0 1 połowa

Inter Mediolan

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! W hicie otwierającym 15. kolejkę Serie A Juventus, po bramce Mario Mandżukicia, pokonuje przed własną publicznością Inter Mediolan!

Czyste konto nr 6 w tym sezonie notuje Wojciech Szczęsny.

• To była piłka meczowa dla Lautaro Martineza! Dopada do źle wybitej piłki przez Joao Cancelo. Uderza natychmiast z woleja, ale obok lewego słupka bramki Wojciecha Szczęsnego!

• Inter nie jest w stanie przedrzeć się przez mur gospodarzy. Rozgrywanie piłki na 25-30. metrze nie przynosi zagrożenia. A czas ucieka...

• Cztery minuty doliczone do drugiej odsłony.

• Bez zagrożenia. Jeszcze jeden z piłkarzy Juve był na spalonym.

Chwilę wcześniej Borja Valero faulował Giorgio Chielliniego. Sędzia oszczędził jednak Hiszpana i nie pokazał mu żółtej kartki.

• Gospodarze mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Przy chóralnych śpiewach kibiców będą wznawiać grę od rzutu rożnego.

• Żółta kartka dla Borjy Valero. Hiszpan NIC nie wniósł do gry Interu w tym spotkaniu.

• Zarówno ten korner, jak i następny, nie przyniosły zagrożenia pod bramką Samira Handanovicia.

• Pierwszy kontakt z piłką Niemca i od razu podanie na wolne pole do CR7. Wmieszał się w tę akcję obrońca Interu, wybijając piłkę poza linię końcową.

• Emre Can zastępuje Miralema Pjanicia. Massimiliano Allegri ma jeszcze jedną zmianę w obwodzie.

• Do ofensywy podłączył się teraz Kwadwo Asamoah. Nabił rywala i zdobył rzut rożny. Po nim jest jeszcze jeden.

• Jest moc!

• Lautano Martinez zmienia Joao Mario. To ostatnia zmiana przeprowadzona przez Joao Mario.

• Kontra "Starej Damy" została zastopowana. Douglasowi Coście udało się wywalczyć rzut rożny.

• Niespodziewanie uderzał Ivan Perisić. Piłka przecisnęła się przez mur, ale wyszła poza linię końcową.

• Rzut wolny dla Interu z ok. 25 metrów. Może być groźnie - piłkę ustawia Marcelo Brozović.

• Zmiana również w Juventusie. Paulo Dybala kończy występ w dzisiejszym meczu. Na placu gry jest już Douglas Costa..

• Druga zmiana w Interze. Za Roberto Gagliardiniego pojawia się Keita Balde.

• Piłkę na lewej stronie przejmuje Joao Cancelo, który przekłada piłkę na prawą nogę, po czym centruje na dalszy słupek. Tam znienacka pojawił się Mario Mandżukić, a ten - przy biernej postawie Kwadwo Asamoahy - pakuje piłkę do siatki "szczupakiem"!

• GOL DLAJUVENTUSU! MARIO MANDŻUKIĆ!!!

• Laga na Mauro Icardiego była skazana na porażkę. Argentyńczyk nie miał szans w pojedynku ze stoperami Juve.

• Po chwili próbował Giorgio Chiellini z dystansu. "Kontry nie będzie".

• Ajjj. Joao Cancelo centruje na dalszy słupek do Rodrigo Bentancura. Ten się lekko zawiesił, co wykorzystał Samir Handanović.

• Zupełnie nieudany strzał Ivana Perisicia. Posyła piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Zmiana w ekipie gości. Borja Valero wchodzi w miejsce Matteo Politano.

• Kolejna żółta kartka w tym meczu. Dla Marcelo Brozovicia.

• Rzut wolny nie przynosi zagrożenia. Inter wybija piłkę na uwolnienie.

• Ivan Perisić również upomniany "żółtkiem" Rzut wolny dla gospodarzy ok. 10 metrów od prawego narożnika pola karnego.

• Żółta kartka na koncie Rodrigo Bentantura za faul.

• Wysoki pressing "Starej Damy" opłacił się. Joao Miranda zwlekał z wybiciem piłki i naciskany przez Paulo Dybalę traci ją blisko własnej bramki. Przechwyt notuje Miralem Pjanić, ale nie było strzału.

• Francuz mógł się teraz zrehabilitować za błąd świetną asystą! Po dwójkowej akcji z Mattią De Sciglio podaje płasko w pole karne na 5. metr do Mario Mandżukicia, któremu brakowało centymetrów, by piętką skierować piłkę do siatki!

• Dośrodkowanie Matteo Politano nie znajduje adresata. Po chwili olbrzymi błąd popełnił we własnym polu karnym Blaise Matuidi. Piłka uciekła mu i spadła po nogi Ivana Perisicia, który został w ostatniej chwili zablokowany!

• Cristiano Ronaldo na spalonym. Jeżeli miał on miejsce, to był naprawdę minimalny.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy na Allianz Stadium, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 15. kolejki Serie A, w którym Juventus podejmuje Inter. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

• Pierwsze trzy kwadranse na Allianz Stadium raczej nie mogły rozczarować. Raczej bowiem mecz jest toczony w szybkim tempie i jest sporo akcji, ale brakuje najważniejszego - (celnych) strzałów. Obie strony miały po jednej bardzo dogodnej okazji, by pokonać rywala, lecz brakowało naprawdę niewiele. Najpierw uderzenie Paulo Dybali zmierzające w okienko przeniósł nad poprzeczką Samir Handanović,a kilkanaście minut później Roberto Gagliardini trafił do pustej bramki... w słupek.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +1' Koniec pierwszej połowy. W hicie otwierającym 15. kolejkę Serie A Juventus bezbramkowo remisuje z Interem.

• Przerwany atak Juventusu. Sędzia dopatrzył się przewinienia Joao Cancelo. Portugalczyk, który w poprzednim sezonie grał w Interze, nie może zrozumieć tej decyzji.

• Hit w obiektywie

• I jeszcze jeden korne dla gospodarzy, tym razem po zablokowanej próbie Joao Cancelo.

Znowu na dobrej pozycji strzeleckiej znalazł się Giorgio Chiellini, tóry ma jednak rozregulowany celownik - uderza głową nad bramą Samira Handanovicia.

• Leonardo Bonucci wyskakuje najwyżej do centry. Uderza jednak głową nad poprzeczką

• A teraz zablokowany został Paulo Dybala. Korner dla "Starej Damy".

• Zablokowany strzał Cristiano Ronaldo. Nie idzie na razie Portugalczykowi w tym spotkaniu.

• W odpowiedzi próbował coś zdziałać z "przodu" Joao Cancelo. Zagrywa bardzo niedokładnie, więc Samir Handanović wznawia grę od bramki.

• FATALNIE!!! Ta "setka" powinna dać gościom prowadzenie! Będący na czystej pozycji Roberto Gagliardini po tym, jak "objechał" Wojciecha Szczęsnego jak w "Turbokozaku" miał przed sobą pustą bramkę, trafia w słupek!

• Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. Seria faulu w środku pola, a sędzia - o dziwo - nie decyduje się sięgać do kieszonki.

• Przerwa w grze. W ferworze walki o piłkę i pozycję Milan Skriniar dostał ręką w twarz.

• Czwarty korner Interu (przy jednym "Starej Damy"). Piłka wrzucona z narożnika przez Sime Vrsaljko pada łupem Wojciecha Szczęsnego.

• Przeszarżował trochę CR7 w ofensywie. Minął 2-3 rywali, ale "rumakowanie" skończyło się tuż przed pole karnym Interu. A na podanie czekali Mario Mandżukić i Paulo Dybala...

Nie doczekali się.

• Giorgio Chiellini blokuje dośrodkowanie Ivana Perisicia. Inter ma rzut rożny. I jeszcze jeden.

• "Stempel" Blaise'a Matuidiego na stopie Roberto Gagliardiniego. Atak Juventusu spalił na panewce po tym przewinieniu Francuza.

• Joao Cancelo i Kwadwo Asamoah

• Strzał Sime Vrsaljko zza pola karnego w stronę prawego dolnego rogu broni Wojciech Szczęsny.

• Mario Mandżukić w roli lewoskrzydłowego podaje w "uliczkę" do rozpędzonego Joao Cancelo. Ten zagrywa płasko w pole karne do Paulo Dybali, ale szybszy był Joao Mario, który zażegnał niebezpieczeństwo.

• Niezła centra z narożnika Miralema Pjanicia, ale piłki nie sięgnął Leonardo Bonucci. Poprawka w postaci centry z prawej strony nie znajduje adresata. Ostatecznie goście wznawiają grę od bramki.

• Argentyńczyk po raz drugi i było bardzo groźnie! Po błędzie defensywy Interu uderza z lewej strony "szesnastki" w stronę bliższego okienka, ale czujny Samir Handanović przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Pierwszy strzał Paulo Dybali do zapomnienia. Główką wysoko nad bramką Samira Handanovicia po dośrodkowaniu Cristiano Ronaldo z lewej strony.

• Szybki kartonik w tym meczu. Upomniany Miralem Pjanić.

• Pewnie interweniuje Wojciech Szczęsny. Spokojnie łapie piłkę.

• Piłka po strzale Joao Mario z ok. narożnika pola karnego została zblokowana, po czym wychodzi poza linię końcową. Rzut rożny.

• Przewinienie Miralema Pjanicia przerywa groźnie zapowiadającą sięcję gości. Sędzia nei zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się na Allianz Stadium!

• A kiedy ostatnio raz Inter wywiózł stąd komplet punktów? Miało to miejsce 3 listopada 2012 r. Na gola Arturo Vidala z 1. minuty odpowiedzieli po przerwie Diego Milito (raz z karnego) i Rodrigo Palacio.

Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Juventusu: Mattia Perin, Carlo Pinsoglio - Mehdi Benatia, Federico Bernardeschi, Emre Can, Douglas Costa, Juan Cuadrado, Daniele Rugani, Leonardo Spinazzola.

• W ostatnim bezpośrednim meczu między tymi ekipami, rozegranym 28 kwietnia w Mediolanie, Juventus wygrał 3:2. Gole dla "Starej Damy" strzelali Douglas Costa, Milan Skriniar (samobój) i Gonzalo Higuain. a dla Interu, który od 15. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Matiasa Vecino, Mauro Icardi oraz Andrea Barzagli (samobój).

• W bramce gospodarzy od pierwszej minuty zagra Wojciech Szczęsny. Rozgrzewka na pełnej mocy

• Po 14 kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania są liderem Serie A z dorobkiem 40 punktów. Jako jedyna drużyna nie przegrała jeszcze meczu, a zanotowała zaledwie jeden remis. O 8 "oczek" wyprzedza drugie Napoli (jutro zagra u siebie z Frosinone), a nad Interem ma już 11 punktów przewagi.

• Rezerwowi Interu Meidolan: Daniele Padelli - Borja Valero, Antonio Candreva, Danilo D'Ambrosio, Stefan De Vrij, Lautano Martinez, Andrea Ranocchia, Matias Vecino, Keita Balde.

• Graficzne przedstawienie ustawienia taktycznego obu ekip

• Relację NA ŻYWO z tego szlagieru poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Jak inaugurować (piętnastą) kolejkę to z wysokiego "C". Już za 25 minut rozpocznie się hit Serie A, w którym przewodzący w stawce Juventus zmierzy się z trzecim w tabeli Interem! Zapowiada się wielkie piłkarskie widowisko!