Kodiaq. Nowy SUV od Skody

  Kodiaq. Nowy SUV od Skody

  Motofakty.pl

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Kodiaq. Nowy SUV od Skody
  1/2
  przejdź do galerii

  ©fot. Skoda

  Kodiaq to nowy SUV marki Skoda, który jest już gotowy do produkcji. Jego nazwa odnosi się do niedźwiedzi Kodiak, żyjących na wyspie leżącej przy południowym wybrzeżu Alaski.
  Mierzący 4,7 metra długości, nowy SUV Skody będzie mógł komfortowo przewieźć siedem osób. Jak zapewnia producent, pojazd równie sprawnie poradzi sobie na drogach, jak i poza utartymi szlakami dzięki napędowi 4x4. Gdy Skoda Kodiaq zadebiutuje na rynku na początku 2017 roku, będzie dostępna z pięcioma wariantami silnikowymi: dwoma jednostkami wysokoprężnymi TDI i trzema benzynowymi TSI. Najmocniejszy wariant benzynowy to 2.0 TSI o mocy 180 KM.

  System multimedialny bazuje na opracowanym przez Grupę Volkswagen układzie Modular Infotainment Matrix drugiej generacji. Oferuje on wiele funkcji i interfejsów oraz posiada ekran dotykowy wykonany w technologii pojemnościowej. Systemy Columbus i Amundsen mogą zostać wyposażone w hotspot Wi-Fi. Dodatkowo, system Columbus będzie mógł być wyposażony także w moduł LTE.

  Uwagę zwracają także nowe usługi mobilne Skody Podzielono je na dwie kategorie: usługi Infotainment Online zapewniają poszerzenie funkcjonalności systemów infotainment. Awaryjny przycisk eCall, który będzie wymagany we wszystkich samochodach sprzedawanych w Unii Europejskiej począwszy od 2018 roku, do modelu Kodiaq trafia już teraz jako część Care Connect. Pozostałe usługi funkcjonują w ramach aplikacji Skoda Connect. Pozwalają one między innymi zdalnie sprawdzić i znaleźć położenie samochodu lub ustawić jego funkcje. Phonebox z indukcyjnym ładowaniem z kolei podłącza telefon do anteny dachowej samochodu dla wzmocnienia jego sygnału oraz ładuje go bezprzewodowo.

  Dostępny po raz pierwszy w Skodzie system Area View wykorzystuje wiele kamer, by zbudować z nich wspólnie na centralnym wyświetlaczu obraz kompletnego otoczenia samochodu. Gdy do tego dużego SUV-a podłączona jest przyczepa, dostępny opcjonalnie system Trailer Assist pomoże nią manewrować przy powolnym cofaniu. Znana z innych modeli marki funkcja Front Assist tutaj uzupełniona jest o nową funkcję predykcyjnej ochrony pieszych. Równie nowy system Parking Distance Control z funkcją hamowania zapobiegnie uderzeniu w przeszkodę przy manewrowaniu. Dla modelu Kodiaq dostępnych jest też wiele kolejnych systemów bezpośrednio wspierających bezpieczeństwo. Pozwalają one zachować odpowiednią odległość od poprzedzających użytkowników drogi, ułatwiają zmianę pasa lub pozostanie na nim, zwracają uwagę kierowcy na najważniejsze znaki drogowe i pomagają przy parkowaniu.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY