Komorowski w Smoleńsku oddał hołd 96 ofiarom katastrofy (ZDJĘCIA)

Redakcja
- Polska oczekuje, że wszystkie dokumenty ze śledztwa katyńskiego zostaną nie tylko odtajnione, ale też w pełni upublicznione - stwierdził marszałek Bronisław Komorowski, który oddał hołd 96 ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, a także polskim oficerów zamordowanym w 1940 roku w Katyniu przez radzieckie NKWD.

Marszałek Sejmu, p.o. prezydenta RP Bronisław Komorowski oraz polska delegacja oddali w niedzielę w Smoleńsku hołd 96 ofiarom katastrofy polskiego samolotu, składając kwiaty w miejscu upamiętniającym tragedię. Ze Smoleńska marszałek udał się do Katynia.

Przy kamieniu upamiętniającym katastrofę samolotu prezydenckiego odmówiono modlitwę, zapalono znicze. Słowa podziękowania skierowano do Rosjan, za ich pomoc i życzliwość. Wokół symbolicznego kamienia leżą kwiaty, palą się znicze, przychodzą ludzie z modlitwą.

Podczas krótkiej konferencji prasowej z udziałem marszałka oraz gubernatora Smoleńska Siergieja Antufiewa, Komorowski podkreślił, że polskiej stronie bardzo zależy, aby miejsce katastrofy polskiego samolotu było odpowiednio zabezpieczone i stale pilnowane.

Marszałek zaznaczył, że nie można było, będąc w Moskwie, nie przyjechać na miejsce katastrofy, gdzie zginął prezydent Polski, tylu wybitnych ludzi, wśród nich także wielu jego dobrych przyjaciół.

Komorowski powiedział, że chciałby w sposób symboliczny dokończyć tamtą wizytę i odwiedzić groby polskich oficerów w Katyniu.

Jak zaznaczył, na ziemi smoleńskiej jest "drugie miejsce naznaczone polską krwią, polskim
dramatem", gdzie 10 kwietnia zginęło 96 naszych rodaków w wyniku dramatycznej katastrofy lotniczej.

Komorowski podziękował za pomoc i życzliwość społeczeństwa rosyjskiego, jaką okazano po
katastrofie.

Gubernator Smoleńska Siergiej Antufiew zadeklarował, że miejsce katastrofy jest chronione. Został utworzony stały posterunek policji, który ma nie dopuszczać do przebywania na terenie tragedii osób postronnych.

Antufiew zwrócił uwagę, że jeszcze niedawno na miejscu pracowali eksperci i że wkrótce, kiedy
zostanie przygotowany oficjalny dokument dotyczący przyczyn katastrofy, będzie można podjąć prace wraz ze stroną polską w celu przygotowania miejsca pamięci.

Komorowski odniósł się również do dokumentów dotyczących śledztwa katyńskiego. Powiedział, że Polska oczekuje, iż wszystkie dokumenty z tego postępowania zostaną nie tylko odtajnione, ale też w pełni upublicznione.

- Bo przecież prawda o zbrodni katyńskiej i przełamanie tej kilkudziesięcioletniej bariery kłamstwa katyńskiego leży także w interesie nowej Rosji - zaznaczył.
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przekazał Komorowskiemu podczas sobotniego spotkania na Kremlu 67 tomów akt śledztwa, które w latach 1990-2004 w sprawie zbrodni katyńskiej prowadziła Główna Prokuratura Wojskowa FR.

Prezydent Rosji powiedział - podkreślił marszałek - że jest to początek procesu przekazywania nieznanych jeszcze dokumentów opisujących zbrodnię katyńską.

Jak poinformował Komorowski, dokumenty przekazane przez Miedwiediewa przylecą z polską delegacją do kraju. I od poniedziałku polscy historycy i eksperci będą mogli zapoznać się z tymi materiałami.

Zdaniem marszałka wówczas będziemy mogli ocenić, jaka część tych dokumentów była do tej pory zupełnie nieznana w Polsce, a jaka była znana prokuratorom. Jak dodał, z jego informacji wynika, że część dokumentów nie była znana polskiej stronie.

"Rozumiemy, że odtajnienie dokumentów wymaga uruchomienia pewnych procedur".

Marszałek jest już w Katyniu, gdzie na polskim cmentarzu ma złożyć kwiaty na grobach. Odbędzie się tam również msza święta. Następnie polska delegacja uda się do Witebska na Białorusi, skąd polski samolot wróci do kraju. Przylot do Warszawy planowany jest około północy.(PAP)

PAP , mb

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Materiał oryginalny: Komorowski w Smoleńsku oddał hołd 96 ofiarom katastrofy (ZDJĘCIA) - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Krzysiek

Nie rozróżniasz pojęć człowieku.
Komunizm uprawia PO podwyższając podatki i akcyzy.

K
Krzysiek

Nie rozróżniasz pojęć człowieku.
Komunizm uprawia PO podwyższając podatki i akcyzy.

K
Krzysiek

Nie rozróżniasz pojęć człowieku.
Komunizm uprawia PO podwyższając podatki i akcyzy.

A
Andrzej Mirski

Komorowski jedzie do Smoleńska i media nie zgłaszaja żadnych zastrzeżeń. Natomiast Kaczyński i PiS mimo że unikają wspominania smoleńskiej tragedii, są nieustannie przez te same kłamliwe media oraz politykow Platformy oskarżani o nadużywanie tragedii do swoich celów. Obóz Platformy i jej media to po prostu polska hańba

W
WP

Władza żre kawior, szampany, etc, dla władzy, a weteranom micha kaszy z tuszonką i stakan spirytusu, bo cały rok żrą trawę, sało, ogurca i to popijają bimbrem. Choć raz w roku czują się, obywatelami reaktywowanego dzisiaj ZSRR. Ot docenienie weteranów raz w roku. Mają się, z czego cieszyć, władza o nich pamięta. W PRL dostawali tylko parówkę i piwo i tak tylko nieliczni bo reszta kawior w postaci kaszanki. Każdy daje na co go stać widać. Czy Wolski ich matrioszka i alkoholik, złodziej i agent WSI gbur "hrabia "Komorowski dostali także PO misce kaszy z tuszonką i stakanie spirytusu? tak tylko pytam. To piszę na podstawie wywiadu z weteranami, mającymi kilogramy żelaztwa na piersiach, lecz nic więcej.

p
polo

Teraz przyszedł czas na pozę - głęboko pogrążonego w żalu. Mówi, że "miejsce katastrofy polskiego samolotu było odpowiednio zabezpieczone i stale pilnowane".
Ani słowa o szczątkach ofiar tragedii poniewierających się na miejscy katastrofy. Czemu ma służyć posterunek policji?
Czy policja odpędzi kruki, wrony, szczury, koty i psy żywiące się tym co im do dzioba i pyska wpadnie?
A ON, w swej bezczelności i obłudzie twierdzi: "państwo zdało egzamin".
Hańba!

g
góral

Kaczyńscy wielbiciele komunizmu!!!!

g
góral

Kaczyńscy wielbiciele komunizmu!!!!

W
WP

Po trzech latach Rządów her żydo dojcza Donalda Thuzka i jego zbrodniczo - złodziejskiej kamaryli dowiedzieliśmy się, wobec kogo deklarował politykę miłości w wygłoszonym w Sejmie expose.Łudziliśmy się, że była to jego rodaczka tante i babo - chłop Merkel….Zaczynam znajdywać podobieństwa działań Targowiczan I, II, III Rzeczpospolitej. Obecna Targowica cementowana tajnymi zaleceniami do mniejszości stalinowskiej, komunistów w Polsce, po 45 latach kontraktem "1, 2, 3 garniturów " tzw. "okrągłostołowym lub Magdalenką, kontraktem komunistów z kreowaną przez nich opozycją " tworząc koalicję miłości ujawniła cały antypolski garnitur.
"STENOGRAM Z TAJNEGO REFERATU TOW. JAKUBA BERMANA
WYGŁOSZONEGO NA POSIEDZENIU EGZEKUTYWY KOMITETU
ŻYDOWSKIEGO W KWIETNIU 1945 ROKU
Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości
życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim
swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska
reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach
tworzyć tzw. Drugi garnitur. Przyjmować polskie
nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie.
Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i
utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci
na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie
żadnej roli.
Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu
polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach
naszych musi się, znaleźć w pierwszym rzędzie
propaganda z jej najważniejszymi działami – prasą,
filmem, radiem."
Stenogram opisuje na 4 str. zalecenia, które w ciągu 70 lat doświadczamy.
Chciałbym jasno podkreślić, że dotyczy to mniejszości polskiej i żydowskiej, która realizowała program różnych międzynarodowych organizacji.
Plan Targowicy skupionej przy koalicji PO i SLD /z zapleczem /kolaborantów/umiejscowionym w komitecie popierającym P/O Bronisława Komorowskiego powiodłyby się dawno. Ojczyzna miała szczęście,że Pan Bóg obdarował nas Kardynałem Stefanem Wyszyńskim,Papieżem Janem Pawłęm II,męczennikami ,ofiarami ludobójstwa przestępczej grupy, Radiem Maryja, Telewizją TRWAM, Naszym Dziennikiem, Naszą Polską, odważnymi dziennikarzami zatroskanymi o Polskę. Na przeszkodzie stanęła grupa odważnych działaczy WZZ ŚP Anna Walentynowicz, J.A.Gwiazda, K.Wyszkowski, historycy związani ze ŚP J.Kurtyką, następnie Partia Centrum a od 2004r Prawo i Sprawiedliwość.
Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za dopuszczenie do Nocnej Zmiany za kolejny zamach na Patriotyczną Odważną próbę ratowania Polski przez rząd Premiera Jana Olszewskiego. Ponosimy odpowiedzialność za oddanie władzy kolaborantom,odpowiedzialnym za wojnę wprowadzoną na terytorium Rzeczpospolitej przeciwko Narodowi. Ponosimy odpowiedzialność za przyzwolenie po 65 latach kampanii kłamstw, oszczerstw, zaszczuwania na agresję antypolskiej targowicy, której pomogliśmy przejąć władzę i doprowadzić do realizacji groźby tzn. dorżnięcia watahy polskich patriotów. Ponosimy odpowiedzialność, ponieważ w dniu naszej bezprecedensowej władzy, zamiast mobilizować się, i głosować pokazując czerwoną kartkę tym, którzy Polskę i Naród upokarzają ,narzucając niewłaściwe normy zachowań. Pokazując czerwoną kartkę koalicji Wojtków,Bolków, etc, odbierzemy im immunitety, stawiając przed Trybunałem Narodowym a także pod ścianą, latarnią.
Katastrofa samolotu delegacji Prezydenta Rzeczpospolitej Pana Lecha Kaczyńskiego na ziemi smoleńskiej to konkluzja upokarzających gier "Premiera" pacynkę i kretyna od urodzenia, w rękach służb i zdrajców, renegatów, zbrodniarzy, złodziei i ich pomiotu wnuka esesmana i syna agenta Gestapo oraz agenta Stasi her D.Thuzka, ministra MSZ R. Sikorkę vel Sikorskiego,MON B.Klicha oraz klubu PO/SLD…wystarczy przypomnieć sobie wszystkie agresje związane z wyjazdami Prezydenta. Gra polityków koalicji rządzącej, nieodpowiedzialny brak zabezpieczenia wizyty Głowy Państwa , poniżający status nadany tej wizycie przez (nie)rząd her żydo dojcza D.Thuzka to pośrednia przyczyna tragicznej katastrofy.Ponadto wyciszona jest obecność na linii lotu wojskowego samolotu z delegacją Prezydenta Rzeczpospolitej, woj.samolotu transportowego IŁ76 Federacji Rosji. Czyżby to było UFO???. ŚP PREZYDENT Rzeczpospolitej, wybrany większością głosów POLAKÓW, Pan Lech Kaczyński nie był populistą, zginął w katastrofie, ponieważ jego praca na rzecz silnej Rzeczpospolitej, na rzecz PRAWDY, PATRIOTYZMU oparta na wartościach chrześcijańskich, bezkompromisowej obronie Polskiej Racji Stanu niewygodna była dla zwierzchników polskich targowiczan ( tante i babo chłopa Angeli oraz jej mocodawcy kgbisty Putina).Prawdę o katastrofie poznamy wówczas kiedy targowiczanie zostaną osądzeni, powieszeni na latarniach Warszawy, na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, tam gdzie wieszano zdradzieckich biskupów, by patrzył jak dyndają na wietrze, tym historii także, pierwszym krokiem to wybory Prezydenckie, następnie parlamentarne i samorządowe, następnie latarnie, czyli definitywna rozprawa ze zdrajcami, renegatami, zbrodniarzami, złodziejami i ich pomiotem, czyli latarnie i "bereza" w chlewniach Bieszczad, w Mucznym, swoisty rezerwat i skansen dla pokomuszego pomiotu. Nasz głos, to wyraz troski o przyszłość Ojczyzny, to wyraz szacunku dla tych Polaków, którzy odważnie o nas i naszą Ojczyznę walczą.

a
a10

... 96 ofiar" - jedną z ofiar był prezydent L. Kaczyński, którego wolą było zawetowanie nowelizacji ustawy o IPN, a jak w tej sprawie postąpił marszałek Komorowski?! Wedle WOLI jednej z ofiar?!

P
Ps

Komorowski tak jak caly rzad Tuska ma krew na rekach

p
pamiętliwy

Bartoszewskiego/profesora bez matury/ - to nekrofilia!

i
internautka50+

wole ofiar.A chęć(wole) oddania ustawy o IPN do Trybunału to nie można było spełnić?
I to miałby być mój prezydent.Nigdy.

b
byłam w PO. Horror!

polskie+partie+polityczne
PODAJ DALEJ: na Onet.pl mendy ubowskie ubliżają Pamięci Św. P. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pokażmy niegodziwcom, ilu nas jest. ZASYPMY ich tam postami, TAK JAK KILKA DNI TEMU PODPISAMI !!!

l
liberacze

a nie byc nawiedzaym przez komuchowskiego.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3