Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Hala Expo ma już 7 lat. Pamiętacie, jak ją budowano?

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Adam Wojnar / Polskapresse
Mija 7 lat od otwarcia EXPO Kraków – centrum targowo-kongresowego na południu Polski, dostosowanego do szerokiego spektrum wydarzeń, takich jak: targi, kongresy, konferencje, bankiety, festiwale czy eventy. O początkach, obecnej sytuacji i planach na przyszłość opowiadają członkowie Zarządu Targów w Krakowie. A my pokazujemy zdjęcia z budowy sprzed lat.

FLESZ - Polacy masowo ruszyli do lombardów

W dniu 14 maja 2014 blisko 2000 zaproszonych gości świętowało uroczyste otwarcie EXPO Kraków. Po osiemnastu latach działalności w branży MICE przed Targami w Krakowie pojawiły się nowe możliwości rozwoju firmy oraz imprez. 14 000 m2 powierzchni użytkowej, 2 hale, zespół sal, zaplecze gastronomiczne, duży parking i teren pod ekspozycję zewnętrzną dały nowe szanse.

Rok 2019 dla firmy Targi w Krakowie był rekordowy pod względem liczby zrealizowanych wydarzeń, a kalendarz wypełniony był po brzegi na kilka lat do przodu. Niestety, przyszedł rok 2020 a wraz z nim globalny kryzys przemysłu spotkań spowodowany pandemią.

- Nigdy nie przypuszczaliśmy, że pewnego dnia EXPO Kraków zostanie przekształcone w szpital. Możliwe to było ze względu na fakt, iż nasz obiekt jest wielofunkcyjny, posiada nowoczesną infrastrukturę elektryczną, wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną oraz jako jedyny w Krakowie dysponuje tak dużą powierzchnię płaską. Od samego początku nasz dział projektowo-techniczny zaangażował się w pomoc przy przekształceniu EXPO Kraków w szpital tymczasowy. Braliśmy również czynny udział w tworzeniu punktu szczepień, który od końca grudnia 2020 roku działa w naszym obiekcie nieprzerwanie do dziś, przez 7 dni w tygodniu. Nie możemy jednak doczekać się dnia, kiedy sytuacja wróci do normy. Planujemy od razu przystąpić do prac renowacyjnych i najszybciej jak to możliwe wrócić do organizacji targów, konferencji i kongresów - zapowiada Marcin Bugajski, Dyrektor Administracyjno-Techniczny Obiektu, Członek Zarządu Targów w Krakowie.

- Wypatrując informacji o odmrożeniu przemysłu spotkań, przygotowujemy się do nachodzącego sezonu, który zapowiada się bardzo intensywnie. Czeka nas dużo pracy, ponieważ chcemy, aby nasze imprezy wyróżniały się na tle konkurencji jakością, oryginalnym ujęciem tematu i poziomem programu towarzyszącego. Kalendarz jesiennych targów obfituje w wiele ciekawych spotkań. Wśród nich znajdziemy cenione od lat targi tj. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® czy Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® oraz kilka całkowicie nowych propozycji, jak np. Targi Reha Innovations - dodaje Paweł Nikliński, Wiceprezes Targów w Krakowie.

Również w dziedzinie targów przemysłowych organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek. Do ugruntowanych na rynku imprez takich jak:

  • Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®,
  • Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS®,
  • Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE,
  • Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER-POLAND®,
  • po 4-letniej przerwie wracają Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL,
  • po raz pierwszy odbędzie się First European Show ASSEMBLY GO.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska