Będzie to multimedialna ekspozycja, która z jednej strony zaprezentuje postać samego Oskara Schindlera i losy uratowanych przez niego Żydów, a z drugiej pokaże nie wszystkim znane wydarzenia z czasów okupacji hitlerowskiej w naszym mieście.
Na wystawie zobaczymy między innym gabinet Oskara Schindlera, z rozpostartą nad jego biurkiem mapą Europy oraz coś w rodzaj skrzyni wypełnionej metalowymi naczyniami, które były w fabryce produkowane. Znajdą się tu też nazwiska osób, które zawdzięczają ocalenie jej właścicielowi.
- Dzięki prezentacji osoby Schindlera, jednego z wielu bohaterów czasów II wojny, zwiedzający będą mogli dotrzeć do prawdy tamtych czasów, a nie tylko poprzestać na zachwycie wynikającym z kontaktu z reliktami epoki, niemal sakralizowanymi poprzez film Stevena Spielberga "Lista Schindlera" - twierdzi Jacek Salwiński, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa ds. naukowych. Dzięki zachowanym zdjęciom i dokumentom poznamy również krakowskie getto, do którego wchodzić będzie się przez ciasne labirynty.