Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki świętował jubileusz...

    Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki świętował jubileusz 90-lecia

    Zdjęcie autora materiału
    Paweł Panuś

    Aktualizacja:

    Dziennik Polski 24

    Koszykarki Wisły Kraków odnosiły wiele sukcesów w lidze polskiej i europejskich pucharach

    Koszykarki Wisły Kraków odnosiły wiele sukcesów w lidze polskiej i europejskich pucharach ©Andrzej Banas / Polska Press

    W sali Urzędu Miasta Krakowa odbyły się główne uroczystości jubileuszu 90-lecia Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki.
    Koszykarki Wisły Kraków odnosiły wiele sukcesów w lidze polskiej i europejskich pucharach

    Koszykarki Wisły Kraków odnosiły wiele sukcesów w lidze polskiej i europejskich pucharach ©Andrzej Banas / Polska Press

    - Chcieliśmy, by nasza uroczystość była spotkaniem pokoleń, które tworzyły i tworzą historię krakowskiej koszykówki - mówi prezes KOZKosz Zdzisław Kassyk, który kieruje pracami zarządu od czterech kadencji. Prezes podkreślił, że basket w Małopolsce się odradza po latach zastoju. Zespoły seniorów grają w coraz wyższych ligach, młodzieżowe zdobywają medale w mistrzostwach Polski, a ich wychowankowie stanowią o sile młodzieżowych reprezentacji kraju.


    Uroczystości były okazją do nagrodzenia najwybitniejszych zawodników, trenerów i działaczy, dzięki którym małopolski basket od początku istnienia zalicza się do najlepszych w Polsce.

    Odznaki Honoris Gratia przyznane przez Prezydenta Miasta Krakowa otrzymali: Grażyna Urbanowicz, Zdzisław Kassyk i Kazimierz Gruszka. Lrzyże Małopolski przyznane przez Marszałka Małopolski dostali: Leszek Obrzut, Piotr Skrzyniarz, Marek Paszucha, Andrzej Bogdan, Jerzy Knapczyk i Ryszard Niewodowski.

    Prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański uhonorował 14 osób medalami "Za zasługi dla rozwoju koszykówki". Otrzymali je: Piotr Jagiełłowicz, Jan Muszak, Kazimierz Lenczowski, Anna Jaskurzyńska-Jelonek, Aldona Patycka, Tamara Sypniewska, Patrycja Czepiec-Golańska, Janusz Stawarz, Andrzej Włodarz, Małgorzata Wiązowska, Teresa Bisping, Jan Dąbrowski, Janusz Calik i Andrzej Suda.

    Złotą Honorową Odznaką PZKosz zostali uhonorowani: Anna Wielebnowska, Kazimierz Kaim, Małgorzata Downar-Zapolska, Mirosław Mączka, Marek Niemczura, Rafał Knap, Kazimierz Żurowski, Marcin Fall i Antoni Smoleń, a srebrnymi: Jarosław Jakubski, Grzegorz Radwan, Leszek Janczura, Paweł Michalik, Marcin Kękuś, Joanna Mróz, Piotr Haluch, Marcin Kotulski, Marek Czernek, Arkadiusz Wojna, Bogusław Kołaś i Jerzy Dybała, natomiast brązowymi: Iwona Janas, Bogusław Dymek, Katarzyna Siemieniec, Agnieszka Drabik, Jakub Heród i Wojciech Eljasz-Radzikowski.







    #TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

    Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze (2)

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    VETO!!!!!

    Autentyczny Pan Abnegat (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

    Nikogo to, k****, nie obchodzi!!!! NIKOGO!!!!!
    (wasz autentyczny Głos Rozsądku)


    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    nikogo

    mik (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 2

    ty jestes nikogo?trzecia płeć?mi obchodzi

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 18 38 11 5 2 30-17
    2 Legia Warszawa Live 18 33 9 6 3 29-18
    3 Jagiellonia Białystok Live 19 32 9 5 5 33-28
    4 Piast Gliwice Live 18 30 8 6 4 26-20
    5 Wisła Kraków Live 19 29 8 5 6 33-28
    6 Korona Kielce Live 18 29 8 5 5 24-22
    7 Pogoń Szczecin Live 18 28 8 4 6 25-21
    8 Lech Poznań Live 18 27 8 3 7 25-23
    9 Zagłębie Lubin Live 19 24 7 3 9 30-30
    10 Arka Gdynia Live 18 23 6 5 7 26-24
    11 Cracovia Live 18 21 5 6 7 16-19
    12 Wisła Płock Live 19 19 4 7 8 27-34
    13 Miedź Legnica Live 18 19 5 4 9 21-35
    14 Śląsk Wrocław Live 18 17 4 5 9 25-27
    15 Górnik Zabrze Live 18 16 3 7 8 22-32
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 18 12 2 6 10 22-36

    Wideo