie się bawią. Także ich rodzice znajdą tu upragniony odpoczynek. Mogą np. zażyć relaksu w Strefie Wellness (basen, trzy sauny, jacuzzi) oraz skorzystać z zabiegów SPA. Jednym z nich jest Balijskie SPA. To specjalność ośrodka w Dosłońcu, gdzie wyjątkowe masaże wykonuje Ayu – balijska terapeutka, która podczas subtelnych ruchów masażu zadba o przywrócenie naturalnej równowagi ciała i umysłu. Masaż pobudza też siły witalne, przynosi relaks i poprawę samopoczucia.

Odwiedź pszczelarza, podziwiaj egzotyczne motyle
Wśród wakacyjnych atrakcji przewidziano także m.in. rodzinne pikniki i ogniska, a osoby aktywne mogą się wybrać na rodzinną wycieczkę rowerową. W okolicy jest do wyboru kilka tras o różnym stopniu trudności – i dla najmłodszych, i dla dorosłych (wypożyczalnia jednośladów jest na miejscu, do dyspozycji rowerzystów są też mapki). Ponadto goście hotelowi mogą pograć w minigolfa albo w tenisa czy też wziąć udział w zajęciach fitness lub Nordic Walking.
A jeśli komuś jeszcze mało, to może wybrać się do Niezwojowic (niecałe 10 km od hotelu w Dosłońcu), gdzie na małych odkrywców czeka zagroda edukacyjna. To gospodarstwo agroturystyczne „Pszczółki” położone w sąsiedztwie malowniczych stawów rybnych. Znajduje się tam również pasieka i dom pszczelarza. Organizowane są zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci mogą dowiedzieć się, na czym polega praca w pasiece, obejrzeć ule i narzędzia pszczelarza, skosztować miodów o różnych smakach itp.
Natomiast w Czaplach Wielkich, oddalonych o około 25 minut jazdy autem od hotelu w Dosłońcu, znajduje się wyjątkowe miejsce – motylarnia. Szczególnie dzieciaki na pewno ucieszą się, mogąc wziąć udział w wyjątkowej lekcji przyrody wśród przepięknych, bajecznie kolorowych motyli oraz egzotycznych roślin. Można tu podziwiać zarówno gatunki europejskie, jak i azjatyckie, neotropikalne i północnoamerykańskie, a także afrykańskie.
Więcej informacji o wakacyjnej ofercie i atrakcjach Dosłońca: www.dosloncespa.pl.

Dodaj ogłoszenie