Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II. "Pasy" miały szczęście, że tak się skończyło [ZDJĘCIA]

boch
Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II
Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II Andrzej Banaś
Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 2:2 w zaległym meczu III ligi. W końcówce zespołem mocniej dążącym do zwycięstwa byli gospodarze, jednak nie zdołali wyprzedzić w tabeli "Pasów". Jutrzenka zajmuje 20. miejsce (przedostatnie), Cracovia II jest 19.

Jutrzenka - Cracovia II. Na trybunach w Zabierzowie [ZDJĘCIA]

Gra od początku była typowo "krakowska" - generalnie obu ekipom bardziej chodziło o to, by akcje się zazębiały, niż o wykazanie siły fizycznej nad rywalem. Przewagę zaczęły zyskiwać "Pasy", ale to gospodarze stworzyli pierwsi dogodną okazję do zdobycia gola. W 24 min Dawid Litewka, będąc w polu karnym, wycelował w bliższe "okienko", ale bez problemu złapał piłkę Michal Pesković. Niezgłoszony, jak się okazuje, do rozgrywek ekstraklasy, za to delegowany w środę na mecz III ligi.

Miejscowi szansy nie wykorzystali, a kilkadziesiąt sekund później już przegrywali. Krakowianie bramkę zdobyli po kornerze: wykonał go Michał Wiśniewski, a Daniel Pik kopnął piłkę do siatki.

Za ciosem "Pasy" nie poszły, giebułtowianie też nie atakowali z jakąś furią. Jednak tuż przed przerwą zdołali wyrównać, z pomocą rywali. No bo kiedy Litewka zagrał piłkę w pole karne, obrońca "Pasów" Mateusz Pieńczak podał ją Peskoviciowi, a w tym momencie w jego kierunku podbiegł Maciej Balawender. No i Słowak tak kopnął piłkę, że trafił w nogi piłkarza Jutrzenki, a odbita futbolówka wpadła do siatki...

Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II. "Pasy" miały szczęście, ż...

Drugą połowę goście zaczęli znakomitą, zmarnowaną okazją Wiśniewskiego (spudłował z 10 m). W 53 min właśnie Wiśniewski wypuścił podaniem w bój Patryka Zauchę. Ten w sytuacji sam na sam nie dał rady Tomaszowi Gugule, zza którego pleców piłkę wybił jeszcze Krzysztof Michalec.

A po chwili... zmiennik Jutrzenki Krzysztof Kozieł, w swoim pierwszym kontakcie z piłką, huknął z 16 m w "okienko" i pokonał Peskovicia. 2:1.

Trzy minuty potem mocno zaplusował obrońca gospodarzy Maciej Zieliński, wybijając z linii bramkowej piłkę po "główce" Pika - to była interwencja ewidentnie ratująca zespół przed utratą gola. Jednak Cracovia II zdołała wyrównać, w 71 min, kiedy po zagraniu Matheusa Santosa sam przed Gugułą znalazł się Pik i strzelił celnie w dalszy róg.

Jutrzenka Giebułtów i Cracovia II znów w jednej lidze. Tak g...

W 78 min refleksem wykazał się Pesković, broniąc (po rzucie rożnym) piłkę trąconą przez Balawendra. Pięć minut potem Jutrzenka była znów bardzo bliska gola, bo Balawender trafił w słupek, a dobitkę Bartosza Kozieła zablokował Zaucha. Na tym wcale nie koniec, w 87 min po rzucie rożnym i "główce" Michalca świetnie interweniował Pesković. Balawender zwycięstwo Jutrzence mógł dać też w doliczonym czasie gry, ale spudłował z 10 m.

Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Pik 25, 1:1 Balawender 44, 2:1 K. Kozieł 56, 2:2 Pik 71.
Jutrzenka: Guguła - Leśniak, Zieliński, Michalec, Bizoń - Kaczor, Kozicki (55 B. Kozieł), Majcherczyk (76 Pietrzyk), Zawadzki, Litewka (55 K. Kozieł) - Balawender.
Cracovia II: Pesković - Stachera, Pieńczak, Bracik, Zaucha - Wiśniewski, Supryn (69 Pituła), Ożóg, Cecarić (58 Matheus), Pik - Strózik.
Sędziował: Łukasz Królczyk (Nowy Targ). Żółte kartki: Michalec - Matheus, Pituła, Supryn. Widzów: 100.