Ksiądz Paweł Murziński w czasie swojego kazania wygłosił kontrowersyjną tezę dotyczącą kobiet w spodniach, które: "są obrzydliwością w oczach Pana". Duchowny z Archidiecezji Białostockiej naraził się tymi słowami internautom, a w szczególności kobietom. Homilia wygłoszona w 2017 roku dopiero niedawno trafiła do sieci - informuje "Super Express".

Ksiądz Paweł Murzyński w czasie swojego kazania wygłosił kontrowersyjną tezę dotyczącą kobiet w spodniach, które: "są obrzydliwością w oczach Pana". Duchowny z Archidiecezji Białostockiej naraził się tymi słowami internautom, a w szczególności kobietom. Homilia wygłoszona w 2017 roku dopiero niedawno trafiła do sieci - informuje "Super Express".

Ksiądz Murziński o kobietach w swojej homilii wypowiedział się, że podążąją za modą. Zacytował przy okazji fragment pochodzący z Księgi Powtórzonego Prawa: Niech mężczyzna nie ubiera się w strój kobiety, a kobieta w strój mężczyzny, bo jest to obrzydliwością w oczach Pana.

W dalszej części swoich rozważań białostocki duchowny nazwał upodabnianie się kobiety do mężczyzny kryzysem kobiecości.

Fragment kazania, które wywołało falę krytyki w sieci możecie zobaczyć poniżej:

Internauci nie omieszkali skrytykować kontrowersyjnych tez księdza, oto z niektórych komentarzy, pojawiających się pod filmem w serwisie YouTube.

  • "Dlaczego księża ubierają się w sukienki? Obrzydliwość wobec oczu naziemnego personelu Boga"
  • "Czyli Szkoci są obrzydliwi w oczach Pana?"
  • "Nie dla kobiet w spodniach" - facet w sukience.

Ks. Franciszek Głód CYTATY. Porady małżeńskie ks. Głoda. Czego potrzebuje mężczyzna po pracy? Stereotypy i seksizm?

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: