Jest połączenie autobusowe z Tatrami Zachodnimi. Prywatny...

  Jest połączenie autobusowe z Tatrami Zachodnimi. Prywatny przewoźnik

  Pog

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Autobusy zebra

  Autobusy zebra ©materiały prasowe

  Z Krakowa będzie można dojechać autobusem do Doliny Chochołowskiej, Kościeliskiej czy do Term Chochołowskich. Połączenie będzie obsługiwał prywatny przewoźnik.
  Autobusy zebra

  Autobusy zebra ©materiały prasowe

  Z Krakowa do Chochołowskich Term pod Tatrami będzie można dojechać już w godzinę i 45 minut bezpośrednim ekspresowym autobusem. Pierwszy uroczysty kurs nowej linii odbył się w środę 9 stycznia pod tytułem Tropikalny ekspres. Miał za cel wypromować ofertę turystyczną tej części Podhala i Tatr, miedzy innymi największe termy na Podhalu, które znajdują się w Chochołowie – na trasie linii. Z okazji otwarcia linii pasażerowie mogli w pierwszym dniu jej kursowania skorzystać z Term zupełnie bezpłatnie – z takiej opcji skorzystało ponad 40 osób.

  W Tatry autokarem na ferie i nie tylko


  Autobusy będą kursować po stałej trasie: Katowice – Kraków – Chochołowskie Termy – Witów – Kościelisko.
  Odjazdy będą zawsze w czwartki, piątki, soboty i niedziele – z Katowic o godz. 7:55, z Krakowa o godz. 9:15. Powroty będą możliwe zawsze tego samego dnia popołudniu – z Kościeliska o godz. 15:50, z Witowa o godz. 16:00 i z Chochołowskich Term o godz. 16:15. To stałe całoroczne połączenie. Autobusy odjeżdżają w Krakowie z terminalu autobusowego Podgórze SKA na ulicy Powstańców Wielkopolskich, w Katowicach z dworca PKS.

  Połączenia będzie obsługiwać przewoźnik ZebraBus.pl. Bilety najlepiej zakupić online a także są dostępne w wybranych biurach podróży. Cena biletu z Krakowa do Chochołowa, Witowa i Kościeliska to 25 zł, z Katowic bilet kosztuje 35 zł. Dostępne są również zniżki dla dzieci, studentów, seniorów i grup już od 3 osób.

  Dzięki nowej linii dojechać można będzie nie tylko na termy do Chochołowa, ale również na narty do Witowa lub na przykład na spacer czy biegówki do Doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej. Do tej pory połączenia tej części Podhala i Tatr z Krakowem - stolicą województwa, ani Katowicami nie istniały, choć turyści o nie zabiegali już od dłuższego czasu.

  – Jeden dwunastometrowy autobus zabierze na pokład wygodnie ponad 50 osób. To około 30 samochodów mniej na drodze. A 30 samochodów jadących za sobą to już ponad 120 metrów długości, więc 10 razy tyle co autobus. Podobnie na korzyść autobusów przemawiają liczby dotyczące emisji spalin. Warto pomyśleć o transporcie publicznym, planując swoją podróż w Tatry. Bardzo się cieszę, że dzięki nowej linii kolejna część Tatr jest teraz lepiej skomunikowana i nie ma już konieczności korzystania z samochodu – komentuje Peter Jančovič, dyrektor przewoźnika.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce