Ludzie boją się, że ktoś bez maseczki może stanąć obok nich w kolejce i zarazić. Centrum Serenada wymyśliło nieszablonową kampanię

Artykuł sponsorowany
- Koronawirus zmienił nas jako społeczeństwo. Wybuch pandemii sprawił, że zdrowie stało się dla wielu ludzi nadrzędna wartością. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy ignorują zagrożenie. Z racji tego, że bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze, jako centrum handlowe postanowiliśmy wyjść poza ramy swojego funkcjonowania i uwrażliwić ludzi na ten problem. Naszą odpowiedzią jest kampania społeczna zachęcają wszystkich do dbania o siebie nawzajem i noszenia maseczek. Nie bądźmy egoistami i chrońmy innych – mówi Marek Ciszewski, dyrektor Centrum Serenada w Krakowie.

Koronawirus zamknął nas w domach i diametralnie wywrócił nasze życie do góry nogami.

To prawda. My również musieliśmy się nauczyć żyć i funkcjonować w nowej rzeczywistości. Oprócz szeregu zaleceń wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, jakie musieliśmy spełnić w bardzo krótkim czasie, by móc ponownie otworzyć się po lockdownie, musieliśmy się zmierzyć z jeszcze jedną ważną rzeczą.

Jaką?

Uświadomić klientów, że centra handlowe zwłaszcza takie jak nasze nie są niebezpieczne. By to zrobić, postanowiliśmy wprowadzić szereg dodatkowych rozwiązań, aby przekonać wszystkich nieprzekonanych, że duże przestrzenie którymi dysponujemy wbrew temu co, by się mogło wydawać pozwalają na bezpieczne i komfortowe robienie zakupów. Ponadto wciąż wdrażamy nowe pomysły, by zapewnić klientom najwyższe standardy obsługi i bezpieczeństwa.

Udało się?

Po ponad ośmiu tygodniach od otwarcia z wielkim zadowoleniem możemy powiedzieć, że tak. Średnia liczba odwiedzin w czerwcu wahała się u nas na poziomie 70-80 proc. w porównaniu do antologicznego okresu ubiegłego roku. Warto więc się starać i myśleć nieszablonowo.

Jednym z takich nieszablonowych działań jest kampania „W maseczce Ci u nas do twarzy”. Skąd pomysł na taką akcję?

Tak. Z wielką dumą mogę podpowiedzieć, że to nasz autorski pomysł, które zaadaptowały już inne centra. Cieszę się, że Serenada inspiruje innych do pozytywnych działań. Jeśli chodzi o koncepcję na tę kampanię, to zrodziła się ona wówczas, gdy zauważyliśmy, że nasi klienci przestali się obwiać dużych przestrzeni, a zaczął im towarzyszyć strach przed drugim człowiekiem, który nie respektuje obowiązujących zasad i nie zasłania nosa oraz ust. Wiemy przecież, że największa liczbę zakażonych stanowią chorzy bezobjawowi.

Ludzie zaczęli się bać, że ktoś bez maseczki może stanąć obok nich w kolejce i ich zarazić.

Dokładnie tak. Zdecydowaliśmy jednak podejść do tego problemu inaczej. Zamiast karać np. wyproszeniem z galerii postanowiliśmy, że będziemy edukować. Dlatego na ulicach Krakowa możemy spotkać kilkanaście bilbordów zachęcający naszych klientów do dbania o siebie nawzajem i noszenia maseczek. Ponadto na terenie centrum codziennie obecne są hostessy które rozdają „maseczki dla zapominalskich”. Chcemy, w ten sposób wykształcić w ludziach nawyk, że w przestrzeni publicznej trzeba zakrywać nos i usta.

O tym nawyku najczęściej zapominają młodzi…

To prawda. Mam wrażenie, że młodzi ludzie uważają, że koronawirus ich nie dotyczy . Prawda jest jednak taka, że nikt z nas nie powinien go lekceważyć. Pora zdać sobie sprawę, że nawet jeśli my nie zachorujemy to możemy być niebezpieczni dla innych. Nie bądźmy egoistami, myślmy nie tylko o sobie, ale też o innych!

Centrum Seranda jest jedną z najnowocześniejszy galerii handlowych w Krakowie. Duża przestrzeń, ponad 1100 miejsc parkingowych, profesjonalna dezynfekcja obiektu metodami zamgławiania i oprysku, zapewnienie wysokiej jakości środków ochrony osobistej, w postaci kilkudziesięciu dozowników z płynem do dezynfekcji rąk, instalacja lamp UV-C - eliminujących bakterie i wirusy w toaletach - to tylko niektóre z licznych przewag Serenady nad innym innymi obiektami. Wysoka jakość obsługi i dbałość o drugiego człowieka to kluczowe elementy polityki dyrekcji centrum, które zaprocentowały wysokim zaufaniem jakim Serenadę obdarzają jej klienci.

Dodaj ogłoszenie