MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Licytacje komornicze w Małopolsce. Mieszkania nawet za połowę ceny! Te licytacje odbędą w lipcu [19.06.24]

Redakcja Kraków
Redakcja Kraków
Te licytacje komornicze mieszkań odbędą się w lipcu. PRZEJDŹ DO OFERT >>>
Te licytacje komornicze mieszkań odbędą się w lipcu. PRZEJDŹ DO OFERT >>>
Licytacje mieszkań w Małopolsce zaplanowane na lipiec 2024 r. Sprawdziliśmy, jakie mieszkania w województwie małopolskim będą przedmiotem licytacji komorniczych w najbliższych tygodniach. Licytacje to doskonała okazja do zakupu mieszkania lub domu w atrakcyjnej cenie – cena wywoławcza może wynieść nawet połowę ich realnej wartości!

Licytacje komornicze domów i mieszkań

Licytacje komornicze domów i mieszkań odbywają się, gdy dłużnik nie spłaca swoich zobowiązań finansowych wobec wierzyciela. Egzekucja komornicza ma na celu odzyskanie długu poprzez sprzedaż majątku dłużnika, w tym nieruchomości takich jak domy i mieszkania, na aukcjach organizowanych przez komornika sądowego. Jeśli uzyskana kwota nie pokryje całego długu, wierzyciel może podjąć dalsze kroki w celu odzyskania pozostałej części zadłużenia, a dłużnik może być obciążony kosztami związanymi z procesem egzekucji.

Kto nie może wziąć udziału w licytacji komorniczej

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Licytacje w trybie elektronicznym

Warunkiem udziału w przetargu przeprowadzanym w trybie elektronicznym jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/. Wniosek o założenie konta użytkownika składa się za pośrednictwem ww. systemu teleinformatycznego. Osoba nieposiadająca numeru PESEL składa wniosek za pośrednictwem wybranego komornika sądowego.

Najtańsze domy i mieszkania w Małopolsce na sprzedaż

Ceny mieszkań w dużych miastach takich jak Kraków ciągle rosną. Licytacje komornicze to szansa na zakup mieszkania lub domu znacznie taniej. Cena wywoławcza może wynieść nawet połowę ich realnej wartości, a ostateczna cena zależy od rywalizacji uczestników licytacji oraz aktualnej sytuacji rynkowej.

Wśród licytacji, które prezentujemy, znajdują się nieruchomości w Krakowie, Tarnowie i Brzeszczach. Sprawdź najlepsze oferty z naszego zestawienia i zobacz, jakie mieszkania będą licytowane w lipcu w Małopolsce. Przejdź do galerii zdjęć, kliknij w kolejne zdjęcia z ich opisem.

Zakaz handlu w niedziele. Klienci będą zdezorientowani?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska