Kraków. W Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego trwa...

  Kraków. W Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego trwa gruntowny remont [ZDJĘCIA]

  Iwona Krzywda

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Przebudowa Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego
  1/27
  przejdź do galerii

  Przebudowa Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego ©Joanna Urbaniec / Polska Press

  W grudniu ma zakończyć się modernizacja Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego. W listopadzie ruszą remonty kolejnych oddziałów, w planach jest również budowa nowego pawilonu dla ostrego dyżuru.
  Zobacz galerię

  Prace na modernizowanym od wakacji oddziale ginekologii i położnictwa w „Żeromskim” przebiegają zgodnie z planem. Obecnie trwa wymiana instalacji i budowa ścian działowych, następnie w pomieszczeniach zaplanowano kładzenie posadzek i malowanie ścian. Z odnowionych i bardziej komfortowych sal pacjentki będą mogły skorzystać już w grudniu.

  Jeszcze w tym roku w krakowskiej lecznicy zaplanowano także kolejne inwestycje. Za trzy miesiące do zmodernizowanych pomieszczeń przeniosą się farmaceuci. Na remont szpitalnej apteki przeznaczono z budżetu Krakowa 2,7 mln zł. Jeszcze przed końcem roku pacjenci będą mogli korzystać z nowego parkingu, który powstaje przy lecznicy. Znajdzie się tam miejsce na 80 samochodów.

  Z kolei w listopadzie rozpocznie się przebudowa oddziału dermatologicznego oraz obserwacyjno-zakaźnego. Tam prace potrwają do maja przyszłego roku. W kolejnym etapie ekipy remontowe pojawią się na neurologii, pediatrii, chirurgii dzieci oraz internie. Łącznie kompleksowa modernizacja pochłonie blisko 50 mln zł. 28 mln na ten cel przekazało miasto, 20 mln zł pochodzi z dotacji unijnych.

  Dyrekcja placówki planuje również rozbudowę szpitalnego oddziału ratunkowego. W pomieszczeniach zajmowanych przez lekarzy dyżurujących na ostrym dyżurze brakuje bowiem miejsca do zorganizowania dodatkowych stanowisk dla medyków, które pozwoliły na skrócenie kolejek pacjentów. Lecznica przygotowała już koncepcję budowy nowego pawilonu, w którym swoje miejsce miałby znaleźć powiększony SOR, bezpośrednio połączony z pracowniami diagnostyki obrazowej. Na razie inwestycja trafiła na listę zadań priorytetowych, które władze miasta przewidują zrealizować w najbliższych latach.  KONIECZNIE SPRAWDŹ:

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »