Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Teatr Groteska w internecie ogląda obecnie blisko 15 tysięcy widzów

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Anna Kaczmarz
Internetowa akcja krakowskiego Teatru Groteska odniosła wielki sukces. Zrealizowane specjalnie na jej potrzeby widowisko "Brzydkie kaczątko" oglądało ponad 15 tysięcy widzów.

FLESZ - Koronawirus. Część sklepów zamknięta

Teatr Groteska kontynuuje i poszerza kolejną część swojego projektu, nadal wspierającą środowisko najmłodszych widzów
i nauczycieli.

- Przerwa w szkołach została przedłużona aż do Wielkanocy, co zapewne i rodziców i nauczycieli i przede wszystkim dzieci stawia przed nie lada wyzwaniem. Nie ma innego wyjścia, musimy zrobić wszystko, by opanować pandemię, dlatego też Teatr Groteska rozszerza tematykę projektu „Złap Groteskę w sieci” – mówi dyrektor Teatru Groteska Adolf Weltschek. - Odtąd najmłodsi widzowie w całej Polsce mogą brać udział w nowych - interakcyjnych formach naszych artystycznych działań. Chcemy zachęcić uczestników akcji do samodzielnej, aktywnej zabawy w tworzenie teatru w warunkach domowych.

Od poniedziałku do piątku, codziennie w samo południe, na stronie internetowej Teatru Groteska www.groteska.pl prezentowany jest cykl lekcji „I TY możesz zostać aktorem”, w których do wspólnej zabawy poprzez naukę ruchu scenicznego, naukę śpiewu, ćwiczenia dykcji i interpretację wybranych tekstów zapraszają znani i lubiani aktorzy Teatru Groteska – Katarzyna Polewany i Bartłomiej Olszewski.

Nie zabraknie również teatralnej kuchni, w której artystyczne smaki tworzyć będzie w każdy piątek sama Królowa Macocha ze spektaklu „Dzikie Łabędzie” czyli Małgorzata Hachlowska z rodzinnym teamem. Oczywiście finał każdego tygodnia to pełna wersja aktualnych inscenizacji Teatru Groteska - na wiernych widzów już w najbliższy weekend (28-29 marca) czeka hit Groteski czyli spektakl ”Dzikie Łabędzie”!

- Kiedy przed ponad tygodniem startowaliśmy – jako pierwsi w Krakowie - z akcją przeniesienia Teatru do Internetu, trochę drżały nam kolana, bo przecież Teatr to sztuka interakcji aktora z widzem. Ale dzisiaj wszystko nabiera innych znaczeń – przyznaje dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Groteska Adolf Weltschek. - Po tym tygodniu entuzjastycznego przyjęcia wiem, że Groteska może też rodzić wielkie emocje w sieci, a widownia nasza daleko już wykracza poza granice Polski. Piszą do nas widzowie z Irlandii czy Wielkiej Brytanii i co nas szczególnie zaskoczyło – piszą do nas też nauczyciele, którzy oglądanie spektakli Groteski w sieci dają jako zadanie domowe swoim uczniom w systemie e-learningu. Tak chyba rodzi się na naszych oczach zupełnie inna rola teatru. Mam nadzieję, że przejściowa, tak jak wirus, który nas obecnie gnębi. Bo wiemy przecież, że nic nie zastąpi żywego teatru.

Przypomnijmy, akcję „Złap Groteskę w sieci” Teatr Groteska rozpoczął wraz z zamknięciem szkół i przedszkoli, decydując się na prezentację w internecie wybranych inscenizacji i piosenek z najpopularniejszych spektakli granych w Grotesce oraz weekendowy pokaz „Brzydkiego Kaczątka”.

Kontynuacją projektu jest Internetowa Szkoła Groteski z nauką dykcji, śpiewu, ruchu scenicznego i artystycznej kuchni. To na początek, bo w planach dla najmłodszych widzów są teatralne aktywności prowadzone aż do Wielkanocy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska