• Marek Hanousek - 2
      • Bartłomiej Pawłowski - 3
      • Ernest Terpiłowski - 3, (Juljan Shehu - 2)
      • Jordi Sanchez - 3
    • Początek dzisiejszego meczu wydawał się obiecujący, ale każda upływająca minuta powodowała że obraz gry był mniej ciekawy. Remis wydaje się zasłużony.

• Koniec meczu w Gdańsku. Drugi bezbramkowy remis dzisiaj.

• Ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk. Jan Biegański zmienił Jarosława Kubickiego.

• Kacper Sezonienko ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• W ostatnich minutach częściej przy piłce utrzymuje się Lechia Gdańsk, ale niewiele z tego wynika.

• Ostatnia zmiana w Widzewie Łódź. Paweł Zieliński zmienił Mato Milosa.

• Wrzutka z narożnika boiska bez żadnego zagrożenia.

• Dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego zostało wybite na rzut rożny.

• Widzew Łódź wywalczył rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

• Trzecia zmiana w Widzewie Łódź. Juljan Shehu pojawił się w miejsce Ernesta Terpiłowskiego

• Zmiana w Lechii Gdańsk. Kacper Sezonienko zmienił Conrado.

• Kristers Tobers potężnie uderzył z linii pola karnego i piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki rywali!

• Marek Hanousek dośrodkował w pole karne Lechii na głowę Andrejsa Ciganiksa, ale ten uderzył wprost w ręce Dusana Kuciaka.

• Pierwsza zmiana w Lechii Gdańsk. Marco Terrazzino zmienił Kevina Friesenbichlera.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Widzewa.

• Po ofensywnej akcji Lechia zdołała wywalczyć rzut rożny.

• Nieco słabszy fragment meczu. Żaden z zespołów nie kwapi się do intensywniejszych ataków.

• Wymuszona zmiana w szeregach Widzewa. Dominik Kun zmienił kontuzjowanego Juliusza Letniowskiego.

• Juliusz Letniowski ucierpiał po starciu w środku pola.

• Conrado dośrodkował w pole karne Widzewa, ale żaden z jego partnerów nie przeciął tej wrzutki.

• Spokojny początek drugiej połowy meczu. Ponownie Widzew częściej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Rozpoczynamy drugą część rywalizacji!

• W przerwie jedna zmiana w szeregach Widzewa Łódź. Martin Kreuzriegler zmienił Patryka Stępińskiego.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gdańsku. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost w ręce Dusana Kuciaka.

• Juliusz Letniowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Dusan Kuciak!

• Fantastyczna wrzutka w pole karne Lechii trafiła na głowę Jordi Sancheza, ten uderzył celnie, ale znakomitą interwencją popisał się Dusan Kuciak!

• Błyskawiczny kontratak Widzewa, piłka trafiła do Mato Milosa, ale ten fatalnie spudłował!

• W odpowiedzi świetna akcja gospodarzy, Conrado zagrał w pole karne gości do Łukasza Zwolińskiego, ale ten nie trafił w piłkę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Lechii bez zagrożenia.

• Widzew wraca do rozgrywania piłki w środku pola.

• Uderzenie Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego pewnie wybronił Henrich Ravas.

• Conrado został sfaulowany blisko pola karnego Widzewa. Będzie okazja dla gospodarzy na zdobycie bramki.

• Kolejna wrzutka w pole karne Lechii, ale żaden z graczy gości nie dopadł do piłki.

• Andrejs Ciganiks dośrodkował z lewej strony wprost na nogę Bartłomieja Pawłowskiego, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Ilkay Durmus znakomicie dośrodkował z głębi pola na głowę Łukasza Zwolińskiego, a ten w dobrej sytuacji uderzył głową wprost w bramkarza!

• Wrzutka z narożnika boiska w pole karne Lechii bez zagrożenia.

• Po ofensywnej akcji Widzew zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Jordi Sanchez popędził lewą stroną boiska, dośrodkował w "szesnastkę" Lechii, tam do piłki dopadł Juliusz Letniowski i minimalnie się pomylił!

• Do głosu powoli zaczynają dochodzić gospodarze, ale na razie robią to bardzo nieśmiało.

• Mato Milos dośrodkował na głowę Bartłomieja Pawłowskiego, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Kolejna ofensywna akcja gości, ale po nieudanej wrzutce z prawej strony piłka trafiła w ręce bramkarza.

• Widzew odebrał piłkę pod polem karnym gospodarzy, trafiła ona do Andrejsa Ciganiksa, ale gracz Widzewa w dobrej sytuacji uderzył niecelnie.

• Na razie Lechia Gdańsk ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

• Piłka powędrowała w pole Lechii, ale żaden z graczy gości nie zdołał oddać celnego strzału.

• Niezły początek meczu w wykonaniu gości. Prezentują dojrzalszy futbol i nie dają dość do piłki rywalom.

• Spokojny początek meczu w Gdańsku. Przy piłce Widzew.

• Rozpoczynamy starcie Lechii Gdańsk z Widzewem Łódź!

• Za kilka chwil zaczynamy! Piłkarze wychodzą na murawę!

• Widowisko poprowadzi Tomasz Kwiatkowski (Warszawa), czyli sędzia VAR mistrzostw świata w Katarze. Dla Widzewa dobrą wiadomością jest powrót bramkostrzelnego Hiszpana, Jordiego Sancheza, którego ostatnio zabrakło z powodu urazu.

• Przed bezpośrednim meczem Widzew zajmuje czwarte miejsce. Ma dziesięć punktów więcej od dwunastej Lechii, z którą jednak w lipcu przegrał w Łodzi 2:3. O wyniku zadecydował piękny strzał w okienko autorstwa Flavio Paixao.

• Skład gospodarzy:

• Skład gości:

• W Gdańsku Widzew ma wspierać nawet 1,7 tys. kibiców. Ostatnio beniaminek stracił miejsce na podium. W meczach u siebie zremisował z Pogonią Szczecin 3:3 i z Jagiellonią Białystok 1:1. W tym czasie Lechia wygrała u siebie z Wisłą Płock 1:0, a z Zabrza przywiozła punkt po remisie 1:1 z Górnikiem.

• Fernando Santos nieprzypadkowo zaliczy najpierw mecz w Gdańsku. To właśnie na stadionie, z którego korzysta Lechia w marcu ma dojść do meczu z Albanią w eliminacjach Euro 2024. Przeniesienie widowiska z Warszawy jest koniecznie z uwagi na przeciągającą się naprawdę konstrukcji dachu PGE Narodowego.

• Panowie piłkarze, miejcie się na baczności. Piątkowy hit 20. kolejki PKO Ekstraklasy z trybun obejrzy bowiem selekcjoner reprezentacji Polski, Fernando Santos. To debiut Portugalczyka w tej roli

• Za 20 minut początek meczu Lechia - Widzew. Już teraz zapraszamy na wstęp do tego spotkania!