KĘTY. Biedny ograł bogatego, czyli beniaminek lepszy od kandydata do awansu

Piłkarze Rajska nie potrafili w Kętach pokonać beniaminka oświęcimskiej piłkarskiej klasy A. Fot. Jerzy Zaborski
Hejnał Kęty, czyli beniaminek oświęcimskiej klasy A, okazał się lepszy od jednego z głównych kandydatów do awansu.

Kibice czekali na gole do drugiej połowy. Jednak już przed przerwą, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nguyena piłka spadła na 3 metr, ale Chrapkiewiczowi nie udało się jej wepchnąć do siatki. Kołacz skutecznie interweniował. Poprawki próbował Ryłko, ale przestrzelił.

Heroiczną postawą wykazał się w Hejnale Waldemar Kliś, który zagrał z wysoką gorączką, prawie 38 stopni, zostając bohaterem gospodarzy. Najpierw, po jego zagraniu, wbiegający w tempo Chrapkiewicz, musnął tylko piłkę głową i Kołacz był bezradny.

Potem Kliś także rzucił z boku ostrą piłkę, której – mimo ogromnego tłoku w polu karnym – nikt nie sięgnął, co tak zdezorientowało Kołacza, że przepuścił ją do do siatki.

Goście wprawdzie zdobyli kontaktową bramkę, ale na więcej tego dnia nie było ich stać. - Gdybyśmy przed stratą bramki wykorzystali dwie okazje, pewnie zespół złapałby swój rytm _– ocenił Grzegorz Pławny, trener Rajska. - _Przy połowicznej skuteczności w całym meczu, powinniśmy byli wygrać bez najmniejszych problemów.

- Biedny ograł bogatego _– tymi słowami Leszek Młocek, trener Hejnału, nawiązał do sytuacji finansowej obu klubów.
- Cieszę się, że chłopcy zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę w Brzeszczach 2:3, gdzie w końcówce meczu roztrwoniliśmy dwubramkową zaliczkę._

Hejnał Kęty – Rajsko 2:1 (1:0)
1:0 Chrapkiewicz 16, 2:0 Kliś 60, 2:1 Hankus 71.
Sędziował: Lucjan Wesołowski (Oświęcim). Żółte kartki: Radwan, Tomala (dwie), Sobecki – Zimnal, Mateusz Mędrysa. Widzów: 300
.

Hejnał: Radwan – Borak, Korzonkiewicz, J. Januszyk, Tomala – Nguyen (65 Sobecki), Kliś (75 Handy), Karpiński, Sitarz – Chrapkiewicz, Ryłko.

Rajsko: Kołacz – Knapik, Trawkowski, Mateusz Mędrysa, Zimnal – Bąk, Jędrusik, Czarnik, Janeczko – Janusik (65 Hankus), Jasiński (56 Ryś).

Inne mecze:

Skawa Podolsze – Gorzów 0:7, Zatorzanka Zator – Górnik Brzeszcze 1:0, Orzeł Witkowice – Zgoda Malec 1:5, Orzeł Witkowice – Zgoda Malec 1:5, Jawiszowice - Przeciszovia 4:1, Strumień Polanka Wielka - Iskra Brzezinka 3:2.