Według Social Media Examiner (2015), 92% marketingowców pozytywnie podchodzi do działań w mediach społecznościowych, twierdząc, że serwisy takie jak Facebook, Twitter czy Instagram są bardzo ważne dla ich biznesu. Obecnie, kiedy z Facebooka korzysta już ponad 16 mln Polaków, nie można nie docenić ogromnego potencjału, jaki drzemie w mediach społecznościowych. Wiele polskich firm posiada fanpage na Facebooku, który regularnie rozwija, m.in. przez kupowanie fanów. Jednak czy to rzeczywiście się opłaca?

Każdy marketingowiec, który prowadzi fanpage swojej firmy wie, że ma to sens tylko wtedy, kiedy odpowiednia liczba osób go polubi lub udostępni dalej. Widać tu wyraźny związek z edge rank, czyli wpływem, jaki ma ilość reakcji pod postem lub fanpage na zasięg na Facebooku. Sposobów zdobywania lajków jest wiele, ale jednym z najszybszych, najbardziej popularnych i najtańszych jest ich kupowanie.

Normalne czy niemoralne?

Kupowanie lajków na Facebooka nie jest nowym zjawiskiem - już od kilku lat można znaleźć w internecie oferty firm, które zajmują się sprzedażą polubień na tym popularnym portalu. Może się wydawać, że jest to procedura nielegalna, ale w rzeczywistości takie postępowanie nie stanowi złamania prawa. Kupowanie lajków jest normalne i bardzo popularne. Robią tak nie tylko marketingowcy - specjaliści zajmujący się promowaniem firm w social mediach, ale również gwiazdy showbiznesu, sportu i polityki [sic!] w Polsce i na świecie, a także osoby prowadzące działalność w internecie.

Dlaczego warto kupować lajki na Facebooka?

Posiadanie dużej ilości polubień ma wymierne korzyści wizerunkowe, marketingowe i psychologiczne. Duża liczba lajków na profilu lub pod postem jest sygnałem dla potencjalnych klientów, że warto się nim zainteresować. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że internauta zwróci uwagę na post z 4 tysiącami polubień, niż z dwudziestoma. Kupowanie lajków pozwala więc nowym firmom zaistnieć na Facebooku. Na początku trudno jest zdobyć "rzeczywiste" lajki, a jeszcze trudniej utrzymać zainteresowanie użytkowników, zachęcić ich do komentowania i udostępniania postów. Więcej polubień = większy zasięg publikowanych treści, co z kolei może przełożyć się na nowe, już rzeczywiste polubienia.

Popularnie mówi się, że jeśli nie ma Cię na Facebooku, to nie istniejesz. Kupowanie lajków pozwala więc zaistnieć w sieci i pozostać w świadomości szerszego grona internautów. Trzeba dać się zauważyć, aby móc budować swój wizerunek, promować swoje poglądy, treści artystyczne lub sprzedawane produkty i usługi.

Duża ilość lajków na Facebooku poprawia też komfort psychiczny lub - w drugą stronę - ich brak ten komfort obniża. Lajki są jak komplement, mówią "podoba mi się to, co publikujesz", "ładnie wyglądasz" lub "zgadzam się z twoim zdaniem", pobudzają więc poczucie akceptacji i przynależności do większej grupy. W przypadku postów publikowanych przez sławne osoby pozwala fanom utożsamiać się z kimś popularnym, kto zdobył sławę, podnosi więc poczucie własnej wartości. Kupowanie lajków funkcjonuje w świadomości społecznej jako jeden ze sposobów na pokazanie innym, że jest się wartościowym człowiekiem (jestem ciekawy i to co robię interesuje innych). Duża ilość lajków, niezależnie od drogi ich zdobycia, jest utożsamiana z akceptacją i sugeruje, że użytkownik, który jeszcze nie polubił danego posta, powinien to zrobić - będzie wtedy równie wartościowy i lubiany.

Kupuj lajki na szybkielajki opinie internautów wskazują, że warto

Kupowanie fanów jest nie tylko akceptowane, ale również pożądane, dlatego rynek ofert sprzedaży lajków jest nasycony. Niewiele firm zasługuje na zainteresowanie; wybrać należy te, które działają profesjonalnie. Jedną z nich jest serwis Szybkielajki opinie internautów są pozytywne, co najlepiej świadczy o tym, że warto zaufać tej firmie.

Kupując lajki należy wystrzegać się sprzedawców, którzy stosują wątpliwe moralnie działania, np. sprzedają lajki generowane przez boty i specjalnie do tego stworzone programy. Otrzymane w ten sposób wyniki będą cieszyć, ale ich efektywność jest mała. Dodatkowo, takie praktyki rodzą niebezpieczeństwo zablokowania lub usunięcia profilu przez Facebooka, który blokuje tego typu boty i użytkowników z nich korzystających. Jeżeli chodzi o szybkie lajki opinie wskazują jednoznacznie, że takie praktyki w tej firmie nie są stosowane. Wystarczy zapoznać się z warunkami na stronie https://szybkielajki.pl/produkt/polubienia-strony-na-fb/ aby przekonać się, że kupno lajków w serwisie jest w pełni legalne, tanie, łatwe, a co najważniejsze - efektywne. Lajki pochodzą od rzeczywistych osób, nie pustych kont, co przekłada się na wzrost zainteresowania publikowanymi treściami. Serwis Szybkielajki pozyskuje lajki bezpiecznymi metodami, wykorzystując profesjonalne, dedykowane kampanie.

Szybkie lajki opinie nie pozostawiają wątpliwości, że kupowanie lajków to codzienność, nie tylko dla firm chcących pozyskać nowych fanów i klientów, ale również dla osób prywatnych, prowadzących blogi, vlogi lub innego rodzaju działalność w internecie.