Korwin-Mikke: Celem jest monarchia, król się znajdzie

  Korwin-Mikke: Celem jest monarchia, król się znajdzie

  rozmawia Michał Karnowski

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Twórca Unii Polityki Realnej odchodzi ze swojej starej partii i ogłasza powstanie nowego ugrupowania: Platformy Janusza Korwin-Mikkego. Deklaruje, że do polityki wraca na długo i na serio.
  Unia Polityki Realnej, która do tej pory mogła liczyć na 1-2 procent poparcia, właśnie się za Pana sprawą dzieli. Będzie jeszcze mniej?
  Wie pan, ja specjalnie o poparcie wyborców nie dbam, zajęty jestem walką o prawdę i normalność. Czy wyborcy tego chcą, mało mnie interesuje. Jak nie chcą, to niech sobie dalej żyją w tym gnoju. Niech sobie dalej narzekają, że politycy kradną, i niech jednocześnie głosują na tę bandę czworga, czyli SLD, PSL, PiS i PO.

  Te partie są takie same?
  Oczywiście. Rzekomy lewicowiec Miller obniżał podatki, rzekomy liberał Tusk nakłada nowe, nie robi niczego, żeby zlikwidować przymus ubezpieczeń. PiS to jeszcze większa lewica. Niczym się nie różnią. Dlatego nie chcę tworzyć kolejnej takiej partii. Chcę stworzyć ugrupowanie antypaństwowe, nie antyrządowe. Chcę zlikwidować ten ustrój.

  Napisał Pan na swoim blogu, że porzuca UPR po 20 latach. Dlaczego?
  Jest w UPR sporo ludzi, około połowy, którzy uważają, iż głównym problemem tej partii jest Korwin-Mikke. I że gdyby nie ja, UPR miałaby świetne wyniki wyborcze. Mam już tego dość. Ale gdybym po prostu odszedł, niewiele by to zmieniło, bo Unia nadal byłaby ze mną kojarzona. Więc zakładam własną partię, Platformę Janusza Korwin-Mikkego, czyli PJKM.

  Media donoszą o konflikcie w UPR pomiędzy Panem a prezesem Bolesławem Witczakiem. O co chodzi?
  Chodzi o pieniądze. Pan Witczak w czasie ostatniej kampanii wyborczej wykorzystywał pieniądze partyjne na prywatne cele. Być może słuszne, być może nie, nie jest to ważne. Bo jak ktoś sobie w partii wypłaca pieniądze, to jak się dorwie do władzy, to będzie robił to samo. I byłem przekonany, że ktoś taki nie dostanie nawet 20 procent głosów. Tymczasem w czasie ostatniego konwentu dostał ponad połowę głosów. Nie chcę być w takiej partii. I to był drugi powód założenia mojej Platformy.

  To poważny zarzut, karny.
  Nie, bo przestępstwa tam może nie było, to było po prostu wypłacenie sobie pieniędzy. Do tej pory nikt nigdy w UPR za pracę dla partii nie brał pieniędzy. To niemoralne. A jeśli już się zdarzyło, to powinni o tym wiedzieć inni członkowie kierownictwa partii. Nie wiedzieli.

  Pan chciał być prezesem Unii Polityki Realnej?

  Tak. Przegrałem jednym głosem.

  To nie jest Pana klęska? Ludzie wpatrzeni kiedyś w Pana, widzący w Panu guru, dziś chcą iść swoją drogą. Przecież UPR to Pana dziecko?

  Tak, ale co mam zrobić? Dziecko wpadło w ręce pedofila. Zresztą, miałem dobrą intuicję już w momencie, gdy pan Witczak kandydował na prezesa. Głosowałem przeciw jego kandydaturze.

  Czy UPR bez Pana ma sens?
  Oczywiście, będzie teraz odnosiła wielkie sukcesy. Bo jak obecny establishment zobaczy, że w UPR też kradną, to zaraz dopuszczą ją do koryta.

  Kołacze mi się po głowie myśl, czy nie jest to wynik Pana frustracji. Bo przez dwadzieścia lat działalności partyjnej sukcesów Pan nie odniósł.
  Od siedmiu lat nie angażuję się w działalność partii, zajmowałem się głównie publicystyką. Jak widać, skutki dla UPR są złe. Wracam więc do polityki.
  « 1 3

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Opanujcie się

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ostatnio mieliśmy trzech niekoronowanych królów: Kościuszkę, Piłsudskiego i największego Jana Pawła II. To byli prawdziwi królowie a nie to co JKM chce by jakiś polityk jak Putin przyspawał się do...rozwiń całość

  Ostatnio mieliśmy trzech niekoronowanych królów: Kościuszkę, Piłsudskiego i największego Jana Pawła II. To byli prawdziwi królowie a nie to co JKM chce by jakiś polityk jak Putin przyspawał się do stołka na dobre.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o.o

  Kub (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 74 / 63

  Nie król się znajdzie, tylko sam siądzie na tronie o.O

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Widać zę dziennikarz też

  m4k (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 62 / 67

  socjalista. jak z resztą większość debili w kraju.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oj mądrze!

  kobieta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 65 / 68

  Szkoda, że nie jest kobietą, połączenie zdrowego umysłu z czuciem, intuicją dałoby znakomity efekt. A tak? Panie nie staną za nim murem. Mimo wszystko(kiedyś słyszałam z jego ust coś na temat...rozwiń całość

  Szkoda, że nie jest kobietą, połączenie zdrowego umysłu z czuciem, intuicją dałoby znakomity efekt. A tak? Panie nie staną za nim murem. Mimo wszystko(kiedyś słyszałam z jego ust coś na temat kobiet; nie powinien się tak ograniczać!, w poglądach, rzecz jasna) lubię tego gościa.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :)

  Libertarianin z Imielina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 67 / 65

  Mądrze mówi. Jak zawsze zresztą. Do dziś pamiętam tą dumę jak oddawałem swój pierwszy głos w życiu na UPR. Też jestem monarchistą ale głosowanie na UPR to co innego.

  Pozdrawiam

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :)

  ;) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 75 / 71

  To ja startuje na króla

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :)

  UPeRowiec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 84 / 74

  Brawo Korwin jest mnóstwo młodych ludzi którzy chcieliby spróbowac innego myslenia niz PiowskoPeOwskie wiedz Korwin kombinuj i pokaż na co Cie stac

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :)

  Hakim (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 77 / 76

  Nie wiem czemu ale lubię wypowiedzi Tego gościa

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo