Kęty. Trzy medale kęckich seniorów na olimpiadzie sportowej

Bogusław Kwiecień
Zbiory Domu Kultury w Kętach
Na starcie olimpiady w tym roku stanęło 830 zawodników z 50 organizacji UTW z całej Polski, w tym 39-osobowa ekipa z Kęt, która wystawiła 15 zawodników

Trzy medale przywieźli reprezentanci UTW w Kętach z VII Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Seniorzy na start” w Łazach.
Na starcie olimpiady w tym roku stanęło 830 zawodników z 50 organizacji UTW z całej Polski. W sumie, łącznie z kibicami, w tym wielkim wydarzeniu wzięło udział ponad 2 tys. osób, w tym 39-osobowa ekipa UTW w Kętach, która wystawiła 15 zawodników w różnorodnych konkurencjach.
Kęczanie zdobyli trzy medale: dwa złote i jeden brązowy. Na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych stanęli: Krystyna Sordyl w biegu na 60 m i Andrzej Mróz w biegu 200 m. Medal brązowy wywalczył w grze w boule Marian Dudek. Wszyscy startujący niezależnie od zajętego miejsca otrzymali medal za udział, a sportowej rywalizacji towarzyszyła wspaniała atmosfera, pełna zabawy i życzliwości.

Materiał oryginalny: Kęty. Trzy medale kęckich seniorów na olimpiadzie sportowej - Gazeta Krakowska