Małopolska. Na nartach z Kasprowego i… Bani

  Małopolska. Na nartach z Kasprowego i… Bani

  Marek Długopolski

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Małopolska. Na nartach z Kasprowego i… Bani
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Bania Ski & Fun

  Choć oficjalnie sezon zimowy w Małopolsce rozpocznie się 15 grudnia, pierwsi narciarze już dzisiaj pojawią się na stokach
  Sypnęło śniegiem. W górach lekki mróz. Armatki mogą więc pracować pełną parą. Stacje już kuszą narciarzy bajkowym wręcz widokiem i promocjami! Dzisiaj ruszą wyciągi m.in. na Kasprowym Wierchu, na Bani w Białce Tatrzańskiej, a także w centrum narciarskim MasterSki w Tyliczu.

  Choć oficjalnie sezon zimowy w Małopolsce rozpocznie się 15 grudnia, pierwsi narciarze na stokach pojawią się już dzisiaj. - W naszym regionie jest już ponad 60 stacji narciarskich i kilkaset wyciągów, są także kilometry tras specjalnie przygotowanych dla biegaczy, a także termy i urocze karczmy… - podkreśla Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. - Nie mamy sobie równych, jeśli chodzi o zimową ofertę dla turystów - podkreśla. I nie ma w tym krzty przesady.

  Jaka będzie ta zima? - Będzie dużo śniegu, a i mrozu nie zabraknie - twierdzą górale. Jeśli tak się stanie, to zapowiada się rewelacyjny sezon.

  Nie tylko „święta góra”


  „Smarujcie deski. Trasa taka jaką lubicie - dobrze przygotowana, z dużą ilością śniegu. Miodzio!” - tak do ekscytującej wyprawy w serce zaśnieżonych Tatr zachęcają Polskie Koleje Linowe. Kuszą też specjalnymi cenami skipassów - już od 69 zł.

  Pierwsze krzesełka w Kotle Gąsienicowym ruszą dzisiaj o godz. 9. Na 1200-metrowej nartostradzie od 50 do 150 cm śniegu. „Stęsknieni za nartami, dechą, szaleństwem na śniegu? To chyba macie już plan na weekend? Czas rozpocząć zimę na Kasprowym!” - podkreślają przedstawiciele PKL.

  Również o godz. 9 wystartuje pierwsze krzesełko w ośrodku narciarskim Bania Ski & Fun w Białce Tatrzańskiej. I tu, oprócz czteroosobowej kanapy i wyciągu orczykowego (dla najmłodszych), na narciarzy czekać będą specjalne karnety, w dodatku bez limitu czasu. - Będzie można nie tylko szusować na nartach i snowboardzie, ale także skorzystać z atrakcji, jakie przygotowano w Termie Bania - przypominają gospodarze ośrodka narciarskiego. Osoby dorosłe zapłacą 99 zł, seniorzy - 89 zł, a dzieci- 79 zł. Na stoku powstanie także… interaktywny zimowy Fun Park. W sobotę i niedzielę Bania Ski & Fun otwarty będzie od godz. 9 do 20.

  - Jeździmy - także Centrum Narciarskie MasterSki w Tyliczu zaprasza dzisiaj na główną trasę. Pierwsze czteroosobowe kanapy ruszą także o godz. 9. Całodzienny karnet promocyjny wyceniono na 45 zł, a ulgowy na 40 zł.

  W kolejny weekend, jeżeli tylko pogoda dopisze, wystartują kolejne małopolskie stacje narciarskie. A wspomnieć trzeba, że jest ich już ponad 60.

  Sezon na narty


  Kamionna, a może Makowica, Jeziernik lub Patria? Choć nazw wiele, to wciąż jedna i ta sama wyniosła „piramida” w Beskidzie Wyspowym. Dla narciarzy i snowboardzistów największe znaczenie ma jednak to, co „wyrosło” na jej wschodnim stoku - a więc czteroosobowe krzesełko i trzy orczyki, w tym jeden malowniczo „wygięty” niczym bumerang.

  I to w stacji narciarskiej Laskowa-Kamionna 15 grudnia odbędzie się Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego. Dlaczego akurat w niej? - Bo to bardzo fajna stacja. Uroczy, rodzinny ośrodek, godny tego, aby go szerzej zaprezentować - mówi Paweł Mierniczak, dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

  Choć „wyspa” jest niezbyt wyniosła (805 m n.p.m.), to jej zbocza do najłagodniejszych nie należą. Trasy są więc mocno zróżnicowane, a to szczególnie cieszy tych wszystkich, którzy doskonale czują się już na nartach. Najdłuższa nartostrada ma ponad 2000 metrów i parę wariantów. Są na niej fragmenty łatwe (niebieskie) i wymagające większego doświadczenia (czerwone). Jeśli ktoś czuje się na siłach, to w dolnej części stoku zawsze może skręcić na „czarny” odcinek.

  Najłatwiejsze trasy znajdują się w pobliżu górnej stacji, a obsługiwane są przez ponad dwustumetrowe orczyki. To tutaj swoje królestwo mają wszyscy, którzy dopiero uczą się jeździć na nartach. Stok jest oświetlony, ratrakowany i może być sztucznie dośnieżany. Jest wypożyczalnia, serwis i szkółka narciarska, a także restauracja, bar, gazdówka na Górze Kamionna oraz hotel Trawers. Wspomnieć też wypada i o tym, że 15 grudnia z wyciągów będzie można korzystać za darmo!

  - To w Małopolsce bije zimowe serce Polski - zaznacza Paweł Mierniczak.

  Krowoderska.pl - Krowoderska.pl - Pozwolenie na budowę - odc. 4

  Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto


  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  narty

  hirek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

  Zapowiada się ciekawie, ale to może w przyszłym roku się zobaczy, bo w tym już wypad do czorsztyn ski zaplanowałem. Też skipassy mają w normalnych pieniądzach, no i mniej ludzi niż w okolicach...rozwiń całość

  Zapowiada się ciekawie, ale to może w przyszłym roku się zobaczy, bo w tym już wypad do czorsztyn ski zaplanowałem. Też skipassy mają w normalnych pieniądzach, no i mniej ludzi niż w okolicach Zakopca.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej